Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Nightwish (Strona 6 z 8)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinwerína Míriel
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 74
Nieobecny(a): wpatrzona w zachód słońca w Henneth Annun

Wysłany: 12-09-2008 16:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nightwisha lubię, chociaż jak ich usłyszałam po raz pierwszy nie spodobało mi się ani trochę. Z czasem się przekonałam a im więcej słuchałam tym bardziej mnie wciągało. Słucham sobie dla przypomnienia "Over the Hills and Far Away" i nadal tak samo zachwyca. Ktoś wcześniej pisał o plakacie z "Dwóch wież" na ścianie Tuomasa. Ja wyczytałam na stronie zespołu, że ulubiona książka Tuomasa to właśnie WP , co tłumaczy też wszystkie odwołania do twórczości Tolkiena w ich piosenkach (a za to dodatkowy plus).
A luz dos astros nos Mares Poentes.
Powrót do góry

Nero
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 215
Nieobecny(a): Wędruję po Sferach...

Wysłany: 26-10-2008 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nightwish - jeden z wielu moich ulubionych zespołów. Epickie i fantasy-like do granic możliwości. Super śmiech Angels fall first, Over the hills and far away, Dark chest of wonders, Wishmaster, Stargazers... Długo by wymieniać. Ogólnikowo - za co ich lubię? Za riff, za teksty, za klimat, za wokal. Dark passion play trochę podupadło, ale mówi się trudno. Chyba tylko The Poet and the pendulum jest dobre z tej płyty.
Powrót do góry

Folcwine
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 54

Wysłany: 31-12-2008 15:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A co powiecie na ten utwór.

Link

Sam go bardzo lubię słuchać, a wykonawca filmiku trochę popracował, jak dla mnie większość scen jest dobrze osadzona według tempa muzyki. ładnie to wszystko współgra. A tak btw. ten zespół niektórymi utworami przypomina mi within temptation. Kiedyś słuchałem ich koncertu na DVD i też mi się podobało.

von Veron
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 51

Wysłany: 31-12-2008 18:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nigtwish jest najlepszy! Rządzę Rządzę Rządzę
A dla tych, którzy większą wagę przykładają do tekstu niż muzyki i nie umieją dobrze po angielsku, polecam tłumaczenie piosenek: www.tekstowo.pl.
Moja przygoda z tym zespołem zaczęła się od...Władcy Pierścieni. Starszy brat, który wtedy był amatorem rocka i metalu, ściągnął na komórkę piosenkę Nemo. Puszczaliśmy ją podczas oglądania "Drużyny Pierścienia". Na początku, kiedy pojawia się Sauron, zaczyna się wiatr, w momencie kiedy Isildur odcina mu palec grzmią gitary (ach! ten dżwięk!). Polecam. WP plus Nemo to super połączenie!
Z przymrużeniem oka

Nemeria
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9
Nieobecny(a): na feriach u babci (bez netu)

Wysłany: 23-01-2009 21:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nightwish rządzi! Ja po prostu kooocham te piosenki! (te śpiewane przez Tarję Turunen, oczywiście). Jak pierwszy raz usłyszałam "Wishmaster" to zakochałam się w tym od pierwszego usłyszenia Love Love I dalej jest to moja ukochana piosenka. Love Najbardziej podobają mi się zawarte aluzje do "Władcy Pierścieni", np. słowa "Elbereth Lorien" przed pierwszą zwrotką i "Gray Havens my destiny" (Szare Przystanie mym przeznaczeniem).

A wy co o tym sądzicie?

Jeszcze jedno pytanie:
Tarja czy Anette?
Którą wokalistkę Nightwisha wolicie? Czy według was dobrze się stało, że Tarja odeszła z zespołu? Ja uważam, że nie. Że bez Tarji to już nie Nightwish. A jakie jest wasze zdanie?

Distant sigh from a lonely heart
I'll be with you soon, my Shalafi
Grey Havens my destiny"
Powrót do góry

lady dragon
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 56

Wysłany: 21-10-2009 11:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

ja kocham nightwish mają cudowne płyty zwłazcza w wykonaniu starej wokalistki
Powrót do góry

Ariena6
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 02-11-2009 22:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie zawsze Tarja.. moim zdaniem Nightwish z Anette stracił ten specyficzny klimat, jedyna piosenka z nowej płyty w wykonaniu nowej wokalistki jaką jestem w stanie przesłuchać do końca to 'Cadence of her last breath', aczkolwiek leży mi 'While lips are still red' w wykonaniu Marco. Anette według mnie ściągnęła Nightwish do innej grupy zespołów. Ich piosenki bez Tarji już nie różnią się niczym od reszty, są bardziej pospolite. Poza tym osobiście nie pasuje mi do Nightwisha jej styl.. te rajstopy w paski wbijają mnie w fotel. wściekły Nie sugeruję, że ma zmieniać sposób ubierania..po prostu uważam, że nie pasuje.

Polecam Epicę Z przymrużeniem oka

Irathil
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 10

Wysłany: 02-11-2009 23:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Anette ma ładny głos ale nie nadaje się do Nightwisha. Jestem w 100% za Tarją a jak słyszałam jak Anette śpiewa starsze piosenki Nightwisha to mnie skręcało w środku, fe :p.

Folcwine - ten 'filmik' jest świetny Elfik . Kiedyś potrafiłam oglądać go kilkanaście razy dziennie Uśmiech
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Temat: Nightwish (Strona 6 z 8)

Skocz do: