Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Nawiązania do LotR (Strona 3 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 18-04-2006 21:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
I ten to opis sprawił, że zainteresowałem się Babcią Waterwaks Język - po czym wsiąkłem w Praczeta Jestem za Elfik

Ja wsiąkłam trochę wcześniej w Świat Dysku, ale przytoczony wyżej fragment jest moim ukochanym. Zawsze poprawia mi humor... Z przymrużeniem oka

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 18-04-2006 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak w ogóle, to w "Dysku" jest jeszcze parę (AFAIR) nawiązań do WP, ale za dużo tego, zeby przeszukiwać... Język
Powrót do góry

Antygona
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 19-04-2006 19:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W komiksie "GIGANT" swojego czasu pojawiły się dwa komiksy nawiążujące do dzieł mistrza Tolkiena.
Pierwszy z nich - "Władza Pierścienia" - został zamieszczony w numerze 9/93, ale z WP miał w zasadzie wspólny tylko podobny tytuł i fakt, że dużą rolę odgrywał pierścień o niezwykłych właściwościach.
Za to w numerze 8/2000 pojawił się komiks "Tam i z powrotem" z Kaczorem Donaldem, który również pod względem fabuły nawiązywał do "Hobbita". Otóż pewnego dnia Donald zastaje przed drzwiami swojego domu ubranego w szary płaszcz i spiczasty kapelusz czarodzieja o imieniu Sandalf, który próbuje go przekonać do wzięcia udziału w pewnej przygodzie. Donald jednak jest niechętny jakimkolwiek przygodom, w których brałby udział nie uczestnicząc jednocześnie w grach fabularnych, więc wyprasza czarodzieja, który jednak zostawia na drzwiach kaczora tajemny znak. Po pewnym czasie do domu Donalda zaczynają się schodzić krasnoludy (niektóre z nich mają znajomo brzmiące imiona, np. Gilbo), które nic nie robią sobie z nieuprzejmości gospodarza i obżerają się przygotowanymi przez niego ciastami. Oczywiście później pojawia się Sandalf, który zabiera krasnoludy i Donalda w podróż do równoległego świata pozbawionego istot ludzkich i kaczych Z przymrużeniem oka Brać wyrusza w wędrówkę do Erpegii, Uśmiech miasta leśnych elfów, a po drodze potyczkują się z kamienioludami Jestem rozwalony Po przybyciu do miejsca przeznaczenia okazuje się, że Donald jest Wybrańcem, który musi uratować świat magiczny i 'nasz' świat... Więcej nie będę zdradzać, poza tym że okazuje się, iż zło pojawiło się w świecie w wyniku działań złego boga Sauryna, a ważną rolę odegra amulet, który do tego stopnia zawładnął sercem pewnego elfa, że zaczął rozmawiać sam ze sobą i zaszył się w jaskini.
To tyle, ile pamiętam.

Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 20-04-2006 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nawet Disney zrzyna...

Vill - za to, że zapaskudziłeś mój temat, będę Cię dręczył ile wlezie. Wprawdzie nie ma zakazów, ale przyjmij do wiadomośći, że robisz innym przykrość. Zaśmiecę każdy twój temat na kucyku. Beware... Nic nowego

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 20-04-2006 20:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mauhur napisał(a) (zobacz wpis):
Vill - za to, że zapaskudziłeś mój temat, będę Cię dręczył ile wlezie. Wprawdzie nie ma zakazów, ale przyjmij do wiadomośći, że robisz innym przykrość. Zaśmiecę każdy twój temat na kucyku. Beware... Nic nowego

I skończyło się rumakowanie... Skrzywienie Ratujcie bo go pobiję Oj, Mauhur... chyba nie tak zagrałeś... nie tak...

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 20-04-2006 22:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A, niech sobie śmieci, mnie tam wszystko jedno. Tak czy inaczej, przestaję się już spamowo wygłupiać, bo samemu sobie zacząłem wydawać się niestrawny... hmmmm...
Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 21-04-2006 10:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
skończyło się rumakowanie... Oj, Mauhur... chyba nie tak zagrałeś... nie tak...

Hmmm...? Co "nie tak"? Grzecznie prosiłem raz, drugi, trzeci, ale ileż można!?

Od nawiązań do Mistrza wprost się roi w internecie. Aż trudno wybrać coś konkretnego... Poszukajcie sami. Różne fanfiki, parodie, itp.

Antygona
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 21-04-2006 11:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mauhur napisał(a) (zobacz wpis):
Nawet Disney zrzyna...

IMHO to forma hołdu a nie zrzynka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Nawiązania do LotR (Strona 3 z 5)

Skocz do: