Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Warren Mars - Songs From The Lord Of The Rings (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 17-01-2006 01:57    Temat wpisu: Warren Mars - Songs From The Lord Of The Rings Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ostatnio natrafiłem w necie na taką stronę: http://warrenmars.com/lotr_songs/index.htm

Jej autor jest muzykiem i pracował między innymi nad muzyką inspirowaną "Władcą Pierścieni". Pracował, pracował, brząkał sobie radośnie Pserwa nawet zaprosił przyjaciół do współpracy Uśmiech i gdy miał połowę płyty stworzonej wtedy usłyszał nagle ash nazg .... i pojawił się nazgul z Tolkien Ezdead żądny złota jestem wściekły jak ork

Zażądał od niego stosu mithrilu Ork za zezwolenie na używanie w piosenkach określonych słów kompletny szok! zemdlałem z wrażenia Jestem przeciw z książek Mistrza, na co muzyk odpowiedział:

„Nie mówię tak i nie mówię nie. Muszę rozważyć twoje słowa i to, co się kryje pod ich piękną zasłoną”.
„Rozważ, ale niech to nie trwa zbyt długo” – rzekł tamten.
„Czas, który poświęcam na rozmyślanie, jest moją własnością” – odparł.
„Tymczasem jeszcze twoją” – rzucił tamten znikając w ciemnościach.

Z przymrużeniem oka

Muzykowi psycha siadła Pserwa (po takim Nazgilu Z przymrużeniem oka nie dziwię się Jestem rozwalony ) i uległ naciskowi Powstrzymywany płacz , całą historię możecie przeczytać na jego stronie w linku powyżej a także tu: http://warrenmars.com/lotr_songs/legal.htm

Skończona płyta została mianowana "Demo" (od demonów z Nazguls Ezdead? Z przymrużeniem oka) i jest niedostępna w sprzedaży...

Dla mnie najważniejsze było zdanie autora muzyki napisane na końcu strony:

Warren Mars napisał(a):
Somewhere in the first half of 2005 somebody decided to make this demo available on the internet via the Bit Torrent and Gnutella networks. I can't condone this activity but neither can I say that I am unhappy to see these wonderful songs being enjoyed by people as was intended.

Pliki znalazłem i teraz znajdują się na darmowym serwerze (patrz załącznik zinstrakszynami) Jakość 320 kbps. Wielkość płyty ok. 143 MB.

Lista utworów:

Bilbo - The Road Goes Ever On
Bilbo's Quartet - Bilbo's Bath Song
Frodo - Elegy For Gandalf
Frodo - The Cow Jumped Over The Moon
Galadriel - Galadriel's Lament
Galadriel - Messages From Galadriel
Gimli - Durin's Lay
Gollum - The Cold Hard Lands
Greolaf The Minstrel - Lament For Eorl The Young
Ioreth - Athelas
Legolas - To The Sea
Merry & Pippin - We Must Away Ere Break Of Day
Sam - I Will Not Say The Day Is Done
Sam - Tom & The Troll
Sauron - One Ring To Rule Them All
The Fangorn Chorus - March Of The Ents
The Nimrodel Chorus - A Elbereth Gilthoniel
The Prophetess - The Sword That Was Broken
Tom Bombadil - Tom Bombadil's Song

Muzyki wysłuchałem i....niezbyt mi się podoba bęcki Pserwa ale nie jest to żadna kicha Nie Nie , zwyczajnie nie wpadła mi za bardzo w ucho UWAGA, UWAGA !!! , może po kolejnych przesłuchaniach raz, dwa, raz, dwa, tempo! napiszę coś więcej pozy albo negatywnego.

Miłego słuchania dla wszystkich (dobrym Nazgulkom też Z przymrużeniem oka Pserwa )

"Enjoy people" no i fcoz "od fanów dla fanów, nie na sprzedaż, nie na wypożyczenie" Pamiętajcie, że żaden link nie jest wieczny... Jestem rozwalony

EDIT: poprawione hasło do archiwum

Adamob
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 221

Wysłany: 17-01-2006 13:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Powiem tak.

Na razie ściągnąłem tylko drugą częśc ( głupie zabezpiecznia Nic nowego ) więc oceniam tylko pół dema płyty. Na wstępie daje się usłyszeć że utwory są słabo przygotowane technicznie.
Jest też zbyt beztroski/dzięcięcy/coś w tym stylu ton przy pieśniach o poważnej tematyce ( march of the ent, albo one ring to rule them all).
Może jestem zbyt przypojony przeciąganymi głosami elfów Shore'a, lecz niezbyt podobają mi się ich śpiewy tutaj. Czuje sie jakbym był w kościele.

Za to. Taki styl jest świetny przy hobbickich przyśpiewkach Śmiech Mam na myśli śpiewany wierszyk Sama o Tomie i Trollu, lub piosenkę Toma Bombadila. Fajnie się je słucha, a nawet można by było przy nich tańczyć Super śmiech .

I pytanie do Goku:
Warren Mars to imię tego autora czy jakaś inna nazwa?? Trochę głupie pytanie ale jakoś na tej stronie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi wszystko mi się pomieszało Oh nie!

Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 17-01-2006 13:52    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adamob napisał(a) (zobacz wpis):
Na razie ściągnąłem tylko drugą częśc ( głupie zabezpiecznia Nic nowego )

tak, przy dużych plikach można tam ściągnąć tylko 1 plik na godzinę. Ale za to jest szybki transfer Uśmiech

Cytat:
I pytanie do Goku:
Warren Mars to imię tego autora czy jakaś inna nazwa?? Trochę głupie pytanie ale jakoś na tej stronie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi wszystko mi się pomieszało Oh nie!

Faktycznie nie jest to nigdzie wyeksponowane, ale doszukałem się zdjęcia grupowego pod którym jest lista nazwisk i przy jego postaci pisze Warren Mars więc potwierdzałoby to że jest to jego nazwisko a nie np. nazwa jego wytwórni lub zespołu.

Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 19-01-2006 22:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A u mnie coś jest nie tak, bo jak próbuję wypakować to za każdym razem wyświetla się, że wprowadziłem błędne hasło. A próbowałem tyle razy, że na 100% mogę powiedzieć że się nie machłem.

No chyba że te 2 archiwa trzeba połaczyć w jeden plik? Ale jak to zrobić, bo ja nie umiem Uśmiech?

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 19-01-2006 22:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Misiek_h napisał(a) (zobacz wpis):
A u mnie coś jest nie tak, bo jak próbuję wypakować to za każdym razem wyświetla się, że wprowadziłem błędne hasło.

Misiek, ściągnij jeszcze raz plik z linkiem. Na początku pomyliło mi się i podałem w załączniku złe hasło, później wyedytowałem wpis i zamieściłem prawidłowe Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Warren Mars - Songs From The Lord Of The Rings (Strona 1 z 1)

Skocz do: