Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Sny (Strona 18 z 19)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CelebRhûn
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 17-06-2013 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moich snach pojawiają się różne... ciekawe rzeczy, ale najczęściej władam jakimś królestwem w Śródziemiu. Sny z Gondorem są najlepsze; przychodzę wykopuję Aragorna z tronu, a wszyscy się cieszą i wiwatują na moją cześć Rządzę
Po takich snach jednak, często mi się odwdzięczają i kiedy śni mi się coś (w miarę) normalnego, odwiedzają mnie orkowie i... nie jest zbyt przyjemnie.

W końcu mogłam się gdzieś rozpisać na temat czegoś zupełnie nieistotnego, tak!
Czuję się spełniona Śmiech

Woda w studni twej i czysta.
Biała gwiazda w białej dłoni.
Niezniszczalny, niesplamiony,
Liść i kraj - o piękne ziemie
W Dwimordenie, w Lorienie.
Powrót do góry

Floin
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 15
Nieobecny(a): Dwalin mnie wezwał, bo za mało mieczy wykułem na ten miesiąc

Wysłany: 12-07-2013 10:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Siemka! Ostatnio śnił mi się sen o Śródziemiu, a dokładnie:

Sauron znów powstał i cały Mordor również Ork . Sauronowi udało się wykuć nowy pierścień. I ten pierścień wpadł w moje ręce. Sauron wysłał orków, by mnie znaleźli, zabili i odebrali pierścień. I znaleźli mnie pewnego dnia jak szedłem do sklepu. Uciekałem, aż w końcu trafiłem na ślepą uliczkę. Nagle przyjechał Gandalf Gandalf na Cienistogrzywym i wyniszczył wszystkie orki. Dał mi kucyka i zaczęliśmy uciekać. Gandalf zniknął mi z oczu, ale wydawało mi się, że jedzie do Gondoru. Postanowiłem tak pojechać, ale zaczęło się ściemniać. Wstąpiłem do karczmy, a tak siedziało mnóstwo orków. Rzucili się na mnie, wtedy cała karczma zaczęła płonąć i wszyscy orkowie spłonęli. Mi się udało uciec , ale jak wyszedłem z karczmy...
Ja: Zdziwienie kompletny szok! zemdlałem z wrażenia To jest Smoczek
Smaug: Mogę cię podrzucić do Gondoru.
Ja: Proooszę prooooooszę Nie rób mi krzywdy! Proooszę prooooooszę
Smaug: Ratujcie bo go pobiję Nie zrobię ci krzywdy, zawiozę cię do Gondoru! wściekły
Ja: Love chwała wam, chylę czoła, dzięki
Poleciałem na Smaugu do Gondoru, a tam nasze armie szykowały się do ataku na Mordor. Byłem gotowy na wojne jak Smoczy Jeździec (Jeździec Smauga Uśmiech ) iii.......

Obudziłem się!

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 19-08-2013 13:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi się często śni Śródziemie. A w szczególności elfy Gil-galad, Fingon, Fingolfin. Raz śniło mi się, że na wycieczkę z przyjaciólką pojechałam go Gondolinu, stałam się elfem i zostałam żoną Gil-galada. Większośc tych snów jest dziwna, ale co noc na nie czekam.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

hobbitses
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 20-08-2013 18:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi raz śnił się mój znajomy, który był Legolasem i chciał się spotkać ze swoją dziewczyną Elfik . A ona mówiła mi, że jeszcze przyjdzie na to czas... I wygrałam zawody nurków Super śmiech. A ze sportu jam nie jest dobra. oops, zawstydzenie
Powrót do góry

Gilya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54
Nieobecny(a): jestem w odwiedzinach u elfów

Wysłany: 09-11-2013 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W moim ostatnim śnie byłam córką Elronda Język ,(ale przyrodnią siostrą Elladana, Elohira i Arweny) i nie wiedziałam kto jest moją matką. Więc musiałam jej szukać, ale się obudziłam.
Do perfekcji ciągle zdążam.

MAGLOR I MAEDHROS ŻYJĄ!!!!
Powrót do góry

kRx
Urodzony na Ardzie

Wysłany: 07-10-2015 15:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Czyżby od 2 lat już nikt nie śnił o Śródziemiu?

Ja jakiś czas temu miałem dwa takie sny:

1.Jest coś jakby Minas Tirith z filmu, ale mniejsze, składające się tylko z dwóch kręgów i wybudowane na środku jakiejś wielkiej równiny, czy czegoś takiego (idealnie płaskie, aż po horyzont). Wnętrza tych kręgów do wysokości murów zalane betonem czy czymś takim ( Pytajnik nie wiem) a na centralnym kręgu stoi sobie zamek "Dunajec" z Niedzicy. Przed zamkiem stoję ja i moi dwaj koledzy z gimnazjum (ja pośrodku) i patrzymy się przed siebie, a przed nami na tej równinie toczy się jakaś bitwa, niestety nie pamiętam kto z kim i w jakich ilościach walczył. W pewnym momencie patrzę na... minimapkę z Bitwy o Śródziemie II (nie pytajcie) i widzę na niej występujący w tej grze błąd, który czasami pozwala widzieć wrogie katapulty, pomimo mgły wojny. Mówię więc do kolegi-po-lewej: "Ej, mają katapultę", na co kolega-po-prawej odpowiada pokazując ręką na pole bitwy: "No co ty nie powiesz". Ja podnoszę wzrok i widzę na środku pola bitwy coś pomiędzy katapultą i balistą w kolorystyce brązu, złota i błękitu, będące rozmiarów Gronda (tarana). Bez zastanowienia wtedy zaproponowałem: "To chodźmy ją rozwalić" i razem z kolegą-po-prawej pobiegliśmy. Kiedy mijaliśmy główną bramę (nie wiem gdzie mogły się wcześniej schować kilkunastometrowe wrota i dlaczego je mijaliśmy zamiast je otworzyć i wyjść tamtędy) zatrzymała nas nasza nauczycielka od historii (którą zresztą dobrze wspominam) i zapytała: "A wy gdzie?". Odpowiedziałem: "Katapultę rozwalić", pobiegliśmy dalej i... koniec.

2.Byłem jakimś Gondorczykiem, albo Numenorojczykiem (mam nadzieję że nic nie przekręciłem) będącym jeńcem u Saurona. No więc kiedy po jakiejś bitwie zostałem złapany, zaprowadzili mnie do domu Saurona. Dom ten wyglądał dość współcześnie, miał jedno piętro i balkon. Zaraz na początek - rozmowa z Sauronem (który pokazał się w wersji filmowej, tylko bez tej maczugi i trochę niższy). Coś tam do mnie gadał, a moje odpowiedzi ograniczały się do "yhm","No" i tym podobnych. W pewnym momencie, kiedy się wnerwił, bo go nie słuchałem zaczął mi wbijać palec w czoło (trochę dziwne uczucie, niby nie bolało, ale było.. no dziwnie). Później mogłem się zapoznać z innymi mieszkańcami tego domu, ponieważ okazało się, że poza mną jeszcze dwóch Gondorczyków było jeńcami Saurona, aczkolwiek jeden z nich był duchem (poza tym zachowywał się jak normalny człowiek). Kiedy podczas kolacji rozmawiałem z jednym z nich (tym żywym) w pewnym momencie zaczął on coś do mnie szeptać o Sauronie. Przerwałem mu wtedy i powiedziałem coś w stylu: "Ale wiesz, że nie musisz szeptać, on to i tak wszystko słyszy". Więc mój rozmówca dokończył mówić na cały głos. Wtedy z któregoś z dalszych pokojów usłyszeliśmy głos Saurona: "Zaczynacie mnie irytować". Satysfakcja którą wtedy poczułem jest nie do opisania. Osobiście zirytować Saurona - polecam każdemu Elfik . Niestety na tym sen się skończył, a ja musiałem zabrać się za mniej satysfakcjonujące zajęcia, jak na przykład wybudzanie się, żeby do szkoły zdążyć.
Powrót do góry

kRx
Urodzony na Ardzie

Wysłany: 06-01-2016 20:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zaraz po obudzeniu się nie jest trudno przypomnieć sobie sen dokładnie, a jak się ma pod ręką notes (albo na biurku koło łóżka) to, mimo że po jakimś czasie nie "widzi" się tego tak jak zaraz po obudzeniu, wciąż można to sobie wyobrazić, tak jak wydarzenia przeczytane w jakiejś książce. (nie wiem czy wyraziłem się jasno, ale dobra)
Powrót do góry

Tilmir
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 09-01-2016 09:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam! Ja miałam dotychczas jakieś 4 sny tolkienowskie. Pierwszego nie pamiętam, ale wiem, że jego akcja rozgrywała się w pobliskim mieście hmmmm... . W drugim próbowałam "wcisnąć" mojego młodszego brata do jaskini Szeloby Śmiech , ale ona w tym momencie gdzieś sobie poszła i go (niestety) nie zjadła Młotkiem go! . W trzecim śniły mi się krasnoludy z Kompanii Thorina, wędrujące przez ogródek mojej babci na jakiś daleki uniwersytet, znajdujacy się na północy Szwecji. W czwartym zbierałam jakieś rośliny (miały małe, żółte, podłużne owoce z czarnymi kropeczkami na czubkach, osadzone na łodyżce w postaci grona). Wydłużały one życie lub dawały nieśmiertelność (ale nie elfom, bo one tego nie potrzebują). Te tajemnicze rośliny, rosnące na nie mniej tajemniczej łące, pokazały mi właśnie elfy.
Dziwne te sny... wszystko mi się pomieszało

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następna

Temat: Sny (Strona 18 z 19)

Skocz do: