Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Tolk Folk - regulamin? (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 02-03-2006 23:53    Temat wpisu: Tolk Folk - regulamin? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydzielone z tematu: TOLK FOLK, A MUNDIAL. Nifrodel

Mithrandir_RotN napisał(a) (zobacz wpis):

Przy tak chaotycznym rozmieszczeniu namiotów połączonym z bardzo nierównym gruntem (pomijając bruzdy :/), to zrobienie sensownych rowków odpływowych graniczy z cudem.

Hm... na upartego można by wytyczyć jakieś alejki, zanim zjedzie się większość tolkfolkowiczów. Wystarczyłyby patyki i ew. kawałek sznurka.

A poważnie: możnaby pomyśleć nad jakimś mniej więcej chociaż rozplanowaniem ustawienia namiotów, żeby nie było jak w zeszłym roku, kiedy to ktoś sie rozbił na torze łuczniczym. W innym wątku ktoś rzucił temat wydzielenia "stefy ciszy" czy czegoś w tym rodzaju - może to przesada, ale tak czy siak nieźle byłoby ustalić, że np. przy tej kępie krzaków w głębi rozbijają się osoby lubiące w nocy spokojnie pospać, a bliżej ogniska - ci, co niekoniecznie. Czy jakos tak.

No i może jakiś choćby bardzo skrótowy regulamin by się przydał? Coś w stylu: "sprzątamy po sobie śmieci, słuchamy poleceń Strażników Ithilien, ognisko jest dostępne dla wszystkich, cisza nocna od 24:00 (nie dotyczy gitar), do wszystkich zwracamy się po imieniu, dyżury przy zbieraniu drzewa organizuje [imię]". Przybić na jakimś słupie i już.

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 04-03-2006 13:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tia - mnie nie był potrzebny regulamin, Achika wybiła mi z głowy tytułowanie się panią już na moim pierwszym Tolk Folku Uśmiech

A pomysł takiego regulaminu przybitego na drzewie nie jest zły. Tylko trzeba by przemyśleć co tam ma być dokładnie. I musi być ktoś, kto będzie sprawdzał, czy regulamin jest przestrzegany - Strażnicy Ithilien?

Aha - czy ktoś zauważył, że zrobił się offtop? Uśmiech

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 05-03-2006 01:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mithrandir_RotN napisał(a) (zobacz wpis):

Początek lipca to nadal zbyt blisko egzaminów. Każdy maturzysta Ci to powie. A właśnie na maturzystach powinno nam najbardziej zależeć, ponieważ są to osoby stojące przed życiową przygodą jaką są studia - okres który można poświęcić np. tolkienistyce Z przymrużeniem oka Do tego dodajmy zaocznych i mamy całkiem sporą grupę. Przyznasz chyba, że podstawą rozwoju kultury w tych ciemnych czasach musi być przyciągnięcie zainteresowania młodzieży? No i właśnie o to chodzi.

Moge się myllić, ale z tego co się orientuję, to aktualny termin jest wybitnie ok dla maturzystów. Przynajmniej nie przeszkadzał mi w zeszłym roku. Przypominam, iż NIE MA EGZAMINóW NA STUDIA [zasadniczo, na niektóre kierunki się ostały, ale te też zazwyczaj [w Łodzi przynajmniej] w większości w lipcu].

Achika napisał(a) (zobacz wpis):

No i może jakiś choćby bardzo skrótowy regulamin by się przydał? Coś w stylu: "sprzątamy po sobie śmieci, słuchamy poleceń Strażników Ithilien, ognisko jest dostępne dla wszystkich, cisza nocna od 24:00 (nie dotyczy gitar), do wszystkich zwracamy się po imieniu, dyżury przy zbieraniu drzewa organizuje [imię]". Przybić na jakimś słupie i już.

Jak najbardziej popieram ten pomysł. Przynajmniej w kwestii drewna nie będzie wtedy problemów, ponadto nikt już się nie rozłoży na pasie startowym pocisków łuk - [oby] skóra jakiegoś zwierzaka Z przymrużeniem oka. Pozatym ktoś już kiedyś nazwał mnie per 'pan' na TeeFie... Smutek to jest naprawdę traumatyczne przeżycie!

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 05-03-2006 13:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pomysł "rozparcelowania" terenu TeeFu, służb ogniskowych, regulaminu itp. już od dawna jest, są nawet realizatorzy... problemem jest to, że skoro nie jestem pewien swojej bytności w tej dacie, a Turin nawet przyjeżdżając nie może wziąć za siebie nadmiernej odpowiedzialności, to trzeba, żeby ktoś inny się tym zainteresował. A to oznacza przyjazd kilka dni wcześniej (zanim zostaną rozstawione namioty w sposób całkowicie chaotyczny - np. 2m od ogniska Język), poświęcenie odrobiny czasu na zorganizowanie "Strażnikó Ithilien" (akurat Ithilen mi tu nie pasuje... raczej Numenor - w końcu tak samo zalany Język). A regulamin też trzeba opracować wcześniej, żeby na co najmniej dwa tygodnie wcześniej znalazł się na stronach internetowych (głównie tolkfolku).

I teraz pytania - kto? Jak tylko będę wiedział, że nie grozi mi nieobecność na TeeFie, to podtrzymam kandydaturę mojej osoby, na razie niestety nie mogę Smutek

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 05-03-2006 14:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zapewne kilka osób, w tym [jak domniemam] większość ekipy filmowej, będzie na TeeFie jakiś tydzień wcześniej. W razie czwgo możemy [przynajmniej ja osobiście, ale myślę, że inni też się zgodzą] zająć się tym w razie potrzeby.

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Kristof

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 05-03-2006 15:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podpisuję się pod the_Aragornem jako pomysłodawca Uśmiech Ja będę pierwszego lipca, lub najdalej drugiego, więc nie ma kłopotu. Można zrobić tak, jak był pomysł w zeszłym roku - że nie rozbijamy się dalej niż mój namiot. Ale strażnicy nie posłuchali Uśmiech W tym roku to jest dobry pomysł - żeby chociaż jedna osoba rozbiła się gdzieś dość daleko od ogniska (mogę się poświęcić, nie żebym nie miał w tym interesu Uśmiech ) i na niej byłaby granica.
Wyjątkiem od tej reguły mógłby być Namiot Sathrystów - jak wiadomo, mogą z niego dochodzić różne dziwne dźwięki, a sprośne piosenki o zdolnościach łóżkowych (lub ich braku) Aragorna II nie sprzyjają w budowaniu klimatu podczas sesji Gasnących Słońc Uśmiech Ale obawiam się, że jeśli będzie jeden wyjątek, to pojawi się też drugi i trzeci... To jest do przemyślenia.
Mogę być jednym ze Strażników Ithilien, w czasie przed-TolkFolkowym (tj. 1-6 lipca). Na sam TF się nie piszę, bo jestem kreaturą, która dosyć wcześnie chodzi spać (północ to maksimum moich możliwości bez wspomagania się) i zamierzam brać udział w kilku konkursach (w zasadzie większości, o ile się odbędą), więc nie mógłbym spełniać obowiązków ciągle. Ale tak jak mówiłem - mogę pilnować w pewnym okresie.

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Gandi
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 05-03-2006 16:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja mam takie pytanie - skoro już wprowadzacie regulamin, to chyba trzeba też pomyśleć o osobach, które niekoniecznie będą chciały go przestrzegać.
Czy macie zamiar określić jakieś kary? Rozumiem, że prędzej będzie to czapka z napisem "śmierdzący ork", niż wyrzucenie z TFu, ale nie zapomnijcie o tym Jestem rozwalony

Mam wrażenie, że przydałoby się wydzielić część tej dyskusji, ponieważ z Mundialem to ona za dużo nie ma wspólnego Z przymrużeniem oka

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 05-03-2006 17:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Śmierdzący ork Uśmiech fajne - gorzej, że niektórzy mogą chcieć otrzymać taki tytuł.

Kristof - Twój namiot stał w środku obozowiska - jak sobie wyobrażasz, że nasze... 7 czy 8 namiotów wcisnełoby się pomiędzy twój a ognisko?

Wbrew pozorom dobre zorganizowanie rozbijania nie jest takie proste. Niektóre grupy mogą chcieć rozbijać się wokół siebie. Odmowa na pewno wzbudzi negatywne emocje. Zwykle rozwiązaniem będzie przesunięcie się całej lub części grupy w inne miejsce, zwykle nie przewidziane przez "rozdzielających". Trzeba takie rzeczy dokładnie przemyśleć. Ale do tego jeszcze dużo czasu.

Valhala pisze, że na różnych polach bywała - ale czy w takim towarzystwie? Hobbici to istoty z natury niedbałe (chociaż lubią grzebać w ziemii). Wierzę, że wszystko się może wydarzyć Złośliwy uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Tolk Folk - regulamin? (Strona 1 z 5)

Skocz do: