Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Avallone zniknęła z ziemi, Aman został zabrany gdzieś daleko i nie można ich znaleźć w świecie dzisiejszych ciemności. Niegdyś wszakże były, a więc ciągle są w swej prawdziwej postaci, będąc częścią takiego świata, jaki został pierwotnie zaplanowany." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Miecze z Władcy Pierścieni (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Ulubiony miecz z Władcy Pierścieni
Anduril
28%
 28%  [ 30 ]
Narsil
14%
 14%  [ 16 ]
Glamdring
28%
 28%  [ 31 ]
Herugrim
2%
 2%  [ 3 ]
Żądełko
16%
 16%  [ 18 ]
Miecz Obieżyświata
8%
 8%  [ 9 ]
Oddano głosów : 107

Autor Wiadomość
Razosłav
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 10-06-2007 22:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Glorfindel-Fijołek napisał(a) (zobacz wpis):
[Oczywiście, że człowiek, ale jakby ten człowiek miał w ręku stępiały, zardzewiały kawałek metalu, którego nie da się dobrze uchwycić, to choćby nie wiem jakie miał umiejętności, to nie wygra walki z takim przeciwnikiem, który ma w ręku piękny i doskonały miecz.

Nooo... nie byłbym tego taki pewien. Mistrz w swoim fachu ( bo piszesz "nie wiem jakich umiejętnościach) wygra mając w ręku nawet kawał solidnego kija. Jakość broni ma decydujące znaczenie kiedy przeciwnicy sa mniej więcej równi sobie - w pozostałych przypadkach wygrywa lepszy wojak a nie lepszy miecz.

Cytat:
Żądełko było nożem, nie mieczem, dlatego nie powinno być brane pod uwagę
"Bilbo zaś wybrał nóż w skórzanej pochwie. Dla trolla był to ledwie kozik kieszonkowy, ale hobbitowi mógł zastąpić krótki miecz"
I tu masz rację. Tak dawno nie zaglądałem do "Hobbita", że odruchowo myślałem o Żądle tak, jak było przedstawione w filmie i nie zastanawiałem się też, kiedy dwie strony temu zostało nazwane "krótkim mieczem"...

Co do komentowania wyglądu mieczy... chyba Adiemus podsumował sprawę wystarczająco...
A jeśli już posiłkujemy się ich wyglądem w filmie - posiłkujmy się raczej kadrami a nie internetowymi sklepami, gdzie mżna trafić różne rzeczy...

Vanima
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 70

Wysłany: 08-03-2008 20:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Anduril- Płomień Zachodu. Dlaczego? Bo oczywiście nosił go Aragorn Uśmiech a tak na serio to dlatego, że posiadał wspaniałą historię, był piękny przecież na ostrzu miał wygrawerowaną całą swoją przeszłość. Musiał budzić strach w przeciwniku Z przymrużeniem oka Zresztą tak też było Język

Greenleaf
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 66

Wysłany: 19-03-2008 19:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Również zagłosowałem na Andurila. Ten miecz mnie po prostu zafascynował. Czytając książkę byłem oczarowany tą niezwykłą aurą wokół niego. To nie jest jeden z wielu "siekaczy", ale prawdziwy artefakt, budzący trwogę wśród nieprzyjaciół i podziw wśród zwolennikówUśmiech

Apokalipsa
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 99

Nieobecny(a): Gdzieś

Wysłany: 11-05-2008 13:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Osobiście uwielbiam wszystkie bronie zrobione przez elfów ale odpowiedź jest jedna Uśmiech moi ulubieńcy to Anduril,Glamdring i Żądło choć znalazłoby się jeszcze parę. Ale głos oddałem Andurilowi Jestem za Śmiech.
Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 28-12-2012 01:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zawsze fascynowały mnie miecze elfickie czy to w książce czy w filmie, ale moimi ulubionymi są te należące do Jeźdźców:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Imo mają najpiękniejsze rękojeści, zwłaszcza Herugrim Theodena - konie tworzące serce Love Jednocześnie są proste, skromne i wyglądają na solidne (przynajmniej dla kogoś, kto nie zna się na broniach Z przymrużeniem oka).

Miecza Boromira natomiast w ogóle nie pamiętam Zdziwienie hmmmm... Wzmianek z książki nie pamiętam a i film trzeba by sobie przypomnieć Uśmiech

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Ashke Verasca
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 145

Wysłany: 28-12-2012 07:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A u mnie - Żądełko Uśmiech Bo ma fajną historię (a przynajmniej najbardziej do mnie z tych mieczowych przemawia), nosił je Frodo i jest bardzo poręczne, jak Igła Aryi z Pieśni Lodu i Ognia ^^

Aragorn7

Wpisy: 585

Wysłany: 28-12-2012 09:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Edit
Ehh źle spojrzałem więc edytuje.
Z WP dla mnie to Narsil a tak w ogóle wybieram w/g mnie najbardziej zasłużony miecz - Ringil miecz Fingolfina, którym zadał 7 ran samemu Morgothowi i okulawił go.
Powrót do góry

Nutriasobolowa

Wpisy: 254

Wysłany: 28-12-2012 11:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie się oręż Nazguli najbardziej podobał Złośliwy uśmiech . Niestety w akiecie nie ma - nio to Żądełko. Bo wykuto je w Gondolinie - mimo swych małych rozmiarów było o wiele groźniejsze od Igły. A poza tym fajnie świeciło w ciemnościach Z przymrużeniem oka .
Ale z Silmarillionowych wybrać, to bym miała problem to nie ja, zmieńmy temat, zaklopotanie, mnie tu nie było .

Drift as the chocolate sea's ablaze
Will the moon return my gaze?
The snow makes him quiver, shake and fall
But it's magic traps us all

Thingol żyje!
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ankiety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Miecze z Władcy Pierścieni (Strona 3 z 4)

Skocz do: