Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Hobbit w szkole (Strona 1 z 10)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WiZard
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 09-02-2002 16:33    Temat wpisu: Hobbit w szkole Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co myslicie o tym, że Hobbit jest lektrurą w szkole? Nie wiem wprawdzie czy we wszystkich szkołach, ale dowiedziałem się niedawno, że moi młodsi koledzy z szósttych klas na liście lektur mają taką pozycję jak:
J.R.R. Tolkien "Hobbit. czyli tam i z powrotem".
Moim zdaniem: BOMBA Książka , żałuje tylko, że na mnie to nie trafiło, ja nie miałme Hobbita jako lektury i bardzo tego żałuje.

jedI
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 63

Wysłany: 09-02-2002 16:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem, że kiedyś była to lektura ale to co jest w spisie nijak się ma do rzeczywistości. U mnie np. w spisie dla klas I Gimnazjum są "Gwiezdne Wojny- dowolna książka z serii". A Władce Pierścieni będziemy przerabiać teraz w III klasie tylko, że jedynie Wyprawę i to na dodatek na podstawie filmu.
Powrót do góry

WiZard
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 14

Wysłany: 09-02-2002 17:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Możliwe, ale ja nawet pytałem się w naszej szkolnej bibliotece i pani poweidziała mi że 6 klasa naprawde przerabia Hobbita. Z drugiej strony wogóle przerabianie WP, nawet na podstawie filmu jest ciekaweym pomysłem.

Twoflower
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 09-02-2002 19:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmmmm. Ciekawym pomysłem to to jest. Gorzej z wykonaniem Pserwa Bo tak to się już nieszczęśliwie składa, że WSZYSTKIE książki przerabiane w szkole potrafią nie tylko przestać być ciekawe, ale także w ogóle zbrzydnąć. Vide (tak przyznam się Elfik ) "Dzieci z Bullerbyn". Strasznie kiedyś lubiłem tę książkę, ale kiedy ją "przerobiliśmy" Ratujcie bo go pobiję przestała mi się od razu podobać!!!
Oczywiście to tylko moje małe, skromne zdanie Super śmiech
Powrót do góry

nameless
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 256

Wysłany: 11-02-2002 20:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Kiedyś kupiłam takie wydanie Hobbita, na którym było napisane "Lektura szkolna" - i to pamiętam że byłam wtedy akurat w klasie w której rzekomo miał być tą lekturą... Jak ja molestowałam o to polonistke... ale swierdziła, że dobrze że czytam, ale takich książek się nie przerabia w szkole... ale miałam 3 egzemplarze i się zajęłam reklamą w mojej klasie i wypożyczaniem Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez nameless dnia 13-02-2002 20:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Helevorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 212

Wysłany: 13-02-2002 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dobra jesli nie bylo jeszcze takiego tematu... w sumie niektorzy maja
racje ze dziel Tolkiena nie powinno sie czynic lekturami bo wiele
sie do nich zniecheci ze szajs itp. jak to ktos napisal. Tylko nie pomyslicie
ze jest wiele osob, ktore dzieki temu moglbyby poznac dziela Mistrza ??
A ci co sadza z gory ze kazda lektura to nudy to i tak nie siegna nigdy
po ksiazki Tolkiena.

Anja
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 9

Wysłany: 22-02-2002 10:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Mnie osobiście denerwuje nie tyle walnięcie Hobbita do lejktór (III klasa gimnazjum Pserwa - trochę za późno), co danie "Silmarilliona" a dokładniej fragmentu - "MUZYCZKI" Super śmiech Super śmiech Super śmiech do książki do polskiego. To zrazi całą klase do Tolkiena i to totalnie!!!!!!!!

Hobbit jest lekturą w szóstej klasie i jest to dobry pomysł, chociaż w mojej szkole o tym głucho... Nie Nie
Władcy pierścieni też nie przerabialiśmy, ani nie mamy takiego zamiaru. Myślę jednak, że i tak przerabiały by to osoby czytające książkę już wcześniej, a tych co czytać nie lubią, nikt do tego nie zmusi... Mam coś dla ciebie
Powrót do góry

Waiting
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 25-02-2002 16:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miałam szczęście, a raczej nieszczęście omawiać "Hobbita" w szkole. Specjalnie zachowałam ten zeszyt. Na temat tej książki poświęciliśmy takie tematy:
1.Swiat przedstawiony w powieście J.R.R.Tolkiena (plan wydarzeń, postacie)
2.Niezwykłe wydarzenia w utworze J.R.R.Tolkiena "Hobbit" (tu porównanie dobro -> zło)
I... tyle.
Na szczęscie nie był to pierwszy raz, kiedy "Hobbita" czytałam. Ale moich znajomych zniechęcił doszczętnie. Kiedy mówię coś o Tolkienie to reakcja wygląda tak:
_To ten od Hobbita?
-Mhm...
-O k. Jak ty możesz to czytać?
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany wpisów lub pisania odpowiedzi    Forum tolkienowskie -> Hobbit czyli tam i z powrotem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Temat: Hobbit w szkole (Strona 1 z 10)

Skocz do: