Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"„Nie lubię zmian - oznajmił Hamfast Gamgee - kto by je lubił w moim wieku, a już zmian na gorsze ścierpieć nie mogę". „Pewnie, że co gorsze, to złe - rzekłem mu - więc ci życzę, żebyś najgorszego nie doczekał"." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: a night at the opera (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 15-02-2002 00:36    Temat wpisu: a night at the opera Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ma ktoś już może teksty do nowej płyty Blind Guardian? W ogóle co o niej sądzicie?

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 23-02-2002 23:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Teksty można znaleźć, o ile się nie mylę, pod adresem www.blindguardian.fan.pl

Dunedain
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 07-07-2003 00:09    Temat wpisu: Re: a night at the opera Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Płyta jest świetna. Bardowie grają na niej... no właściwie trudno powiedzieć co grają. Niby to rock i metal ale duuuuzo tak churów, a gitara zepchnięta na dlaszy plan przez inne dźwięki, podobne do orkierstry. Płyta z pewnością inspirowana utworem zespołu Queen ( stąd tytuł płyty ) pt. Bohemian Rhapsody. A teksty? można było kupić oryginał za jedyne 25 zł!!! to najtańszy oryginał jaki widziałemw życiu. A śpiewają o różnych rzecz m.in. o Iliadzie

Monisia

Wpisy: 349

Wysłany: 08-07-2003 15:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Za 25 złotych????? Gdzie to tak sprzadają????
Ja zapłacilam prawie dwa razy tyle!! Płacz(.

Ale fakt, płyta jest po prostu genialna. Bardowie przechodzą samych siebie. Poza tym jest bardzo.. hm.. gniewna. O ile NIME było raczej przepełnione smutkiem.. jakąś tęsknotą, o tyle na ANATO dużo więcej jet właśnie gniewu, agresji. Ale przy tym dla równowagi mamy takie kawałki jak The Maiden And The Minstrel Knight albo Harvest Of Sorrow (w różnych wersjach, ja akurat mam Mies del Dolor).
W sumie cięzko powiedzieć, która z płyt jest lepsza - NIME czy ANATO. Być może w ogóle nie powinno się ich porównywać - są w końcu bardzo od siebie różne. Zarówno pod względem formy, jak treści.

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 841

Wysłany: 10-07-2003 22:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I mnie się najnowsza płyta BG podoba. Ma swój klimat, jest w swoim rodzaju charakterystyczna i niepowtarzalna. Ale chyba jednak bardziej podoba mi się "Nightfall in Middle Earth" - może przez fakt, że darzę ten album wyjątkowym sentymentem Uśmiech
Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 10-07-2003 22:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I ja muszę przyznać, że mi ANATO przypadło dość do gustu, chociaż "Nightfallowi" do pięt nie dorasta. Niektóre utwory są dla mnie trochę zbyt przeładowane i tracą jasność melodii.
No i teksty: jak ja nie lubię nie wiedzieć o co chodzi w piosence! O co chodzi w "Harvest..." dowiedziałam się dopiero po przeczytaniu recenzji...

Tapirianus
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 07-12-2003 21:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To najgorszy album w twórczości tej grupy. Nienawidzę gdy 10 instrumentów nawala naraz. Nic nie przebije "Imaginations from the other side" lub "Tales from the twillight world" Uśmiech
Powrót do góry

Dunedain
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 07-12-2003 23:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

OK nie musisz lubić jak kilka ( nie koniecznie 10 ) instrumentów gra na raz i są jeszcze do tego chórki. Ale musisz przyznać ze żeby zrobić cóś takiego trzeba być niezłym muzykiem. Daltego tą płytę uwazam za jedna z najlepszych nie tylko w twórczości BG ale w całej muzyce rockowej ostatnich lat.
Szkoda tylko że Bardowie żadko grająe te utwory na koncertach. Bo jak powiedział Hansi są po prostu zbyt trudne aby je zagrać ( głównie mówił o Nad then there was the silence )

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: a night at the opera (Strona 1 z 3)

Skocz do: