Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: "Elfie" głosy (Strona 11 z 13)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 08-02-2010 01:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znikadełko, piękne głosy Elfik Choć wolę męskie głosy niższe, to jest coś niesamowitego w tym, że tak wysoki głos może się wydobyć z męskiego gardła.

Najbardziej mi się podoba wykonanie Dido's lament przez Veronique Gens, kiedyś w fikcyjnej Operze Gondolinu Claudio przypisał ten lament umierającej Aredheli.Claudio wybrał łagodniejszy głos, ale mi głos Veronique bardziej pasuje do Areheli Love Dzięki za linki Jestem za
Załączam ponownie ten sam link, co Znikadełko - jako Lament Aredheli:

Link

Edit.

Dzięki Miriel jeszcze jedno piękne wykonanie tego lamentu Love

Link

Jeff to oczywiście niesamowity głos, jego wykonania Dido's lament wcześniej nie słyszałam, ale od dawna jestem pod wrażeniem Corpus Christi Carol z albumu Grace:

Link

Tak, a teraz przejdźmy do utworu, który mnie tutaj ściągnął Uśmiech Saurona ;D

Zmiana nastroju. To nawet nie tyle elfie głosy, co współczesna noldorska wariacja na temat motywu z Noldolantë.
W oryginale Nobuo Uematsu i One Winged Angel, temat muzyczny z Final Fantasy VII. Zakręcony utwór od którego się nie mogę uwolnić Śmiech
Dwie wersje: na żywo i płytowa. Na płytowej lepiej słychać chór, ale wersja na żywo tez ma urok, poza tym zdaje się jest z gry, a albumowa z filmu. Albo odwrotnie Z przymrużeniem oka Do tego muzycy mają na sobie tradycyjne stroje, a graja na gitarach elektrycznych Śmiech Japończycy rulezują wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Jestem za

Motyw z Noldolantë to śpiewy chóralne, szczególnie fragment po 6 minucie na żywo i po 5 w wersji płytowej:
na żywo: http://www.youtube.com/watch?v=q5st0b3ln5U (umieszczanie filmu na stronach wyłączone)
i wersja albumowa (z tłumaczeniem tekstu):

Link

Alternatywny tekst łaciński i angielski z muzyką:
http://www.youtube.com/watch?v=JOwpayD3NEE
Chociaz jak się poszuka tekstu tylko, to jest podany inaczej, przynajmniej moja ulubiona końcówka. Niestety nie znam łaciny Smutek

Update - poprawiłam linki.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 14-07-2012 15:49, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry

Alqualaure
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 08-02-2010 20:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Próbowałam słuchać Dido's Lament, ale choć głos piękny, nie jestem w stanie Smutek

Za to One-winged Angel jest niesamowite Love Może i nie do końca elfie, ale... ale wspaniałe Love chóry, słowa, jeszcze ta składanka filmowa... <Łabądek idzie szukać tego anime>

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 08-02-2010 21:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oooo, Seeeeephi!!! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech i łacina! Miłość W ogóle całość wykonania świetna!
To tłumaczenie z łaciny na angielski jest dobre, dokładne. Jestem za
Najbardziej lubię kawałek veni mi fili, veni mi fili, hic veni da mihi mortem iterum.
Porównałam te słowa (zwł. końcówkę) z innym tekstem znalezionymi w sieci, były identyczne. Gdzie znalazłaś inne słowa?

Z Corpus Carol są przepiękne słowa o kochankach i sokole. Ale się coś nie mogę przekonać do wykonania (tzn. pierwszej kobiecej (?) partii).
Btw, Jeff Buckley ślicznie by pasował na Eldara. Z przymrużeniem oka

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Faelivrin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 172

Wysłany: 08-02-2010 21:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):
Z Corpus Carol są przepiękne słowa o kochankach i sokole. Ale się coś nie mogę przekonać do wykonania (tzn. pierwszej kobiecej (?) partii).

Cały utwór wykonuje J.B.
Cytat:
Btw, Jeff Buckley ślicznie by pasował na Eldara. Z przymrużeniem oka

Co też zostało odnotowane tu Spox

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 08-02-2010 22:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miło, ze Wam podpasowało. Dla mnie ta końcówka (i gdzieś w środku też jest ten motyw) z pianinem (?) i słowami "Mi fili veni..." jest niesamowita, brrr Love Śmiech

Alqualaure, to jest gra jRPG, anime i film 3D, ale zrozumiały tylko ze znajomością gry albo opisów:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Final_Fantasy#Filmy_fabularne
Spamowałyśmy o tym w "Manga a Tolkien" Z przymrużeniem oka

Sędziwojka, mi się wydaje, że słowa z wideo na ucho pasują do śpiewu, ale są inne np. tutaj:
http://lyrics.wikia.com/Nobuo_Uematsu:One-Winged_Angel
http://www.lyricsfreak.com/s/soundtracks/one+winged+angel+nobuo+uematsu _10220305.html
Tam jest nie "Mi fili veni, veni mi fili", a "Veni veni venias Ne me mori facias". Może to dlatego, że w wersji z gry sa inne słowa? Tutaj http://www.youtube.com/watch?v=9SVZiV8O7Yg informacja "This is the one from advent children, mind you the lyrics are different in the other versions, such as the orchestral version. ... ". Ta jest w podkładzie walki z Crisis Core (linkowanym wcześniej w innych watkach, jak Sephiroth się w końcu przestaje bawic z przeciwnikami to wchodzi jego temat muzyczny).
Tu jest chyba wersja z gry z "Veni veni venias Ne me mori facias":
http://www.youtube.com/watch?v=BTxhh1Ins5I

Powrót do góry

Niofo
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 180

Wysłany: 08-07-2011 19:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem bardzo elfowy jest głos Rogera Wathersa z Pink Floyd (tak, to mój ulubiony zespół. Ale nie dlatego go tu zamieszczam. Po prostu naprawdę kojarzy mi się z elfami)

Link

Goodbye cruel world (śpiew zaczyna się od 0:35)
Moim zdaniem zupełnie jak umierający elf, który żegna świat:
"I'm leaving you today"
A Wathers ma głos bardzo... Swoisty i charakterystyczny (szczególnie dla mnie - maniaczki tego zespołu).

Inny przykład to moim zdaniem Brian Molko. tutaj mam "My sweet prince" jeden z bardziej nastrojowych kawałków Placebo:

Link

Muzyka od 0:32. Brian ma głos dość niezwykły, ale dla mnie właśnie - elfowy. A wszystkie te spokojne piosenki (jak My sweet prince) mają specyficzny klimat który sprawia, że słuchałbym ich od nowa godzinami.

Ogólnie, to nie znam wielu zespołów (jestem bardziej monozespołowa - jak już jakiś pokocham, to tygodniami nie słucham niczego innego). Jednakże Brian i Roger szczególnie mi się kojarzą z elfami. W sensie ich głosy, bo Brian nie śpiewa "Śródziemnie", Roger już bardziej.
Powrót do góry

chaoelros
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 22-08-2011 23:05    Temat wpisu: Elfi głos Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdaje się że nikt tutaj nie wspomniał o wspaniałym kontralcie Lisy Gerard. Znana jest z muzyki filmowej(Gladiator, współpraca z Hansem Zimmerem i nominacja do Oskara za muzykę do filmu) a wcześniej współpracowała z zespołem Dead Can Dance. Czytałem wypowiedzi fanów, którzy byli na jej koncertach i twierdzili że jak ona zacznie śpiewać to nagle wszyscy czują się oczarowani jakby byli w innym miejscu... Ciekawe czy potrafi rzucać uroki i usypiać... Z przymrużeniem oka

Now we are free (Gladiator)

Link

Serenity

Link

Poprawiłam linki na bezpośrednie wideo.
Sirielle
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 14-07-2012 15:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niofo, poprawiłam Ci link do Pink Floyd, bo poprzedni klip został usunięty.

Lisa Gerard to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych głosów świata Elfika Dead Can Dance od dawna jest na mojej scieżce muzycznej do Silmarillionu.

Persephone (The gathering of flowers), uwielbiam i utwór i przemiany jej głosu Love
Dla niecierpliwych - zmiana jest od 2:18, aczkolwiek bez niskiego wprowadzenia nie robi takiego wrażenia, dlatego polecam całość.

Link

The Host of Seraphim, to mogłoby być Noldolante albo Aldudénie:

Link

Kolejny utwór z mojej ścieżki do Silmarillionu - Black Sun. Tym razem Brendan Perry na wokalu. Kto wie, może i któryś z Noldorów mógłby mieć taki głos? W końcu nie każdy miał głos z anielskiego chóru Z przymrużeniem oka Najbardziej mi się kojarzy z Finwem:

Link

Brendan solo, elf nie elf, pasuje do klimatu Silmarillionu:

Link

Uwielbiam Dead Can Dance Love

Update Z przymrużeniem oka

Skoro pojawił się Pink Floyd, to wrzucam raz jeszcze Anathemę, tym razem Vincent na wokalu. To nie jest elfi głos - nie śpiewny, wysoki czy anielski, za to jest to pieśń mojego Maedhrosa pod koniec jego żywota. Bywa, że Maedhros taki właśnie głos ma w mojej głowie; ale nie zawsze, Quendi strasznie zmienni są Z przymrużeniem oka

Anathema i "Lost control" z Alternative 4 w mojej ulubionej wersji:

Link

Life has betrayed me once again,
    I accept that some things will never change.
    I've left your tiny minds magnify my agony
    and it's left me with a chemical dependency for sanity.
    Yes, I am faling...
    how much longer till I hit the ground?

I can't tell you why I'm breaking down.
    Do you wonder why I prefer to be alone?
    Have I really lost control?
    I'm coming to an end,
    I've realised what I could have been.
    I can't sleep so I take a breath
    and hide behind my bravest mask,
    I admit I've lost control.
    Lost control.

Słowa i muzyka Duncan Patterson

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 15-08-2013 16:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następna

Temat: "Elfie" głosy (Strona 11 z 13)

Skocz do: