Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Zekta Kolekcjonerów: Zbieracze hobbitów (Strona 4 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1060
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 06-06-2010 21:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Gdybym zobaczyła tylko tytuł, też bym nie wpadła na to, iż to wietnamski, jakoś tytuł brzmieniowo nie pasuje do tego języka, za to podpis przy dolnej krawędzi już owszem. ^^

Nie siedzę w tej tematyce, ale czy pojawiło się może tłumaczenie Hobbita na j. chiński? Ciekawa jestem jak to brzmi w tym języku.

Podoba mi się wielce brzmienie tytułu tomu 3 Hobbita po japońsku: Hobitto, Yukite kaerishi Monogatari. Monogatari, innymi słowy opowieści, sugeruje już stylistykę utworu. (a może to już Tolkien nazwał część Hobbita - Tales? Nie mam przy sobie, więc nie sprawdzę).
Wolałabym to sformułowanie użyć wobec Silmarillionu, jednak z drugiej strony do Silmarilliionu pasowałoby nawet bardziej słowo Senki, czyli Legendy.

A greckie tłumaczenie mnie dobiło - Xompit . Ble. Z przymrużeniem oka

And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Aegnor
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50

Wysłany: 07-06-2010 00:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O ile mnie pamięć nie myli, to sylwetki krasnoludów z wietnamskiego wydania są dziełem jakiegoś internauty, który "spreparował" w photoshopie taką kompanię jako niby-plakat filmu "Hobbit". Uśmiech

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 07-06-2010 14:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Goku, jest szansa, byś zrobił foty stron z tekstem wydań w co ciekawszych językach? Szczególnie, jeśli mają ilustracje czy jakieś ozdoby.

Już nie ma szans bo pozbyłem się kolekcji Uśmiech Czasem tylko coś zamieszczę jako ciekawostkę.

Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Nie siedzę w tej tematyce, ale czy pojawiło się może tłumaczenie Hobbita na j. chiński? Ciekawa jestem jak to brzmi w tym języku.

Jest jak najbardziej i to w 2 dialektach, np. taki:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Trochę info o Tolkienie w Chinach:
http://english.cri.cn/1857/2004-6-29/14@126894.htm

a Hobbit po chińsku wymawia się tak:
http://www.formosa-translation.com/chinese/h/zh049.html

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 283

Wysłany: 08-01-2013 22:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szperając czasem w internecie, szukam książek Profesora w języku angielskim (i nie tylko). Zastanawia mnie czy w Polsce jest choć jedna osoba, która posiada pierwsze wydanie Hobbita z 1937 roku, bądź inne równie ciekawe perełki Uśmiech choćby także Władcę Pierścieni z 1954 roku hmmmm...

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 08-01-2013 22:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moim zdaniem nie ma Uśmiech
Gdyż Z przymrużeniem oka
1. Przez te 10 lat chyba by się pochwalił bo kolekcjonerzy to chwalipięty i lubią się masteryzować swoimi klejnotami Jestem rozwalony Pserwa
2. Te wydania kosztują dużo dziengów, Hobbit chyba z $3000 a WP ok. $10000 albo więcej. Ofcoz w zależności od jakości.
W Polsce za taką cenę kupuje się 7 letnie rupiecie na ropę po crashu w Niemczech żeby nimi pobujać się po mieście a nie wydaje na jakieś gópie książki Język Z przymrużeniem oka

Spoko, kibicujmy żeby ktoś kiedyś się szarpnął Z przymrużeniem oka Z drugiej strony mam kumpli którzy kupili rowery za 25 tys. zł mimo że jeżdżą amatorsko...
Wygląda chyba na to, że po prostu tolkieniści w Polsce nie są dziani Jestem rozwalony Pserwa

Geirve

Wpisy: 459

Wysłany: 08-01-2013 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

Jest jak najbardziej i to w 2 dialektach, np. taki:

A czy to aby nie jest "Władca Pierścieni" ("Drużyna Pierścienia" konkretnie)? Nie to, żebym czytała po chińsku, ale obrazek i znaki raczej do tego pasują, niż do "Hobbita".
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 08-01-2013 23:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Geirve napisał(a) (zobacz wpis):

A czy to aby nie jest "Władca Pierścieni" ("Drużyna Pierścienia" konkretnie)? Nie to, żebym czytała po chińsku, ale obrazek i znaki raczej do tego pasują, niż do "Hobbita".

To jest Hobbit na 100% Jestem za Po prostu zmontowali okładkę z filmu bo im chińscy marketingowcy powiedzieli, że to się lepiej sprzeda (i pewnie mieli całkowitą rację Z przymrużeniem oka) Dla Chińczyków "angielski" Hobbit to dopiero musi być odlot Z przymrużeniem oka , bez nachalnego skojarzenia z filmem WP pewnie byłoby ciężko ich skłonić do kupna... (w 2010 r.)

Antares

Wpisy: 283

Wysłany: 17-02-2013 14:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zbiory tolkienowskie niektórych kolekcjonerów porażają Zdziwienie Uśmiech

Wycinek kolekcji niejakiego Oronzo Cilli (ma nawet czarne polskie wydanie Muzy):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Tutaj zbiory innego kolekcjonera Jestem za

Istny raj Śmiech
W przyszłości zamierzam również zrobić sobie osobne pomieszczenie na tolkienowską kolekcję Super śmiech

Więcej zdjęć na stronie: http://www.tolkienlibrary.com/collecting.php

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Zekta Kolekcjonerów: Zbieracze hobbitów (Strona 4 z 5)

Skocz do: