Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Łazikanty (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mauhur
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 334
Nieobecny(a): TAK

Wysłany: 31-03-2006 18:34    Temat wpisu: Łazikanty Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czy ktoś czytał może "Łazikantego"? IMO jest to znakomita baśń, zaliczam ją do moich ulubionych książek. Nie wyobrażam sobie jak miłośnik prozy Tolkiena może nie znać tej pełnej uroku opowieści, nasyconej aluzjami do innych książek Mistrza. Wszechobecny humor, cząstka poglądów Profesora (m. in. sprzeciw wobec zanieczyszczania środowiska) i garść motywów, z których Tolkien czerpał później, pisząc "Hobbita". Czy Człowiek z Księżyca nie przypomina Gandalfa, Artakserkses Sarumana, pająki z Księżyca tych z Mirkwood... A sam Łazikanty - czy nie jest podobnie malutki i niepozorny jak Bilbo...?

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 01-04-2006 17:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Łazikanty jest świetny, zwłaszcza dla dzieci. To nie jest jednak, przynajmniej dla mnie - książka "bezwiekowa" (w znaczeniu- którą może czytać wiele razy zarówno dorosły jak i dzieciak).
Dlatego osobiście wolę Kowala z Przylesia Wielkiego Z przymrużeniem oka i Hobbita, jeśli już mam nastrój na opowieść baśniową. Ale o gustach się nie dyskutuje Z przymrużeniem oka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 19-04-2007 23:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Łazikanty" to urocza bajeczka, nad którą się można pośmiać i przenieść w świat dzieciństwa. Ale czytana kilka razy pod rząd traci trochę urok.... MOże dlatego, że pisana jest po prostu dla dzieci jako zwykła powiastka...? hmmmm...
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 15-10-2007 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Trochę na marginesie pytanie: ile było wydań "Łazikantego" w Polsce? Wiem tylko o wydaniu Prószyńskiego i Spółki w miękkiej oprawie:

Czy były jakiej wydania w Polsce w twardej oprawie? Szukałam na ten temat informacji w Internecie i nic nie ma. Smutek

~~~~
EDIT 19 października:
A w Anglii ile było wydań? I gdzie można nabyć "Łazikanty" po angielsku?

-----
EDIT 14 grudnia:
Odpowiem sama sobie: Elfik można nabyć na Amazon.com, lub na "Allegro". Na tym ostatnim bardzo rzadko (ja polowałam przez pół roku, aż wreszcie nabyłam). Jest to wydanie:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Gdy książka przyjdzie, zamieszczę recenzję. Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Łazikanty (Strona 1 z 1)

Skocz do: