Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Tolkien Google logo petition (Strona 1 z 12)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ring
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 04-05-2006 22:29    Temat wpisu: Tolkien Google logo petition Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Słów kilka o ciekawej inicjatywie podjętej przez serwis Tolkien Gateway.
Zamiarem autorów jest namówienie włodarzy wyszukiwarki Google do podmiany ich logo na okoliczność rocznicy urodzin Tolkiena. Wprawdzie przypadnie ona dopiero 3 stycznia przyszłego roku, ale działanie zawczasu się chwali. Jestem za Można zaproponować własną kocepcję przeróbki logo np. wedle poniższych założeń.

Cytat:
A ring could replace a letter "o".
The green door of Bag-end could replace a letter "o".
An eye could replace a letter "o".
The font of the letters could mimic Tolkien's signature.
An Ent could replace the letter "l".
A couple letters could be translated into Tengwar.
The inside of the "G" could be replaced with lava and Frodo could stand to the top left of the letter preparing to drop the ring into the fire.

W tej chwili istnieją trzy propozycje:

by Hyarion

http://tolkiengateway.net/w/images/7/79/Google_-_Eye_of_Sauron_01.jpg

by Lanky

http://tolkiengateway.net/w/images/9/96/Google_-_Lanky.jpg

by Beren

http://tolkiengateway.net/w/images/7/78/Google-onering.jpg

Tutaj możecie sobie skopiować "czyste" logo Google i do pracy. Uśmiech

http://tolkiengateway.net/w/images/d/d9/Google.gif

Projekt wspiera Michael Martinez

Cytat:
Tolkien Gateway has launched an online petition to persuade Google to create a special logo for their front page for January 3, 2007.
As online fan activities go, this one is a little innovative and at the very least worth some of my link love.
Go for it, TolkienGateway. Get the logo.

Ostatnio zmieniony przez Ring dnia 05-05-2006 09:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 07-05-2006 19:21    Temat wpisu: Re: Tolkien Google logo petition Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ring napisał(a) (zobacz wpis):
Słów kilka o ciekawej inicjatywie podjętej przez serwis Tolkien Gateway.
Zamiarem autorów jest namówienie włodarzy wyszukiwarki Google do podmiany ich logo na okoliczność rocznicy urodzin Tolkiena. Wprawdzie przypadnie ona dopiero 3 stycznia przyszłego roku, ale działanie zawczasu się chwali. Jestem za Można zaproponować własną kocepcję przeróbki logo np. wedle poniższych założeń.

dobry pomysł Jestem za imho. Aż dziwne że dopiero teraz ktoś na to wpadł, tym bardziej gratulacje Jestem za Uśmiech

by Hyarion

Porąbany pomysł Jestem przeciw Jestem przeciw Jestem przeciw Oko Saurona? Nic nowego W dniu urodzin Tolkiena? Porąbane, koleś chyba nie zrozumiał za wiele z przesłania Tolkiena. Dodatkowo pod względem artystycznym to strasznie MUPowate Z przymrużeniem oka to logo, zdjęcie wzięte z filmu PJa. To ja już bym lepsze kadry powklejał np. buźkę Legolasa Język Super śmiech w dwóch ujęciach albo jego niebieskie oczy zamiast dwóch "o" Z przymrużeniem oka Pserwa

by Lanky

Tutaj już dużo lepiej ale i tak mi się nie podoba w całości Pserwa Podoba mi się pomysł z drzwiami hobbickiej norki Jestem za Za to Ent Jestem rozwalony Co to ma być? hmmmm... Mina Enta uchwycona podczas oglądania filmu "Teksańska masakra piłą mechaniczną"? A może wracający do domu o 2 nad ranem ze "śpiewem" po libacji? Z przymrużeniem oka Ent jest skopany Jestem przeciw

by Beren

To logo z zaprezentowanych jest imho najlepsze. Osobiście dorzuciłbym może jeszcze dymiącą Orodruinę zamiast pierwszego "o" (albo w środku Pierścienia) to wtedy by się lepiej kojarzyło. Pierścień -> Orodruina - droga jednokierunkowa Z przymrużeniem oka Brakuje mi też nawiązania do samego Tolkiena. To ma być przecież logo na dzień jego urodzin a nie wydania WP. W takiej formie jak teraz można odebrać przesłanie logo tak, że:
- Google jest Sauronem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
- obchodzimy Dzień Pierścienia Zdziwienie Jestem rozwalony

Jak patrzę na te 3 projekty to jakoś mam wrażenie, że nasze Panie dominujące Jestem rozwalony Pserwa w GAFie zrobiłyby takie logo o wiele ciekawiej, z wiekszą wyobraźnią a i graficznie dużo lepiej Jestem za

Tarbrethil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 10-05-2006 11:16    Temat wpisu: Re: Tolkien Google logo petition Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ring napisał(a) (zobacz wpis):

Zamiarem autorów jest namówienie włodarzy wyszukiwarki Google do podmiany ich logo na okoliczność rocznicy urodzin Tolkiena. Wprawdzie przypadnie ona dopiero 3 stycznia przyszłego roku, ale działanie zawczasu się chwali. Jestem za

Gratulacje dla Tolkien Gateway za świetny pomysł! Jestem za tak, tak, zgadzam się
A z powyższych propozycji obstawiałbym przede wszystkim logo nr 3 (by Beren). Jest prosty, jasny i czytelny chyba dla wszystkich. Logo nr 2 (by Lanky) chyba miało swoją czcionką nawiązywać do tengwaru ale nie bardzo mnie przekonuje. Imho wygląda raczej jakby pisał to ktoś po kilku głębszych (łykach wody entów oczywiście Język ). Zresztą, Goku ma rację w tym względzie:

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

by Lanky

Tutaj już dużo lepiej ale i tak mi się nie podoba w całości Pserwa Podoba mi się pomysł z drzwiami hobbickiej norki Jestem za Za to Ent Jestem rozwalony Co to ma być? hmmmm... Mina Enta uchwycona podczas oglądania filmu "Teksańska masakra piłą mechaniczną"? A może wracający do domu o 2 nad ranem ze "śpiewem" po libacji? Z przymrużeniem oka Ent jest skopany Jestem przeciw

Ale jakby napisać całość tengwarem? i może dodać do tego the One Ring? hmmmm... Może dałoby to jakiś ciekawy efekt? Elfik
Chętnie sam bym coś pokombinował, niestety moje beztalencie w tym zakresie mogłoby tylko przestraszyć Jestem rozwalony

Deep roots are not reached by the frost.
Powrót do góry

Alatar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 10-05-2006 13:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Najbardziej podoba mi się propozycja Berena. Jak zaznacza Goku, ważne jest to czy napis ma być bardziej o Tolkienie czy o "Władcy Pierścieni"(w końcu chodzi o rocznicę urodzin). Poza tym jak szeroko rozpoznawalny ma on być. Muszą być to znane symbole. Myślałem o fajce(ostatecznie Tolkien palił, hobbici i Gandalf też) zamiast L, ale kto spoza środowiaska będzie wiedział. Inna moja propozycja to Jedyny z Berenowego projektu przeniesiony na pierwsze O,a na miejsce drugiego O, Oko Saurona, lecz nie takie by Hyarion, lecz w całej okazałości, w kształcie oka z płomieniami na około (takie jak na szczycie Barad-Dur, w filmie). Oko mogłoby nawet wychodzić z pierścienia. Chyba najlepiej jednak byłoby, gdyby litery Google zmienić, zastąpić na litery elfie (te z Jedynego są raczej bardzo znane).

Ja
Powrót do góry

Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 83
Nieobecny(a): w górach, będę jak wróce :D

Wysłany: 10-05-2006 21:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Chyba najlepiej jednak byłoby, gdyby litery Google zmienić, zastąpić na litery elfie (te z Jedynego są raczej bardzo znane)

ja dorzuce swój skromny napis (pewnie nie do końca poprawny ale to tylko propozycja dla tych co lepiej znają się na tengwarze i grafice komputerowej Z przymrużeniem oka )

pamiętam że na dzień niewidomych czy coś takiego google było napisane alfabetem Braille'a więc na urodziny Mistrza mogło by z pewnością być napisane tengwarem Elfik

Ostatnio zmieniony przez Earnil dnia 14-05-2006 15:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Ring

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 10-05-2006 21:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Earnil napisał(a) (zobacz wpis):

ja dorzuce swój skromny napis (pewnie nie do końca poprawny ale to tylko propozycja dla tych co lepiej znają się na tengwarze i grafice komputerowej Z przymrużeniem oka

Zdziwienie To piękne jest, mój ssskarbie. Jak ktoś się zna na rzeczy niech potwierdzi prawidłowość zapisu, to będę mógł podesłać to cudeńko Hyarionowi z Tolkien Gateway. Oczywiście Earnilu jeśli nie masz nic przeciwko temu.

Powrót do góry

Earnil
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 83
Nieobecny(a): w górach, będę jak wróce :D

Wysłany: 10-05-2006 22:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

dzieki za miłe słowa nie wiedziałem że będzie się podobać Elfik
oczywiście że nie mam nic przeciwko temu ale ktoś powinien to jeszcze poprawić (dodać cienie i takie tam) a co do zapisu to wydaje mi się że powinien być poprawny. 'google' zapisałem jak angielskie słowo bo pochodzi chyba z tego języka

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 11-05-2006 05:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uśmiech Jakoś specjalnie się nie znam, ale odczytałam na nie swoim palantirze nie wiedząc co to za temat (więc nie mogłam się sugerować) a to znaczy że Z przymrużeniem oka Jestem za
Tylko potem przyszła "refleksja" pierwsza, że od strony tengwarowej patrząc, to nie widać, że tam są dwa "o" i "refleksja" druga - tylko fanatyczni tolkieniści wiedzieliby o co chodzi... Jestem rozwalony Dla przeciętnego bywalca g Uśmiech Saurona ;D Uśmiech Saurona ;D gle to będzie zestaw hieroglifów Jestem rozwalony niestety...
Ale pomysł przemiły wieeeeeeeeeelgachny uśmiech szczególnie gdy się przypadkiem odczyta Spox
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następna

Temat: Tolkien Google logo petition (Strona 1 z 12)

Skocz do: