Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Nowości tolkienistyczne na aukcjach w sieci (Strona 7 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ninquelen
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 222

Wysłany: 20-11-2009 10:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja wiem tylko, że znajduje się w tym wydaniu praca eaneli, która nic o tym nie wiedziała, więc tak do końca w porządku to nie jest ;>
There are worlds out there where the sky is burning, and the sea's asleep, and the rivers dream. People made of smoke, and cities made of song. Somewhere there's danger, somewhere there’s injustice, and somewhere else the tea's getting cold.
Powrót do góry

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 20-11-2009 11:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Taa, rysunek splywu Anduina to praca eaneli Skrzywienie
Pozostale grafiki tez nie sa wedlug mnie autorstwa jednej osoby.

Elbe tylko ze przy wydawaniu antologii raczej kazdy o wykorzystaniu swoich prac wiedzial Uśmiech

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 20-11-2009 12:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W takim razie powstaje pytanie, czy autor stworzył to na swój prywatny użytek - a w sieć wrzucił linka tylko aby się pochwalić znajomym, czy zamierza to sprzedawać. Bo jak jest to prywatna rzecz, to nam nic do tego. Równie dobrze ja mogę sobie podrukować prace z netu i zrobić z nich prywatny album/obraz na ścianę, etc. Jak ktoś umieszcza swoje prace w sieci to musi się liczyć z tym że ludzie je mogą zarchiwizować. Oczywiście nie mają prawa się pod nie podszywać ani ich sprzedawać.
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Marille Undómiel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 241

Wysłany: 20-11-2009 22:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To jest tom wystawiony na aukcji Allegro (link w pierwszej wypowiedzi).

Niestety, nie jest podane, kto to stworzył. Resztę zdjęć można obejrzeć wchodząc przez Galerię. Nie mam najzieleńszego pojęcia, na ile wszystko jest legalne. Mnie się po prostu podobało Uśmiech . Niektóre rzeczy nawet bardzo Jestem za, czyli okładka i część z prezentowanych grafik.

Ninquelen napisał(a) (zobacz wpis):

Ja wiem tylko, że znajduje się w tym wydaniu praca eaneli, która nic o tym nie wiedziała, więc tak do końca w porządku to nie jest ;>

Cóż, jeśli "twórca" wydania zamieścił grafiki, nie pytając autorów, to fatalne posunięcie. Jestem przeciw
Niektóre grafiki naprawdę przypadły mi do gustu. Chętnie obejrzałabym resztę i to w większej rozdzielczości. Ninquelen, czy znana Ci Eanela gdzieś się produkuje. Daj znać nawet na priva (i dzięki Uśmiech )
Powrót do góry

eaneli
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 21-11-2009 22:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moje podejrzenie, że autor tego limitowanego wydania korzystał z (często wysokojakościowych jeśli brać pod uwagę rozdzielczość) zasobów deviantartowskich, częściowo potwierdziło się.
I tak rzucam bezpośrednie linki do prac, które udało mi się odnaleźć:
http://alexteddy.deviantart.com/art/Mirror-of-Galadriel-93675453
http://regius.deviantart.com/art/Nazgul-drawing-40153226
http://orpheelin.deviantart.com/art/Nazgul-70438486
http://gin85.deviantart.com/art/Aragorn-83479373
Tego obrazka ołówkiem z dwiema postaciami w ramie i (zdaje się, że) Imladris w tejże nie znalazłam, ale daję sobie obciąć włosy (haha), że gdzieś to już widziałam (takie z lekka allanowskie, nie sądzicie?). A jak nie to, to coś w tym stylu, zapewne rysowane przez tę samą osobę.
Powrót do góry

Aegnor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50

Wysłany: 21-11-2009 23:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szybki rzut oka na podaną przez Was galerię i co widzę? Frodo przy brodzie na Bruinenie to praca Johna Howe, Stara Wierzba to dzieło braci Hildebrandt, a hobbici przed wejściem do "Kucyka" to już zasługa Teda Nasmitha.
"Wydawca" musiał latami ubiegać się o pozwolenia na zamieszczenie grafik. Z przymrużeniem oka

Marille Undomiel napisał(a) (zobacz wpis):
Nie mam najzieleńszego pojęcia, na ile wszystko jest legalne.

Jeśli ma zezwolenia spadkobierców autora, spadkobierców tłumacza, autorów grafik i producenta filmu (część ilustracji z niego pochodzi), to jest legalne. Jeśli nie, to podpada pod naruszenie ustawy o prawach autorskich (upapp) co najmniej na kilku polach, chyba, ze robiłby to nieodpłatnie i na rzecz bliskich osób (tzw. dozwolony użytek prywatny). Oczywiście nie biorąc pod uwagę wycinania sygnatury autora z zamieszczonych prac (vide Nazgule Regiusa i orpheelin), co jest czynem haniebnym i poważnym naruszeniem praw autora, niezależnie od charakteru publikacji.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 16-12-2009 22:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chyba zatem czas najwyższy zwrócić na to uwagę Allegro. Najlepiej, by zrobili to właściciele praw autorskich mam pomysł!!!

I po raz setny upominam, by podpisywać swoje prace, więcej trudu dla złodziei. Napisy w poprzek twarzy nie powinny nikogo już dziwić, sami jesteśmy sobie winni wściekły Umieszczenie pracy w sieci nie równa sie z zezwoleniem na jej dowolny użytek. Prywatnie ktoś sobie może drukować i jak chce obdarowywać znajomych, ale nie ma prawa tego publikować w sieci, nie mówiąc już o sprzedaży. Tyle o obrazkach, sprzedaż tekstu dobrze podsumował Aegnor.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

markos
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 2

Wysłany: 18-03-2012 16:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jesli ktos poszukuje Ksiegi Zaginionych opowiesci to znajomy sprzedaje wszystkie trzy tomy wydawnictwa amber poprzez alegro:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2214830635
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogłoszenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Nowości tolkienistyczne na aukcjach w sieci (Strona 7 z 8)

Skocz do: