Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." Legolas, Władca Pierścieni

Temat: Mało znane, oryginalne ilustracje z publikacji dzieł JRRT (Strona 2 z 7)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 09-01-2008 00:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłam dziwnego Saurona - autor: Ivan Cavini.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Niby baran w masce przeciwgazowej. Jak patrzeć poważniej - szatan w masce przeciwgazowej. Jak zobaczyłam ten obrazek, od razu usłyszałam nad uchem oddech Dartha Vadera. I łapki jakieś nie takie...

Zawsze miałam duże wymagania, jeśli chodzi o ilustracje do świata tolkienowskiego. Powinny być niepowtarzalne, nie przypominające ilustracji do żadnej innej książki, powinny mieć specyficzny klimat, bohaterowie nie powinni wyglądać tak, jakby byli wyjęci z pierwszej lepszej książki fantazy. I powinny być pieeeękne! Ciężko mnie zadowolić...

thingrodiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 58

Wysłany: 09-01-2008 11:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm, ciekawe. Te rogi trochę za mało demoniczne jak na mój gust. I też pomyślałam o Vaderze, chociaż raczej jako skrzyżowanie z Leią (te baranki...). Aczkolwiek ogólnie pomysł mi się podoba. Ręce są nieco przedobrzone, nie przepadam za szponami. Sauron i bez tego był wystarczająco wredny.

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 16-02-2008 18:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Miriel, mówiąc o dodatkowych ilustracjach do Silmarillionu masz na myśli mangowych kuzynów? Bo nic innego nie znalazłam. Jak możesz, to podaj bardziej bezpośrednie linki. A okładka ciekawa, fajna perspektywa, ale gdybyś nie podpowiedziała, to długo bym myślała, co też to może być Z przymrużeniem oka

Sirielle, tu odpowiadam na Twoje pytanie w sprawie ilustracji z wewnątrz tego (wirtualnego) wydania "Silmarillionu". Tam nie podawałam linku do ilustracji, bo temat był o pojechanych okładkach Elfik

Zajrzyj tutaj: http://www.elendili.net/imladris/takemaril/index.html
Aby przeglądać kolejne ilustracje, trzeba klikać po kolei na ilustracje. Pierwsza jest okładka, po kliknieciu pojawi się ilustracja ze środka, i reszta po kolejnych kliknięciach Język Sirielle, o jakich mangowych kuzynach ty mówisz? A, już chyba kojarzę, to co innego Pserwa
a tu trzy z tych ilustracji, autor podpisany Takemitsu:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Jak się dalej będzie klikać, to pojawia się ilustracje z "Hobbita", to jedna z tych ilustracji:

Powrót do góry

Balduran
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 452

Nieobecny(a): Kanada

Wysłany: 16-02-2008 19:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):
Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Miriel, mówiąc o dodatkowych ilustracjach do Silmarillionu masz na myśli mangowych kuzynów? Bo nic innego nie znalazłam. Jak możesz, to podaj bardziej bezpośrednie linki. A okładka ciekawa, fajna perspektywa, ale gdybyś nie podpowiedziała, to długo bym myślała, co też to może być Z przymrużeniem oka

Sirielle, tu odpowiadam na Twoje pytanie w sprawie ilustracji z wewnątrz tego (wirtualnego) wydania "Silmarillionu". Tam nie podawałam linku do ilustracji, bo temat był o pojechanych okładkach Elfik

Zajrzyj tutaj: http://www.elendili.net/imladris/takemaril/index.html
Aby przeglądać kolejne ilustracje, trzeba klikać po kolei na ilustracje. Pierwsza jest okładka, po kliknieciu pojawi się ilustracja ze środka, i reszta po kolejnych kliknięciach Język Sirielle, o jakich mangowych kuzynach ty mówisz? A, już chyba kojarzę, to co innego Pserwa
a tu trzy z tych ilustracji, autor podpisany Takemitsu:
(obrazki)
Jak się dalej będzie klikać, to pojawia się ilustracje z "Hobbita", to jedna z tych ilustracji:

Eeee... Tak, 'dziwne' to chyba najodpowiedniejsze określenie Zdziwienie
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3877

Wysłany: 16-02-2008 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawe, IMO pasują do pojechanych też Z przymrużeniem oka Pierwsza z widocznych tutaj mi się podoba, choć nie lubię tego wypełniania jak z mangi.
Fingon śpiewający na Thangorodrimie - chyba, bo zaraz po Maedhrosie (prawdopodobnie) - to ładnie wyszło Jestem za A zatem podlinkowany przez Ciebie obrazek to też on (pozostałe Maedhros i Beren z wilkiem). Tak po dłuższym przyglądaniu się, ciekawe są te ilustracje. To pewnie Beren i Lúthien? Różnica wzrostów raczej nieprawidłowa, ale nikt inny mi nie pasuje. Kolejne bratobójstwo, pewnikiem Doriath, dalej Elwinga, statek Eärendila i podlinkowany wyżej Maedhros spadający w ogień (Aaaaaaa, wypadł mu Silmaril, Takemitsu, tak się nie godzi!)

O tych mangowych kuzynów mi chodziło - wersji "z epoki" nie mogę teraz wyszukać, tutaj jest wersja współczesna + Thranduil + ilustracje do WP znaleziony klikając w ciemno na podlinkowane ????? Z przymrużeniem oka (nie mam azjatyckich czcionek) Spox

Edit - mam wersje postaci z książek (nie współczesnych):
http://www.elendili.net/imladris/muro-ill.html#mae1
http://www.elendili.net/imladris/muro-ill2.html#elfin2
http://www.elendili.net/imladris/kaoru-ill.html#kaoru02 <- to może nie być JRRT , zależy kim jest Karou
- ale zdaje się są to prace już innych autorów.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 16-02-2008 23:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 16-02-2008 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pierwsza ilustracja podlinkowana przez Miriel Mirimę naprawdę bardzo mi się spodobała, reszta - wcale. Wyglądają jak narysowane w Paintcie. Ratujcie bo go pobiję A może to świadoma stylizacja?

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3877

Wysłany: 16-02-2008 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że to świadoma stylizacja i są narysowane w Paincie, albo raczej w podobnym prostym programie, może w Manga Studio - nie widziałam tego jeszcze, choć mam demo, ale wiem że daje możliwość cieniowania 'kratką' (nie wiem jak to się nazywa po polsku oops, zawstydzenie ).
Zerknij na Fingona - w moim wpisie są linki w tekście (jak ktoś używa tej skórki co ja, to musi się domyślać Z przymrużeniem oka ).

Zapomniałam dodać, że Sauron Caviniego w poście wyżej mi się podoba Uśmiech

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Geirve

Wpisy: 459

Wysłany: 16-07-2008 15:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To się przy okazji spytam - czy kto widział kiedyś Gimlego, na oficjalnej ilustracji, z brodą inną niż rudą czy rudobrązową?

Bo ja nigdy. Co jest grane? Zwykle są różne wersje ilustratorów, nawet gdy tekst określa kolor włosów (vide casus Boromira, który wcale często bywa blondynem), a tu zadziwiająca zgoda, nie mająca cienia podbudowy w tekście.

Czarnobrody lub jasnobrody Gimli poszukiwany!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Mało znane, oryginalne ilustracje z publikacji dzieł JRRT (Strona 2 z 7)

Skocz do: