Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Całe życie trzeba się uczyć." Dziadunio, Władca Pierścieni

Temat: Miecze z Władcy Pierścieni (Strona 2 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ulubiony miecz z Władcy Pierścieni
Anduril
28%
 28%  [ 30 ]
Narsil
14%
 14%  [ 16 ]
Glamdring
28%
 28%  [ 31 ]
Herugrim
2%
 2%  [ 3 ]
Żądełko
16%
 16%  [ 18 ]
Miecz Obieżyświata
8%
 8%  [ 9 ]
Oddano głosów : 107

Autor Wiadomość
Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 03-05-2007 18:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mi od początku przypadł do gustu Glamdring. Z jednej strony nie tak potężny, jak Anduril, ale z drugiej wciąż wspaniała, skuteczna broń (w rękach mojego ukochanego bohatera Język ), wykuta w Gondolinie... Elfik

Arfael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 06-05-2007 10:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Anduril Jestem za ! Szkoda tylko, że temat nie został poszerzony o Sila. Przecież miecze wykonane przez Eola też były niesamowite.... Skrzywienie . Poza tym zawsze bardzo podobała mi się nazwa "Anglachel"...

Angband
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55
Nieobecny(a): górskie wędrówki

Wysłany: 06-05-2007 21:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Narsil!
Miecz, który odciął Pierścień z ręki Saurona, którego szczątki przechowywane były z najwyższą czcią niesamowicie odziaływuje na moją wyobraźnię. Dlatego głosuję na Narsila, zdecydowanie. O Z przymrużeniem oka

"(...) dochodzę do wniosku, że w każdym większym skupisku ludzkim istnieje podświadoma dążność do wleczenia pod pręgierz "opinii publicznej" przychwyconych na gorącym uczynku ofiar, aby się tym tanim kosztem nieco samemu wybielić."
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 26-05-2007 15:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rozumiem, że ankieta jest o mieczach z filmu? Bo przecież jest opcja
'miecz Obieżyświata' a w książce Obiżyświat nie nosił innego miecza, jak złamany Narsil. Z filmowych to najfajniejsze miecze miały elfy i nazgule
Uśmiech Czyli głosowałabym na Handafanga lub na miecze nazguli. Ponieważ nie ma tu tych opcji głosuje na kolejny elfi miecz, którego projekt uważam ze drugi po Handafangu czyli Żądło. Brakuje tu kilka opcji - Handafanga, mieczy nazgulskich, tych, cudnych elfickich kos z Prologu i z Helmowego, miecza Eowiny, imo ładniejszy od Theodenowego Herugrima, noży Legolasa, no i jeszcze dość wyróżniającego się "krojem", kształtem wśród broni gondorskiej miecza Boromira.
poz
tal

Razosłav
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 10-06-2007 16:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Aranos II napisał(a) (zobacz wpis):
Anduril RULEZZ.Ten miecz ciał wrogów jak tasak rybe na Boże Narodzenie.Oczywiście jako Narsil też jest potężny ale wole Andurila
Ta i podobne wypowiedzi nasuwają pewne pytanie: to w końcu miecz wygrywa walkę, czy wladający nim człowiek?

Cytat:
Żądełko raczej nie powinno być brane pod uwagę bo jest mieczem krótkim
Ekhm... a co to ma do rzeczy? Czy w pytaniu ankiety była mowa o rozmiarach miecza?

W ankiecie nie głosowałem na nic, bo brakkowało mi tam miecza Boromira... Był ładny aprzy tym mniejszy od pozostałych. Właściwszy do uzycia z tarczą, choć wciąż dośc duży, żeby opłacało się go używać oburącz.

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 10-06-2007 17:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Razosłav napisał(a) (zobacz wpis):
to w końcu miecz wygrywa walkę, czy władający nim człowiek?
Oczywiście, że człowiek, ale jakby ten człowiek miał w ręku stępiały, zardzewiały kawałek metalu, którego nie da się dobrze uchwycić, to choćby nie wiem jakie miał umiejętności, to nie wygra walki z takim przeciwnikiem, który ma w ręku piękny i doskonały miecz.

Cytat:
Żądełko raczej nie powinno być brane pod uwagę, bo jest mieczem krótkim
Ekhm... a co to ma do rzeczy? Czy w pytaniu ankiety była mowa o rozmiarach miecza?
Żądełko było nożem, nie mieczem, dlatego nie powinno być brane pod uwagę Język

W ankiecie nie głosowałem na nic, bo brakowało mi tam miecza Boromira... Był ładny, a przy tym mniejszy od pozostałych. Właściwszy do użycia z tarczą, choć wciąż dość duży, żeby opłacało się go używać oburącz.
Gdzie w książce jest opis miecza Boromira, na tyle rozbudowany, żeby można było stwierdzić, iż był ładny Super śmiech , mniejszy od innych, itd.?

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 10-06-2007 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Glorfindel-Fijołek napisał(a):
Gdzie w książce jest opis miecza Boromira, na tyle rozbudowany, żeby można było stwierdzić, iż był ładny Super śmiech , mniejszy od innych, itd.?
Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!
Przyganiał kocioł garnkowi... Jestem rozwalony Złośliwy uśmiech
A gdzie w książce jest opis miecza Arweny, który tak Ci się podoba na poprzedniej stronie? Złośliwy uśmiech Super śmiech

Boromirowy jest tu: http://www.cbswords.com/product_info.php/cPath/21/products_id/131

Powrót do góry

Heliniel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 163

Wysłany: 10-06-2007 19:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Adiemus napisał(a) (zobacz wpis):
A gdzie w książce jest opis miecza Arweny, który tak Ci się podoba na poprzedniej stronie? Złośliwy uśmiech Super śmiech
Adiemus, jak ja lubię, jak jesteś taki zgryźliwie złośliwie sympatyczny Język Język
Cytat:
http://www.goods.pl/list/2/3/ - tutaj Żądełko jest takie prześliczne! Ale Anduril jest niesamowity, a miecz Arweny piękny.
Czyż nie jest oczywiste, że zdania PO sznurku dotyczą stronki? TUTAJ znaczy NA TEJ STRONCE - Żądełko, Anduril i miecz Arweny. Zwłaszcza, że do entuzjastycznych słów dodane są focie Język
Pozdrówka od kociołka:)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Miecze z Władcy Pierścieni (Strona 2 z 4)

Skocz do: