Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Długość Hobbita - czy książka nie jest za krótka? (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goerk
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 30-05-2002 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wedłu mnie, Hobbit mógłby być troszkę dłuższy. Mógłby (kurde, powtarzam się) mieć bardziej rozwinięty wątek pochodzenia (a raczej skąd krasnoludy ją miały) mapy do skarbca Smauga. Ale mimo to książka nie przynudza, i nie jest za krótka. Jak dla mnie, w sam raz.

Lan Mandragoran
Powrót do góry

Czarodziejka
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 04-06-2002 11:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Chciałam zaznaczyć, że Harry jest dłuższy od WP i jakoś go dzieciaki czytają. A nie uważam, żeby Harry był lepszy od czegokolwiek, co napisał Tolkien.

Tak ale w Hp jest mało narracji,masa dialogów i co 5-ta strona jakas 'przygoda'.To wciaga ale powierzchownie i nie na dlugo.HP ,jak dla mnie, mozna przeczytac raz zeby dowiedziec sie jakie bedzie zakonczenie /akurat napiecie to p.Rowling stopniuje i gmatwa jak A.Christie-i to jest duzy plus/, i ewentualnie drugi-zeby sobie przypomniec o czym to bylo Elfik .
Moim zdaniem nie ma potrzeby zeby Hobbit byl dluzszy-lepiej krotko a tresciwie niz rozwlekac ksiazke jak telenowele /to wlasnie grozi HP/.
Powrót do góry

maeglin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 126

Wysłany: 06-06-2002 19:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hobbit nie powinien byc dluższy...gdyby pierwsza ksiązka Tolkiena mial 1000 stron bo wiekszość pisarzy rozpisuje sie wraz z iloscia napisanych książek a wizja następniej,dłuższej książki mogła by co poniektórych przerazić. Ta długość odpowiada dzieciom... i nie trzeba wybierać ktory tom przeczytac jeszcze raz Śmiech
Pozatym decyzji Mistrza sie nie rozpatrza Śmiech Oczko

Drizz
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 30-09-2002 07:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hobbit ma dobra dlugosc,zawarte jest w nim optymalna ilosc fabuly,dialogow i wogole wszystkiego.Pozatym on to pisal dla swoich dzieci wiec tez nie mial zamiar napisac XXX stron a tyle zeby moglo to zajac kilka wieczorow przy kominku.Innym tez powodem jest ze jakies dziecko do ktorego ta ksiazka powinna trafic moglaby niezrozumeic duzej ilosci opisow , skomplikowaj fabuly , wymyslnych dialogow,a tak w prostej formie dostaja kawal dobrej histori ktora zacheca go do czytania kolejnych dziel mistrza.

otherside
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 30-09-2002 09:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i ja sie musze zgodzic - dla mnie tez dlugosc jest w sam raz , w sam raz zeby zaczac czytac Tolkiena i sie zakochac i zeby potem spokojnie siegac po WP Elfik
A co do harrego to fakt - przeczytac raz mozna - ale szczerze mowiac to mnie jakos drugi raz nie ciagnie - ot stoja sobie ksiazki na polce (taa mama teraz sie dorwala Diabelski uśmiech ) i sie kurza - a Tolkiena moge czytac bez przerwy - skoncze ejdno biore nastepne i tak w kolko Elfik Elfik Elfik
Powrót do góry

Atanvarne
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 17-12-2002 15:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również dla mnie Hobbit ma optymalną długość. Co prawda możliwe, że gdyby był dłuższy mógłby być lepszy, ale też mogłoby się go czytać dużo gorzej - wszystko zależałoby od tego jakby go Tolkien napisał.
Cytat:
Chciałam zaznaczyć, że Harry jest dłuższy od WP i jakoś go dzieciaki czytają. A nie uważam, żeby Harry był lepszy od czegokolwiek, co napisał Tolkien.

Może faktycznie Harry jest nieco dłuższy od WP jednak nie dużo. Cyba przede wszystkim pisany jest dość dużą czcionką co robi go w rzeczywistości dłuższym (jeżeli chodzi o strony). W większości wydań WP czcionka jest dfość mała wiec i książka ma mniej stron Z przymrużeniem oka .
Powrót do góry

Calamrun
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 76

Wysłany: 15-01-2004 10:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdyby Hobbit był długi jak WP to nie wydaje mi się żeby osiągnął popularność. Nikomu by się nie chciało czytać książki dla dzieci i to tak bardzo długiej. Poza tym Hobbit jest książką w sam raz na poczekanie w przychodni. Super śmiech
Powrót do góry

Gothmog
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 15-01-2004 15:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ale przecierz w "Hobbicie" została opowiedziana cała wyprawa Bilba, więc o co chodzi Pytajnik Gdyby był tak długi jak Władca, to żadne dziecko by po niego nie sięgnęło, i Władca nie byłby czytany przez takie rzesze dzeici (ludzi Uśmiech) i ja też bym go nie czytał oops, zawstydzenie (bądź co bąx byłem wtedy młody Z przymrużeniem oka

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Długość Hobbita - czy książka nie jest za krótka? (Strona 2 z 4)

Skocz do: