Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Muzyka Enyi (Strona 7 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 15-05-2008 13:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pod tym linkiem można zobaczyć klip do piosenki "May it be": http://pl.youtube.com/watch?v=ww8wqEgFIA8 . Jak ktoś nie widział, to polecam, bo według mnie piękne.
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 20-11-2008 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ta strona napisał(a):
Enya, jedna z ulubionych artystek polskiej publiczności, powraca z siódmym studyjnym krążkiem ‘And Winter Came’. Pełne uroku autorskie piosenki w stylu ’Trains and Winter Rains’ doskonale czują się w towarzystwie utworów o świątecznym nastroju, jak ‘Journey of the Angels’. Polecamy ciepłe piosenki na zimowe chwile.

Enya to jedna z największych solowych artystek na świecie. Album ‘A Day Without Rain’ osiągnął status platynowej płyty w dziesięciu krajach, a dzięki niemu Enya była najlepiej sprzedającą się artystką w 2001 roku. Muzyczna kreatywność Enyi przysporzyła jej również mnóstwo nagród. W swoim dorobku posiada cztery statuetki Grammy, zdobywając je za płyty ‘Shepherd Moons’, ‘The Memory of Trees’, ‘A Day Without Rain’ i ‘Amarantine’, trzy World Music Awards z 2002 roku dla Najlepiej Sprzedającej Się Artystki, Najlepiej Sprzedającej Się Irlandzkiej Artystki oraz Najlepiej Sprzedającej Się Artystki New Age. Enya może się również poszczycić nominacją do Oscara w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa za utwór ‘May It Be’, skomponowany do filmu Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia na specjalną prośbę reżysera Petera Jacksona. ‘May It Be’ zdobyło także nagrodę Związku Krytyków Filmowych z Los Angeles oraz nominowano ją do Złotego Globu.

Powrót do góry

Armen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 79

Wysłany: 26-11-2008 20:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Długo mnie tu nie było. Z przymrużeniem oka

Mnie się osobiście ostatnia płyta niezbyt podoba. Jest parę kawałków, których mogę posłuchać, ale w całości jakoś nie jestem zbyt przekonana do niej. Poprzednie albumy były o niebo lepsze. Może dlatego, że 'Amarantine' dostałam na święta i dla mnie jedna świąteczna płyta wystarczy. I tak ją kupiłam, ze względu na wieloletni sentyment. Z przymrużeniem oka Może po jakimś czasie uznam, że cała jest dobra, ale chyba trochę musi wody upłynąć. Z przymrużeniem oka

Mithrandir007
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 33

Wysłany: 02-01-2009 21:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja również powracam po dłuższej nieobecności Śmiech Nie powiem, ale ostatnia płyta Enyi mnie urzekła. Nie jest zapierająca dech w piersi, ale chętnie jej słucham. No i nadaje klimat (szcególnie przy obecności śniegu za oknem) Uśmiech
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Powrót do góry

adrien
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 11-06-2012 18:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Uwielbiam ją. Najbardziej podobają mi się ballady śpiewane w elfickim języku Uśmiech
Powrót do góry

mikolajdrew
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 29-10-2012 18:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście ballady mają swój urok... niestety moja dziewczyna nie podziela mojego zdania:(

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 03-12-2012 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kocham Enyę! Od wielu wielu lat. Dostałam "The Celts" kiedy byłam jeszcze małym dzieciaczkiem chodzącym do pierwszych klas szkoły podstawowej. I było wtedy dużo duuuużo słuchania Uśmiech

Co do ostatniej płyty, zdecydowanie wprowadza w klimat. Nie mam z nią żadnych problemów. I mam nadzieję, że pani Enya wyda coś wkrótce.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Temat: Muzyka Enyi (Strona 7 z 7)

Skocz do: