Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Lepiej nawet najgorszej prawdzie patrzeć w oczy." Sam Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: LotR: Skutki uboczne wyświetlania filmu :-))) (Strona 1 z 6)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
glorfindel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 69

Wysłany: 16-02-2002 23:42    Temat wpisu: LotR: Skutki uboczne wyświetlania filmu :-))) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Film, filmem (chociaż jest czadowy)ale najlepsze jest to , że w księgarniach jest mnóstwo książek Tolkiena i o nim i to w przyzwoitych cenach(patrz ogłoszenia)
Tnących cienkie deski na stoku gór
Wyruszyć na niepewne, pełne zasadzek drogi;
Bo niektórzy dotarli poza legendarny Zachód.
Powrót do góry

Drops
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 17-02-2002 03:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ej, ale to chyba doprze, co nie !
Liczba fanów Tolkiena rośnie teraz w zaskakującej liczbie, jest nas więcej, jesteśmy coraz silniejsi i tylko patrzeć jak zawładniemy światem a Hobbici wyjdą z nor, elfy powrócą zza morza i nareszcie wszytsko będzie OK Język

A tak na marginiesie to mi akurat taka sytuacja siada nareszcie ktoś się postarał co do polskich wydań książek Tolkiena i o Tolkienie (chodzi mi gł. o bardzo ładnie wydaną i do tego niedrogą serię Amberu). Chociaż z drugiej strony to nie takie dobre bo narobi się pełno siakiegoś badziewia no i wogóle.. ale bądzmy dobrej myśli, mej fors łil bi łiw as !!

Ellasar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 8

Wysłany: 18-02-2002 00:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ekranizacja WP ma imho troche skutkow ubocznych... Nie bylbym szczesliwy, gdyby osoby nie znajace sie na rzeczy porownywaly Wladce do pokemonow, czy innych podobnych hitow ostatnich lat.
Ostatnio przyszla do mnie ciotka z czteroletnim synem, ktory zaczal nagle nawijac cos na temat "pierscienia". Coz, smutnym bylby widok przedszkolakow ganiajacych sie po placu zabaw z okrzykiem "Elendil!" na ustach...
Ale z drugiej strony ciesze sie, z samego faktu powstania. Sadze, ze Jackson wywiazal sie ze swego, niezbyt latwego, zadania i moze byc z tego dumny. To niesamowite zobaczyc na ekranie cos, co do tej pory tkwilo jedynie w wyobrazni...
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 11-08-2002 14:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ellasar napisał(a):
Coz, smutnym bylby widok przedszkolakow ganiajacych sie po placu zabaw z okrzykiem "Elendil!" na ustach...
?????????
Przeciez to jest najwspanialsze, co moze spotkac tworce. Tolkien lubil dzieci (zaczal przeciez od pisania dla nich) i smiem twierdzic, ze cieszylby sie z tego.
Naleze do hm... nieco starszego pokolenia forumowiczow (40 lat), ale do dzis pamietam, jak ganialismy sie z kolegami po roznych miejscach bawiac sie w czterech pancernych, a co drugi kundel z ulicy wolany byl "Szarik". Byla to "propagandowa szmira", ale wspomina sie ja z lezka w oku...
A co dopiero, kiedy mowimy o genialnej ksiazce i niezlym filmie. Osobiscie wolalbym, zeby moje wnuki bawily sie w elfy i Gandalfa niz w Harrego Pottera czy pokemony

Powrót do góry

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 11-08-2002 17:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
A co dopiero, kiedy mowimy o genialnej ksiazce i niezlym filmie. Osobiscie wolalbym, zeby moje wnuki bawily sie w elfy i Gandalfa niz w Harrego Pottera czy pokemony

Ale te dzieci nie wiedzą o co chodzi w twórczości Tolkiena, no i nie sądzę żeby 5-6 letnie dzieci zrozumiałyby do końca film - interesuje je WP, bo jest wszechobecny w mediach - własnie tak jak HP czy Pokemony.
Ja nie chciałabym żeby moje wnuki poznawały WP od strony albumów z naklejkami, figurek bohaterów czy Pizza Hut - myslę że to byłoby krzywdą dla tych dzieci - powinny mieć szanse same sobie wszystko wyobrazić - a tak są zdane na obrazy z filmu Smutek

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 11-08-2002 17:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fanów Tolkiena przybywa, zgadzam się. Ale przybywa też osób uznających się za fanów Tolkiena po obejrzeniu filmu. Coraz częściej słyszę zdania typu: "Kocham Tolkiena, czytam już Powrót Króla!". Dla mnie to jest żałosne i płytkie jak sam film.
Co do nowości wydawniczych: wchodzę do Empiku i co widzę? WP, WP, WP i WP. A jak chciałem kupić nowe wydanie NO to się naszukałem, sporo naszukałem. Książki wydają w takim tempie, jakie odpowiada osobom czytającym WP po obejrzeniu filmu... Mam nadzieję że dożyję polskiego wydania całej "Historii Śródziemia".

PS Ciekawą nowością na rynku wydawniczym jest guma do żucia "Drużyna Pierścienia"
Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 11-08-2002 22:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vainamoinen napisał(a):
Mam nadzieję że dożyję polskiego wydania całej "Historii Śródziemia".

Oj, wątpię, wątpię. Zwyczajnie będzie na to zbyt mało chętnych, by komukolwiek opłaciło się to wydawać. Przecież HoME kupią tylko prawdziwi miłośnicy, a takich jest doprawdy bardzo mało, i chociaż rośnie ilość osób czytających WP, to do Historii dojdzie może 0,01% z nich.

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5891

Wysłany: 11-08-2002 22:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elanor napisał(a):
Vainamoinen napisał(a):
Mam nadzieję że dożyję polskiego wydania całej "Historii Śródziemia".

Oj, wątpię, wątpię. Zwyczajnie będzie na to zbyt mało chętnych, by komukolwiek opłaciło się to wydawać. Przecież HoME kupią tylko prawdziwi miłośnicy, a takich jest doprawdy bardzo mało, i chociaż rośnie ilość osób czytających WP, to do Historii dojdzie może 0,01% z nich.

Rozumiem, was, chociaż snobistycznie powiem, że akurat "Historię Śródziemia" najlepiej poznawać w języku oryginału. Dopiero wtedy można wychwycić niuanse językowe. Zobaczyć fragmenty tekstow napisane anglo-saskim. W tłumaczeniu to ginie.
A tak poza tym Można mieć wątpliwości co do całego szumu. Mi też przeszkadzają kubki i gadżety z WP, ale wiekszośc z nowych wyznawców odejdzie po kilku latach i zostaną ci prawdziwi pasjonaci. Niestety nie rodzą się z niczego, tylku wśrod tej masy zachłystniętych filmem i innymi objawami pop-kultury.
A tak poza tym idę właśnie czytać "Hobbita" do snu mojemu 5-letniemu synowi.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: LotR: Skutki uboczne wyświetlania filmu :-))) (Strona 1 z 6)

Skocz do: