Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Do pianistów i ogólnie grających:) (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 09-04-2006 15:45    Temat wpisu: Do pianistów i ogólnie grających:) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem ciekawa, ilu z Was gra na fortepianie bądź na innym instrumencie? Uśmiech
Sama jestem pianistką i od kilku lat uczę się grać różne utwory ze ścieżki z Władcy i inne:) Mam też sporo nut. Może znajdzie się więcej osób chętnych do podzielenia się wiedzą i swymi umiejętnościami? Pozdrawiam:)

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 09-04-2006 22:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Za pianistkę to się uznać nie mogę, bo uczyłam się nutek ledwie przez kilka lat w czasach podstawówki, Uśmiech ale, do kiedy miałam fortepian, (do zeszłego roku) to czasami sobie coś brzdąkałam ze słuchu Uśmiech Zwłaszcza lubiłam sobie pobrzdąkać różne, filmowe kawałki o ile z kina, albo z płyty zapamiętam - a i teraz pamiętam ich jeszcze sporo. Ale, że fortepian był za duży, stary, rozklekotany i zupełnie nie pasował do reszty pokoju, to go podarowaliśmy jednemu teatrowi. Mam też bardzo stare pianino, ale ono juz, prawie w ogóle sie do niczgo nie nadaje, to znaczy jakiś dzwięk jeszcze wyda, przynajmniej niektóre klawisze, ale należałaby mu się emerytura w jakims muzeum - legnicki Seiller z 1876 r. - dowiedziałam się tego, bo specjalnie napisałam maila do firmy i oni sprawdzili po numerach. Ale czasem mi brakuje jakichkolwiek klawiszy, i bardzo się ciesze, jeśli brat akurat wraca z kontraktu i zostawia na pare dni swój drogocenny zestaw klawiszy na Osadzie.
poz Uśmiech
tal

Aurin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 18-04-2006 22:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja uczę się grać na gitarze klasycznej... sam na własnych błędach i pomyłkach:pserwa:
Z muzyki do ogólnie Tokiena znam parę krótkich fragmentów Blind Guardian z płyty "Nightfall in the Middle-Earth", z których najładniejszy, moim zdaniem, pochodzi z piosenki "Lord of the Rings"Uśmiech

Dire Straits - 'Brothers in Arms'
Powrót do góry

Villentretenmerth
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 177

Wysłany: 18-04-2006 22:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

a ktoś grający na grzebieniu (nie z nut wprawdzie) się nadaje? Pserwa
albo na nerwach...

Doppler zarzucił Villentretenmerthowi rasizm, szowinizm i brak elementarnego pojęcia o istocie dyskusji. Urażony Villentretenmerth przybrał więc na chwilę postać smoka, niszcząc trochę mebli i doprowadzając do ogólnej paniki.
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2726
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 19-04-2006 00:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Albo na wieśle wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ??

"Kto najlepiej gra na wieśle?
Otóż ja gram całkiem nieźle Złośliwy uśmiech "

Z instrumentów - kiedyś brzdąkałam na skrzypcach, potem na klawiszach, potem na gitarze Śmiech (oprócz skrzypiec młodocianych wszystko amatorsko) Ale najlepiej mi idzie granie na nerwach Język

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Tarbrethil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 19-04-2006 10:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):

Z instrumentów - kiedyś brzdąkałam na skrzypcach,

Jestem pełen podziwu, Nifrodel! chwała wam, chylę czoła, dzięki Zawsze chciałem się nauczyć grać na skrzypcach, ale nigdy nie miałem okazji się nauczyć, a teraz to już chyba trochę za późno Język Uwielbiam słuchać jak ktoś gra na skrzypcach (to chyba najpiękniejszy instrument)! Uśmiech
Villentretenmerth napisał(a) (zobacz wpis):

a ktoś grający na grzebieniu (nie z nut wprawdzie) się nadaje? Pserwa
albo na nerwach...
Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):

Ale najlepiej mi idzie granie na nerwach Język

To może założymy jakąś orkiestrę? Granie na nerwach to także moja specjalność Jestem rozwalony
A tak na poważnie to coś tam próbuję sobie czasem na gitarce pograć, ale wirtuoz ze mnie marny. Z przymrużeniem oka

Deep roots are not reached by the frost.
Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 04-05-2006 07:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli o mnie idzie, to jestem zupełnym antytalentem muzycznym jeśli idzie o granie Jestem rozwalony Najlepszy dźwięk jaki mi się udaje wygenerować to szczęk stali Jestem rozwalony Ale to chyba nie o takie instrumenty chodzi Z przymrużeniem oka Czasami wychodzi mi granie na nerwach Złośliwy uśmiech Ale to chyba jest wrodzona umiejętność większości z nas Złośliwy uśmiech
Powrót do góry

Ugrunîlo
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 349

Wysłany: 05-05-2006 07:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moje pianino dawno sprzedane, ale gitara przywędrowała ze mną do Morgulu i chociaż bezdźwięcznie wyleguje się w serwerowni, to ja ją w końcu dopadnę jak tylko doba będzie miała choćby 9 minut wiecej Język
I daję kaptur, że jeśli jakimś cudem uda mi się znaleźć parę dźwieków przypominających który kolwiek utworek z "Oath bound", to ktoś jeszcze może odczuć chęć grania nie tylko stalą, na nerwach i po moim kapturze Młotkiem go! (o czym to pewna osssoba nie wiedzieć czemu nie wssspomniała, a przecież oprócz interesujących rytmów na kapturze wybijanych, pojawia się czasem wokal głównie brzmiący jak oburzone "buu!" )
wieeeeeeeeeelgachny uśmiech o właśnie. Nie wiem jakim cudem, ale znajdę na to 9 minut już jutro Złośliwy uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Do pianistów i ogólnie grających:) (Strona 1 z 2)

Skocz do: