Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: Kim był Smok Księżycowy?? (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luthien Tinuvel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 12-01-2006 22:27    Temat wpisu: Kim był Smok Księżycowy?? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Od zawsze zastanawiało mnie czy są jakieś w ksiązkach Tolkiena dobre smoki. Słyszałam że Księżycowy Smok jako jedyny był dobry. Niewiem gdzie moge coś o nim znaleźć Smutek a bardzo mnie on interesuje. Pozatym ciekawią mnie lodowe smoki,czy są o nich jakieś informacje

szalcia
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 133

Wysłany: 13-01-2006 15:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O ile mi wiadomo Księżycowy Smok występuje jedynie w "Łazikantach". Nie wiem czy można znleść jakieś o nim informacje poza tą książką (nie licząc tego forum Język ).

Pozdrowienia Elfik

P.S. O lodowych smokach nie wiem nic Smutek

...
Złamany miecz swą moc odzyska,
Król tułacz wróci na stolicę."

† Arek Gołaś †
Powrót do góry

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 13-01-2006 15:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dokładnie w Łazikantym ( nie w łazikantych ). Łazikanty to pies, który naraził się pewnemu czarodziejowi. Wyrusza w świat i w swej wędróce spotyka właśnie księżycowego smoka Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez Elek dnia 17-01-2006 09:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 13-01-2006 18:33    Temat wpisu: Re: Kim był Smok Księżycowy?? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Luthien Tinuvel napisał(a) (zobacz wpis):
Od zawsze zastanawiało mnie czy są jakieś w ksiązkach Tolkiena dobre smoki.

W opowieściach o Śródziemiu, nie ma dobrych smoków. Smoki to dzielo Morgotha, i jako takie nie mogą byc dobre.

Cytat:
Słyszałam że Księżycowy Smok jako jedyny był dobry. Niewiem gdzie moge coś o nim znaleźć Smutek a bardzo mnie on interesuje. Pozatym ciekawią mnie lodowe smoki,czy są o nich jakieś informacje

Jak napisali Elek i Szalcia, w Łazikantach znajdziesz Księzycowego Smoka. Także smoka z Rude Dżila trudno uznac za do końca złego. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Nie jestem pewien czy o to Ci chodziło, ale u Tolkiena wystepują tzw. cold-drakes - to raczej zimne a nie lodowe smoki. W każdym razie jeden z nich w 2589 roku III Ery, zabił w Ered Mithrim Daina I (zob. WP, t.III, Dodatek B, s.477).

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Kim był Smok Księżycowy?? (Strona 1 z 1)

Skocz do: