Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Strona Hobbitonu (Strona 2 z 3)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 21-07-2005 07:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wielkie brawa za pomysł Oklaski Oklaski Jestem za i jeszcze większe za wykonanie Oklaski Oklaski Oklaski chwała wam, chylę czoła, dzięki Język

Biografia jest świetna, na pewno najlepsza z dostępnych w Internecie na polskich stronach. Podczas gdy na innych stronach mamy jedna lub dwie linijki przy każdym roku, tu jest ich znacznie więcej. Drugim wspaniałym elementem są zdjęcia, po prostu genialnie większości z nich nigdy nie widziałem. Jeszcze raz wielkie dzięki. Z przymrużeniem oka Język

-Albert Einstein
Powrót do góry

Sarnond
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 495

Wysłany: 21-07-2005 09:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cóż tu dużo mówić poza WOW. Uśmiech Świetnie zredagowane, ciekawie, ale też kompleksowo i nierozwlekle; no i rzeczywiście rzadkie zdjęcia Jestem za Uśmiech np. JRRT w gatkach na plaży z Priscillą. Język

Jest jeszcze gdzieniegdzie parę literówek, ale to już kwestia kosmetyczna. Jeśli chcecie dalej rozwijać stronkę, to wszystkiego dobrego życzę, bo idzie w dobrym kierunku. Uśmiech

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 21-07-2005 10:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cieszę się, że Wam się podoba raz, dwa, raz, dwa, tempo! jeeeeej! skaczę z radości tak, tak, zgadzam się

Literówki staram się poprawiać właśnie Elfik Wczoraj w nocy, przy ostatecznym sprawdzaniu czułam się jak po haradrimskiej burzy piaskowej Z przymrużeniem oka i nie widziałam niemal na oczy. Spox elfy zresztą też. Chochliki są na bieżąco wyłapywane, kończę polowanie Z przymrużeniem oka

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 21-07-2005 13:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Decydują się mieszkać w Poole, niewielkim mieście na południowym wybrzeżu, sąsiadującym z Bournemouth. Edith ma tam przyjaciół, o podobnym pochodzeniu, którzy są jak ona bezpretensjonalni, lubią grać w karty i pić herbatę. Z przyjemnością spotykają się przy błahych rozmowach. Tolkien nie jest zachwycony towarzystwem, ale kocha żonę głęboko i być może postanawia pod koniec życia wynagrodzić Edith te wszystkie samotne noce, podczas których przesiadywał "Pod Ptakiem i niemowlakiem" z Lewisem, czy roztrząsał zagadnienia teologiczne w Magdalen College. Kupują nieduży, parterowy dom w niewielkiej odległości od Miramar Hotel w Bournemouth, który Edith odwiedza z przyjemnością za każdym pobytem w mieście.
To jest cytat z http://www.tolkien.com.pl/biografia/1966.php. Postaram się zlokalizować ten dom i zrobić parę fotek Spox
Biografia na Hobbitonie -no, muszę się powtarzać po przedmówcach- bardzo pierwsza klasa Jestem za Jestem za Jestem za Uśmiech Saurona ;D

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 21-07-2005 13:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nifrodel napisał(a) (zobacz wpis):
Staraliśmy się podawać zawsze źródło cytatów, informacji oraz zdjęć, aby strona była możliwie jak najbardziej rzetelna.Uśmiech

Dodam też, że gdyby ktoś wiedział kto jest autorem zdjęcia oznaczonego jako "nieznane" to proszę o maila lub PW. Dzięki Uśmiech

Nifrodel napisał(a):
ja zajęłam się (jak to zwykle Z przymrużeniem oka ) grafiką i uzupełnianiem części tekstów.

Muszę sprostować ten błąd Język Napisanie 50 z 60 tekstów raczej nie zasługuje Nie Nie na miano "uzupełnieniem części tekstów" bukiet dla ciebie, dziękuję Nif Królowa zrulezowała 95% zawartości tekstowej i 100% wizualnej Elfik chwała wam, chylę czoła, dzięki

Tiaaaa stworzyła mam pomysł!!! świetną oprawę graficzną która niesamowicie mi się podoba Love chwała wam, chylę czoła, dzięki kwiatek dla ciebie, dziękuję , znalazła wiele ciekawych cytatów i informacji z życia Tolkiena Jestem za Bez jej udziału ta biografia wyglądałaby 10 x gorzej Uśmiech

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 21-07-2005 13:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a):
Postaram się zlokalizować ten dom i zrobić parę fotek

Świetny pomysł Adi Uśmiech Jestem za Jeśli chcesz, chętnie ją umieścimy na stronie Uśmiech Saurona ;D

elfy napisał(a) (zobacz wpis):

Muszę sprostować ten błąd Język Napisanie 50 z 60 tekstów raczej nie zasługuje Nie Nie na miano "uzupełnieniem części tekstów" bukiet dla ciebie, dziękuję Nif Królowa zrulezowała 95% zawartości tekstowej i 100% wizualnej Elfik chwała wam, chylę czoła, dzięki

elfy jak zwykle grubo przesadza. Ja tu tylko sprzątam Z przymrużeniem oka

Cytat:
Tiaaaa stworzyła mam pomysł!!! świetną oprawę graficzną która niesamowicie mi się podoba Love chwała wam, chylę czoła, dzięki kwiatek dla ciebie, dziękuję , znalazła wiele ciekawych cytatów i informacji z życia Tolkiena Jestem za Bez jej udziału ta biografia wyglądałaby 10 x gorzej Uśmiech

Zacznijmy od tego, że pomysł i wykonanie całej strony jest autorstwa elfy Uśmiech Ja tylko się bawiłam grafiką Z przymrużeniem oka I to on wpadł na pomysł uzupełniania tych wszystkich informacji z biografii Uśmiech Biurka i komputera przez długi czas nie było widać spod stosu książek. Pserwa W dodatku weryfikacją zdjęć, sprawdzaniem ich zgodności z latami oraz oblinkowaniem też się zajął elfy, więc cała rzetelność tej strony to jego zasługa chwała wam, chylę czoła, dzięki Róża Miłość

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 21-07-2005 19:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już nie przesadzajcie z tą skromnością Jestem rozwalony
Efekt -jaki jest- każdy widzi Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 02-08-2008 21:38    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zmieniłem szatę graficzną głównej strony Hobbitonu i zrobiłem ją dwujęzyczną (wykrywanie języka jest automatyczne, jeśli inny niż PL to przełącza na wersję EN).

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Głowna grafika przedstawiająca Bilba w Bag End jest dziełem autora znanego jako SnowSkadi, jego galerię możecie obejrzeć tu: http://snowskadi.deviantart.com/gallery/

Dzięki Nifrodel Lubimy się kolorystyka i rozmieszczenie elementów graficznych na stronie jest taka jak bym sobie wymarzył jeeeeej! skaczę z radości

Wrzuciłem też online część mojej ogólnej kolekcji tolkienowskiej, czyli kolekcję różnojęzycznych wydań "Hobbita". Nazwałem tę podstronkę "Babel Hobbits" Uśmiech

Aktualnie jest tam 99 książek Uśmiech w 44 językach. 25 z nich to pierwsze światowe wydania Jestem za Uśmiech Np. te które widzicie poniżej I wyd. szwedzkie z 1947, słowackie z 1973, fińskie z 1973, mołdawskie z 1987 (po uzyskaniu niepodległości w 1991 r. Mołdawia zrezygnowała z zapisu cyrlicą i książki w ten sposób zapisane są likwidowane i nie będą wznawiane), rumuńskie z 1975.

Jest też I wydanie białoruskie z 2002 roku, które wydrukowano tylko w 299 egzemplarzach... i wiele, wiele innych Uśmiech

58 wydań zawiera ilustracje, ale stworzone nie przez forsowanych obecnie z nieugiętą konsekwencją przez wydawnictwa autorów J.Howe czy T.Nasmith.

Stworzone przez autorów mało znanych lub najczęściej nieznanych w ogóle. Ich fantazja w przedstawianiu opowieści Hobbita zadziwia Elfik , przyznaję że czasem masakrycznie Z przymrużeniem oka Elfik

ale też i często rozśmiesza... Elfik Elfik Elfik

a bywa że zachwyca Zdziwienie Jestem za chwała wam, chylę czoła, dzięki

Tak jak niektóre śmieszne wieeeeeeeeeelgachny uśmiech lecz masakryczne wizje rysowników tak i masakrycznie dłuuuuuugieeeeee Elfik było skanowanie wszystkich ilustracji z książek które mam w kolekcji Spox ale w końcu się udało i 1614 Zdziwienie Jestem rozwalony Elfik ilustracji jest !online! Uśmiech

więcej zobaczcie i oceńcie sami Uśmiech Strona znajduje się pod adresem http://tolkien.com.pl/hobbit

Zapraszam! Uśmiech

Dziękuję Nif Miłość Królowa bukiet dla ciebie, dziękuję Lubimy się z otwartymi ramionami, i`m all your`s , która pomogła mi w wielu sprawach Cmok , poczynając od testowania moich skryptów Cool 3 , po dobranie kolorów strony Króliczek , tła, obrabianie i przygotowywanie ozdobnych elementów graficznych raz, dwa, raz, dwa, tempo! , za rewelacyjne pomysły chwała wam, chylę czoła, dzięki na nowe funkcje oraz za kibicowanie Juppiiii! a na koniec za cierpliwe pomocy! wysłuchiwanie całymi godzinami wku!......rzającego Jestem rozwalony miarowego pisku biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii wydawanego przez skaner (jakieś 2000 razy Jestem rozwalony Elfik )

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Temat: Strona Hobbitonu (Strona 2 z 3)

Skocz do: