Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Spotkania tolkienologiczne w Warszawie (Strona 1 z 57)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 55, 56, 57  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5709

Wysłany: 22-04-2006 22:27    Temat wpisu: Spotkania tolkienologiczne w Warszawie Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To informacja dla Warszawiaków i osób mieszkających w pobliżu stolicy, lub takich które akurat będą w Warszawie przebywac.
Podjęta została inicjatywa (ale to brzmi) organizowania bardziej regularnych (mniej więcej co 6 tygodni) spotkań dyskusyjnych, na temat Tolkiena i jego dzieła. Przy czym nie chodzi nam o spotkania czysto towarzyskie, ale właśnie dyskusyjne, gdzie moglibyśmy w gronie pasjonatów i fanów porozmawiac na wybrane tematy. Formuła ostatecznie zostanie ustalona w tak zwanym praniu.
Spotkania mają byc tematyczne, co nie wyklucza, dygresji, czy rozmów w podgrupach. Wszystko będzie zależało od liczby zainteresowanych.

Pierwsze spotkanie z cyklu (taką mamy nadzieję), odbędzie się 11 czerwca 2006 r., w gościnnym mieszkaniu Agnieszki 'Evermind Took' Sylwanowicz. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Temat to: Smutek i rozpacz w dziełach Tolkiena.

Przy okazji z chęcia porozmawiamy w szerszym gronie o formule i charakterze tych spotkań.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 23-04-2006 18:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W takich chwilach żałuje, że nie mieszkam w obrębie Stolicy Smutek
W wakacje postaram się wpaść, a do tego czasu proszę ładnie o relację, fotki i tego typu rzeczy... Z przymrużeniem oka (nie proszę o zbyt wiele? Uśmiech )

Chciałbym spytać się jeszcze o godziny spotkań, czas ich trwania itp. (w ramach ustalenia harmonogramu PKS-u)

To tyle, pozdrawiam Uśmiech

-Albert Einstein
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 23-04-2006 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szkoda, że Warszawa jest tak daleko Smutek W moim przypadku niestety spotkania te nie wchodzą w grę - ze względu na czas (w soboty mam zwykle treningi) oraz posiadanie czworonżnej Bestii. Cóż, nam pozostaje nadrabiać to w gronie wrocławskim i podwrocławskim, co dzisiaj uczyniliśmy Z przymrużeniem oka
Ale gdyby terminy warszawskich spotkań były znane z jakimś sporym wyprzedzeniem czasowym, to może raz na jakiś czas udałoby mi się tak zorganizować, żeby móc przyjechać.

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 23-04-2006 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Valhallo, Mellornie,

Tak na prawdę pomysł jest w zarodku, choc wola silna i niezłomna tez jest. Na razie ustalilismy jedne termin. Liczymy, że 11 czerwca zajwi się kilka nowych osob i wtedy omowimy dalsze plany i propozycje. Byc może uda się stworzyc z wyprzedzeniem jakiś harmonogram. Nie chcemy tez zanadto formalizowac całej sprawy, bo chodzi o chęc i pasję a nie obowiązek.
Myślę, ze 11 czerwca wiele rzeczy się wyjaśni. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Pozdrawiam

M.L.

For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 28-04-2006 18:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jakby kto pytał, to MumakiLe mają niewiele wspólnego z Entami, głównie dlatego, że są pochopne!!! Powiem wiecej BARDZO POCHOPNE i zamieszczają informacje nie bacząc na konsekwencje i dobre obyczaje. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Trochę pochopnie zmaieściłem poprzednie ogłoszenie, nie będąc pewnym wszystkich szczegółów. Ale nie cieszcie się na zapas, spotkanie się odbędzie. Niestety ze względów obiektywnych musieliśmy je przenieśc w czasie i przestrzeni. Jakie to czynniki obiektywne: ano zaplanowany wcześniej wyjazd Silvany i nieco późniejsze seminarium literackie w Katowicach.

Dlatego ostatecznie spotkanie odbędzie się 24 czerwca 2006 roku o godz 13:00 w Instytucie Historycznym UW, sala B (parter, pierwsze wejście od dziedzińca). Tematyka pozostaje bez zmian, chyba że macie inne propozycje.

Z wszelkimi szczegółówymi pytaniami prosze pisac tutaj, lub na PW.

Pozdrawiam

M.L.

For the home of the holy
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 04-05-2006 15:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
Jakby kto pytał, to MumakiLe mają niewiele wspólnego z Entami, głównie dlatego, że są pochopne!!! Powiem wiecej BARDZO POCHOPNE i zamieszczają informacje nie bacząc na konsekwencje i dobre obyczaje. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

M.L-u nie przejmuj się, pochopność czasem popłaca Z przymrużeniem oka

Tak, minie właśnie podana wcześniej przez Ciebie informacja odnośnie miejsca zaintrygował, bowiem jedna z tolkienistek napisała mi na maila, że spotkanie odbędzie się na UW. Wszystko, jak widzę, się wyjaśniło Uśmiech

Teraz tak, data ta, 24 czerwca pasuje mi o wiele bardziej, bowiem to będzie już (chyba) po zakończeniu roku szkolnego więc będę dostępny. Druga sprawa czas spotkania. Założymy, że zacznie się o 13, potrwa mniej więcej, właśnie dokąd? Na jak długo planujecie to spotkanie?
Wybaczcie te ciężkie pytania, bowiem wiem jak ciężko określić czas spotkania (z życia wiem, raz planowałem na 2 godziny, a wszyscy rozeszli się po 8 Jestem rozwalony )
Jak już mówiłem są to pytania tylko po to, aby ustalić harmonogram autobusowy.

-Albert Einstein
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 04-05-2006 15:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mellorn napisał(a) (zobacz wpis):
Druga sprawa czas spotkania. Założymy, że zacznie się o 13, potrwa mniej więcej, właśnie dokąd? Na jak długo planujecie to spotkanie?

Sala jest zamówiona do 15:00. Jeżeli spotkanie się przedłuży nie powinno byc problemu. Musze tylko sprawdzic kiedy zamykają gmach, bo wtedy bedziemy musieli wyjśc. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 17-06-2006 01:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tylko gwoli przypomnienia.

Spotkanie tolkienologiczne odbędzie się 24 czerwca 2006 roku, o godz. 13:00 w gmachu Instytutu Historycznego w sali B (parter). Budynek IH UW znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 26/28, idąc od bramy głównej, po prawej stronie (pierwszy prostopadły budynek), I wejście od strony starego BUW-u, sala B jest dokładnie na wprost wejścia.

Tematem spotkanie bedzie: "Smutek i rozpacz w dzielach J.R.R.Tolkiena".

For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 55, 56, 57  Następna

Temat: Spotkania tolkienologiczne w Warszawie (Strona 1 z 57)

Skocz do: