Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Nie powiem: nie płaczcie, bo nie wszystkie łzy są złe." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Wasze ulubione fanfiki (Strona 2 z 5)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 27-06-2005 17:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przy okazji - na ff.net mozna wrzucic opowiadania po polsku, wiec jak masz polska wersje, to ja zaladuj (troche wytchnienia od grzebania po slownikach Język ).

Do listy autorow, ktora podalam warto dodac Marnie, Tinni i Nol. Wiecej w tej chwili nie pamietam... Ah, i Dragonlady ladnie 'przepisala' na angielski smierc Ectheliona podzas upadku Gondolinu, ale na ff.net jest chyba pod innym pseudo.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 27-06-2005 21:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla wielich fanów fanfików, czyli takich, którzy sa w stanie znieść naprawde ogromne tekściory, długie na 50 - 80 rozdziałów, polecam twórczosć niejakiego/nijakiej? Larner. Na ff.necie, jest seria 4 lub 5 fanfików umieszczonych chronologicznie w jednym uniwersum, a mianowicie na różnych latach 4 ery i róznych etapach rządów Elessara.
To wielowatkowe opowieści, choć wychodzace z podobnego punktu początkowego.
Te opowieści to :
1. The Choice of healing,
2. The King's commission,
3. The Ties of family,
4. The Light on the way.
poz
tal

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 840

Wysłany: 28-06-2005 12:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciężko mi jest stwierdzić który fanfik jest moim ulubionym, zresztą nie czytalam ich aż w tak wielkiej ilości, żeby moja ocena byla tutaj reprezentatywna. Niemniej jednak z tych przeczytanych przeze mnie największe wrażenie z humorystycznych zrobil na mnie oczywiście "Isengard" Pantery, a z tych poważnych - "Ludzie" autorstwa Tici. "Isengard" jest na strnce Adiemusa, natomiast "Ludzie" na naszej kompanijnej (link jest poniżej).

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 04-02-2008 15:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie ten:
http://fanfiki.tolkien.com.pl/viewstory.php?sid=162

Ff ten opowiada historię Erendis, jest przejmujący i aż roi się w nim od uczuć. chwała wam, chylę czoła, dzięki

Sędziwojka
Lady of Casterly Rock

Wpisy: 1074
Nieobecny(a): Far away. In the Halls of Mandos.

Wysłany: 04-02-2008 16:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam parę ulubionych fanfików, które z pewnością są Wam wzystkim znane. Z przymrużeniem oka Są dostępne w Biblioteczce Minas Tirith. Czyli: Wydziedziczeni, Przeklęci, Spotkanie w Thargelionie oraz Atar Kasiopei, Pieśń Maglora Melinir, Pierwszy śnieg Sirielle oraz Quenta Maitimo tłumaczone przez Miriel. Mają swoją magię, zawarte są w nich uczucia, milość, żal, smutek, a wszystko w niebanalnym i błyskotliwym wykonaniu, niepozbawionym humoru.
And so he spoke, that lord of Castamere,
But now the rains weep o'er his hall, with no one there to hear.

Deviantart | Herbaciane zapiski | Tumblr
Powrót do góry

Miriel
Powiernik Pierścienia

Wpisy: 986
Nieobecny(a): ...the waves are washing over half forgotten memory...

Wysłany: 04-02-2008 16:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Seregon napisał(a) (zobacz wpis):

Zdecydowanie ten:
http://fanfiki.tolkien.com.pl/viewstory.php?sid=162

Ff ten opowiada historię Erendis, jest przejmujący i aż roi się w nim od uczuć. chwała wam, chylę czoła, dzięki

Seregon, to napisz coś w komentarzu do tego opowiadania, po nie ma ono ani jednego komentarza Nie Nie I tak sobie myśle, że skoro macie jakieś ulubione opowiadania, to naprawdę warto powiedzieć/napisać o tym autorowi, bo to naprawdę bardzo miło usłyszeć/przeczytać, że komuś podoba się to, co się stworzyło. Może wtedy ten autor nabierze większej śmiałości i przestanie pisać do szuflady? A może zachęci go to do szlifowania talentu? Śmiech
Sędziwojka napisał(a) (zobacz wpis):

Mam parę ulubionych fanfików, które z pewnością są Wam wzystkim znane. Z przymrużeniem oka Są dostępne w Biblioteczce Minas Tirith. Czyli: Wydziedziczeni, Przeklęci, Spotkanie w Thargelionie oraz Atar Kasiopei, Pieśń Maglora Melinir oraz Quenta Maitimo tłumaczone przez Miriel. Mają swoją magię, zawarte są w nich uczucia, milość, żal, smutek, a wszystko w niebanalnym i błyskotliwym wykonaniu, niepozbawionym humoru.

To bardzo miło przeczytać, że komuś podoba się wybrane przeze mnie opowiadanie, Sędziwojko, bardzo dziękuję.
Ale wiecie, naprawdę dziwi mnie, że np. opowiadania Kasiopei, niby ulubione dla większości, a w ogóle nie mają prawie komentarzy. Kasiopea jeszcze gotowa pomyśleć, że nikt tych opowiadań nie przeczytał Język Z przymrużeniem oka Jako bibliotekarz z Minas Tirith czasami sama odnoszę takie wrażenie...

Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 04-02-2008 17:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Miriel Mirima napisał(a) (zobacz wpis):
Seregon, to napisz coś w komentarzu do tego opowiadania, po nie ma ono ani jednego komentarza Nie Nie
Już napisałam. Dziękuję za informację, nie miałam pojęcia, że da się komentować. Uśmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3852

Wysłany: 04-02-2008 22:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sędziwojka, miło mi że mój tekst ci się spodobał Uśmiech Reszta opowiadań, które wymieniłaś z kolei należy do moich ulubionych.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Wasze ulubione fanfiki (Strona 2 z 5)

Skocz do: