Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Wasze ulubione fanfiki (Strona 4 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 09-02-2008 12:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zair Ugru-nad napisał(a) (zobacz wpis):

Niestety wiele fanfików, o których wiem, że są genialne, czeka na przeczytanie, ale obiecałam sobie, że przeczytam wszystkie fanfiki z Biblioteki i do każdego napiszę kilka słów komentarza Jestem rozwalony Ciekawe, czy mi na to starczy życia hmmmm...

Super śmiech Ja to własnie robię Język Gdzieś od listopada? a może wcześniej? hmmmm... powzięłam zamiar (uwarunkowany różnymi decyzjami) przeczytania wszystkich fanfików w Bibliotece Minas Tirith. I czytam Super śmiech cały czas i wytrwale. Obecnie jestem właśnie na etapie czytania opowiadań Tici, które są wspaniałe Uśmiech Bardzo mi odpowiadają swoim nastrojem, opisami przyrody, po prostu czytając te opowiadania czuję się, jakbym podróżowała przez Gondor. Coś wspaniałego Śmiech . Zostało mi jeszcze, tak na oko, z 10 procent zawartości Biblioteki do przeczytania. Okazało się bowiem, że większość opowiadań robi na mnie takie wrażenie, jest tak sugestywna, że nie jestem w stanie czytać więcej niż jedno opowiadanie dziennie. Uśmiech
To, co mnie najbardziej cieszy, to to, że Biblioteka trzyma naprawdę wysoki poziom, i teksty w niej zamieszczone są prawdziwą ucztą czytelniczą Love

Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 15-10-2008 14:11    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak pomyślałam, aby odświeżyć temat. Od jakiegoś czasu w gronie moich ulubionych fanfików zagościło najnowsze opowiadanie Tici "Ostatnia Królowa", którego głowną bohaterką jest Fíriel, córka Ondohera. Wiedziałam wcześniej, że Tici nad takim tekstem pracuje, i miałam trochę mieszane uczucia, z uwagi na niezwykle skąpe informacje na temat tej postaci. A gdy dostałam od Tici pierwszą wersję tekstu i spojrzałam na liczbę stron, to... no, moje zdumienie było naprawdę szczere Jestem rozwalony

Tak się składa, że myślami często wracam do tego opowiadania. Uważam je za niezwykle rzetelną i prawdopodobną próbę rekonstrukcji postaci Fíriel (jak i wydarzeń, w jakich przyszło jej mieć udział). Fíriel staje się osobą z krwi i kości, inteligentną, odważną i zdecydowaną. Opowieść o Fíriel, jaką napisała Tici, jest niezwykle barwna, wciągająca i zawierająca logicznie przemyślany element intrygi, której skutki okazały się ważkie w skutkach.

Jak zawsze w opowiadaniach Tici, i tutaj mocną stroną są urzekające i poruszające opisy krain, miejsc i wydarzeń. Słabą stroną jest... hmmmm... Po zastanowieniu nie mogę się jej dopatrzeć, choć wiem, że niejeden "ortodoks" nie zgodzi się z jednym szczegółem.. ale spoilerować nie będę Jestem rozwalony

Opowiadanie jest w Bibliotece Minas Tirith:
http://fanfiki.tolkien.com.pl/viewstory.php?sid=213

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 03-02-2012 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak sobie coś skojarzyłam - czy Cassandra Clare, którj książki są w nagrodach konkursowych to ta sama Cassandra Claire, która napisała Bardzo sekretne pamiętniki Drużyny Pierścienia?
http://www.ealasaid.com/misc/vsd/
Hmmm, widzę, że nazwiska się nieco różnią hmmmm...

Pamiętniki to staroć, ale jak ktoś jakimś cudem nie czytał, to polecam Z przymrużeniem oka Staroć z przymrużeniem oka, rzecz jasna Pserwa Chyba są nawet polskie tłumaczenia gdzieś.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Leadriga
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 297
Nieobecny(a): jak północny wiatr, przelatuję i znikam ;)

Wysłany: 03-02-2012 22:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według angielskiej wikipedii ( a jest bardziej wiarygodna od polskiej Uśmiech ) jest to ta sama autorka patrz bibliografia. Napisała też fanfik z "Harrego Pottera" Śmiech .
ludziom ani wiekom.

Historio, historio,
jaka w tobie siła,
żeś ty całe światy
z mapy poznosiła."

-Agnieszka Osiecka "Orszaki, dworaki"
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 03-02-2012 22:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No, to dobrze mi się zdawało Śmiech Super, bedzie można keidyś sprawdzić, jak pisze własne książki Jestem za
Co do wiki to chyba zależy do działu, niektóre na polskiej są bardziej drobiazgowo sprawdzane, niż na angielskiej Z przymrużeniem oka Za to angielska często ma więcej informacji Uśmiech

Powrót do góry

Ellena
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 505

Wysłany: 12-10-2012 21:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem miłośniczką fanfików, ale przeczytałam kiedyś kilkanaście z Wielkiej Biblioteki Minas Tirith (a dokładniej wszystkie z działów: Rohan, Gondor) i bardzo mi się spodobały Uśmiech Nie będę nikogo wyróżniać, bo doceniam twórczość wszystkich tak samo.

A z obcojęzycznych - wzruszył mnie fanfik autorstwa Radbooks pt. Dawning Hope (tylko 4 rozdziały co prawda, ale ujęła mnie próba ukazania dzieciństwa Eowyn i Eomera a konkretniej ich osierocenie i przygarnięcie przez wujka - silna więź rodzeństwa (czasem przypominają mi bliźnięta) i stopniowe poznawanie się z nowym otoczeniem, wujem, kuzynem - tak mniej więcej sobie to wyobrażałam, tyle że imho byli w większej rozpaczy i bardziej zagubieni, ale generalnie lubię takie cofanie się w przeszłość (o ile nie jest za bardzo udziwnione), dzięki temu inaczej odbieram daną postać.

Jeśli chodzi o te humorystyczne to Sekretne pamiętniki Drużyny Pierścienia Z przymrużeniem oka

Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 23-03-2013 18:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Spragnionym opowieści z Dawnych Dni polecam Sny i wspomnienia autorstwa Miriel:
http://vinyamar-miriel.blogspot.com/p/w-sali-byli-juz-wszyscy-oprocz-si ndarow.html

Melancholia, klimat snu, piękno Elfik Jestem za

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 09-08-2013 02:08    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hej Uśmiech
Moje ulubione w zasadzie pokrywają się z rekomendacjami. Wsród autorów to imo Larner rządzi Jestem za Rządzę 11 lat czytam fanfiki, ale nie znalazłam wiele tekstów, co to je można przeczytać wiecej niż 2 razy. Poza Larner to Dreamflower, Virtuella, i pare innych też sie łapią.
poz Uśmiech
tal

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Wasze ulubione fanfiki (Strona 4 z 5)

Skocz do: