Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Długość Hobbita - czy książka nie jest za krótka? (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasandra
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3
Nieobecny(a): filozofia zabija

Wysłany: 23-04-2004 09:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

jasne, że "Hobbit" nie jest za krótki, ani za długi, ale dlaczego tak szybko się to czyta? na długo nie starcza, a na dodatek jakiś niedosyt zostaje... (fakt, zawsze można przeczytać drugi raz... Z przymrużeniem oka )
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 23-04-2004 09:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kasandra napisał(a) (zobacz wpis):
jasne, że "Hobbit" nie jest za krótki, ani za długi, ale dlaczego tak szybko się to czyta? na długo nie starcza, a na dodatek jakiś niedosyt zostaje... (fakt, zawsze można przeczytać drugi raz... Z przymrużeniem oka )

Chyba właśnie opisałaś cechy naprawdę dobrej książki Elfik Jestem za

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Fréa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 09-03-2009 19:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Hobbit" miał być książką dla dzieci i nie mógł być dłuższy.
Sami pomyślcie, czy ośmiolatkowi chciałoby się czytać
książkę grubości słownika? Uśmiech
Powrót do góry

beren84
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 06-04-2009 16:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam.

Chciałbym zapytać o różnice w liczbie stron Hobbita z wydawnictwa Amber ? Ja posiadam wydanie 220 stron, ale w księgarniach widze identyczne tylko ma chyba 277 stron i notke że wydanie poprawione itp. Chciałbym zapytać skąd taka różnica ?
Najważniejsze czy tekst sam w sobie się różni, bo nie wiem czy kupować to "poprawione" Uśmiech ?

Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez beren84 dnia 06-04-2009 18:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Forneithel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 223

Wysłany: 06-04-2009 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... na stronie Amberu są 2 wydania: jedno na 224 strony i drugie, które ma 256 stron. Różnica ta polega tylko na zmianie kroju czcionki i wielkości marginesów, z tego co zauważyłam. Nic więcej. Ja sama posiadam to wydanie wcześniejsze i ma ono tyle samo grafik co nowe.
Powrót do góry

Nerya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 107

Wysłany: 07-04-2009 14:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że długość Hobbita jest w sam raz. Oczywiście w zamierzeniu miała to być książka dla dzieci, więc nie mogła być za długa, bo młodsi czytelnicy mogliby się nią znużyć. Ale wydaje mi się, że gdyby Hobbit został bardziej rozciągnięty, mógłby stracić cały swój urok i magię. Niektóre wątki możnaby co prawda bardziej uszczegółowić, ale IMHO dobrze, że Tolkien na siłę nie dopychał więcej zdarzeń, byle tylko zwiętszyć objętość książki.
Powrót do góry

Roxanne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 175

Wysłany: 24-06-2009 10:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niech no sobie przypomnę klasę piątą... tak, chyba wtedy czytaliśmy Hobbita jako lekturę ;p Grupa rozwydrzonych 12-latków...
I z tego co pamiętam - ja tam nie narzekałam na nic, bo Hobbita przeczytałam już rok wcześniej (tatuś dał mi pod choinkę), a ponad to ja lubię długie, dobre książki Śmiech
Ale moi koledzy strasznie jęczeli, że to taaaakie długie, że to taaaakie nudne i taaakie długie Język
Dla tych najmłodszych przecież takie 200 stron z haczykiem to masakryczna ilość kartek do strawienia.

Szkoda, że nie wiedzieliśmy wtedy, że przyjdzie czas, gdy trzeba będzie przeczytać, ot, takich Krzyżaków, przy których Hobbit to cienka, lekka opowiastka Elfik

IMO jest on idealnej długości i pozostawia to uczucie nienasycenia (jak już ktoś tutaj wspominał Z przymrużeniem oka ) zachęcające czytelników tylko do tego, by sięgnąć po inne dzieła Mistrza.

Baranek, Christopher Moore

DA
Powrót do góry

Golden
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 72

Wysłany: 30-06-2009 21:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To prawda ze majac nascie lat taki Hobbit to bylo prawdziwe wyzwanie, ale teraz jak dochodze do ostatnich kartek to mysle sobie, szkoda ze to juz koniec tej pieknej przygody.

Moze po przeczytaniu jest maly niedosyt ale to chyba wlasnie ten nie dosyt powoduje ze znowu za pewien czas sie ja przeczyta i w ten sposob historia nie ma konca Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Długość Hobbita - czy książka nie jest za krótka? (Strona 3 z 4)

Skocz do: