Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poprzez mrok można czasem dotrzeć do światła." Gelmir, Niedokończone Opowieści

Temat: Wasze ulubione fanfiki (Strona 1 z 5)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slawin
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 123

Wysłany: 27-06-2005 09:02    Temat wpisu: Wasze ulubione fanfiki Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jak wiadomo nietrudno w necie znaleźć stronę z opowiadaniami zainspirowanymi Tolkienem. Inna sprawa, że znalezienie dobrego fanfika graniczy czasami moim zdaniem z cudem. Jestem ciekawa, czy macie może jakieś swoje ulubione utwory, które są zarazem godne polecenia. Nie muszą być koniecznie po polsku, natürlich... Język

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 27-06-2005 13:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fanfiki, które chciałbym polecić, wiszą sobie na "rozbrykanym balrogu" Jestem rozwalony Oczywiście, wrodzona skromność ( Pserwa Pserwa Pserwa Jestem rozwalony ) nie pozwala mi rekomendować moich wypocin Super śmiech , zapodam więc inne.
Na pewno są dobre:
-"Lord of the Rings Reloaded" Neratina Jestem za
-"Isengard" Pantery
-"Władca Pierścienic"
-"Listy Froda do Bilba" Anyi i Aliany

Wszystkie łączy spora dawka tolkienowskiego humora Jestem rozwalony Jestem za i niezły styl Spox
Nic, tylko czytać Język

Powrót do góry

elfy
Administrator

Wpisy: 1145

Wysłany: 27-06-2005 13:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może kilka zdań o każdym z nich? Uśmiech

Achika
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 446

Wysłany: 27-06-2005 13:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja nie czytuję zbyt wielu fanfików, ale moim ukochanym jest "Syn Gondoru" Kasiopei (dostępny, obawiam się, tylko po znajomości lub na jakimś bardzo tajnym forum). Jest to historia tego, jak mogłaby wyglądać akcja "Władcy pierścieni", gdyby Boromir nie zginął pod Amon Hen. Przy czym oryginalny ciąg wydarzeń i przyczynowoskutkowości jest zachowany. Świetne dialogi, dramatyzm, opisy i subtelny humor, do tego pięknie pogłębiona psychika postaci.

Ze strony fanfiction.net podobał mi się fanfik autorki podpisującej się jako Fernwithy. Dziewczyna b. dobrze pisze. Tytułu nie pamiętam, ale była to historia... córki Froda (wiem, że w tym momencie większości z Was zjeżą się włosy na głowie), do której ojciec wraca zza Morza, choć przypłaca to cierpieniem. Bardzo ładnie napisane i całkiem (jak na mój gust) logicznie uzasadnione.

Dwa dobre "wypełniacze" czytałam, ale tytułów i autorek muszę poszukać - jedno opisywało bardzo szczegółowo wędrówkę Drużyny między bodajże Rivendell a Morią, drugie - podróż Boromira do Rivendell, oba bardzo starannie trzymały się książki, więc nikogo nie zgorszą.

No i osławione "Secret diaries", oparte na wersji filmowej humorystyczne wyimki z pamiętników członków Drużyny i innych postaci (Saruman, Keleborn itp). pseudonim autorki chwilowo wyleciał mi z głowy. Hasła "Głupia Wyprawa, głupi Pierścień, głupia Drużyna" albo "Sam go zabije, jeżeli będzie czegokolwiek próbował" w kręgu moich przyjaciół weszły do powszechnego słownika.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 27-06-2005 14:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Już się poprawiam chwała wam, chylę czoła, dzięki

Fanfik Neratina to upiorny mix Władcy z Matrixem. Teraz jakby stracił trochę na ostrości, ale kiedy czytałem go po raz pierwszy, nie mogłem utrzymać się na krześle przy kompie Pserwa
Cytat:
Stojący w bramie przeciwległej kamienicy sgt. Muzgash przyglądał się temu ze znudzeniem. Kolejna rutynowa akcja - kolejny upupiony terrorysta. A w zasadzie terrorys...
Rozmyślania przerwał mu stuk kopyt. Odwrócił się - trzej faceci w czerni właśnie zsiadali z koni. Rozległ się przenikliwy syk.
- Sierżancie?
- Skai. - Muzgash zaklął wrednie. Najwyższy z przybyszów ruszył w jego kierunku.
- Przecież otrzymaliście wyraźne rozkazy, sierżancie...
Muzgash usiłował zogniskowac wzrok tam, gdzie powinna znajdować się twarz Czarnego - ale w ciemności kaptura nie mógł nic dostrzec. Okulary przeciwsłoneczne?
- Hej, ja tylko robię swoje... a te rozkazy możecie sobie wsadzić u búrzronk.
- To dla waszego bezpieczeństwa - głos Czarnego zdawał się dochodzić z nieskończonej odległości, mimo że przecież nachylał się nad niższym o głowę Muzgashem. Ork skulił się, gdy owionął go Dech Ciemności. Gdy rozwiał się smród, a sierżant odzyskał przytomność, uboższy o trzysta milionów końcówek neuronów organoleptycznych, Czarny był już w drodze do drzwi 'Pracing Pony'.
- To tylko jedna elfka. Wyslałem tam pluton moich najlepszych Uruk-hai...
- Nie, sierżancie. Twoi Uruk-hai... - Czarny zatrzymał się na sekundę i odwrócił. Zza okularów błysnęły czerwone, niczym pulsujące LEDy, oczy. Muzgash uświadomił sobie, że Czarny się uśmiecha. -... są już martwi.
Oczywiście, cały fanfik jest dużym skrótem, ale to, co najistotniejsze z matrixa udało się przerobić na wp i upchnąć.

Isengard zareklamowałem tutaj, myślę, że nie trzeba się powtarzać...
O "Władcy Pierścienic" też już było trochę na Forumie, nawet z fragmentami Język -można użyć funkcji "szukaj" Język

Zostały jeszcze "listy". Przypominają troszkę w stylu "sekretne dzienniki" (autorka: Cassandra Claire; są umieszczone w "humorze tolkienowskim" w "Ogólnej") wspomniane wyżej przez Achikę, ale humor zawarty w listach bije ten z dzienników na głowę Jestem za
Rzućcie okiem na to:
Cytat:
W tym liście miałem Ci opisać, co działo się w Rivendell. Na naradzie u Elronda zaszło drobne nieporozumienie. Najpierw podszedł do mnie Aragorn i powiedział podniesionym tonem:
- Masz mój miecz!
- I mój łuk!! - dodał poirytowany Legolas.
- I mój topór!!!! - wrzasnął na dobre rozgniewany Gimli.
- I mój Pierścień - stwierdził jakiś głos.

Wszyscy chcieli się na mnie rzucić i odebrać mi siłą te przedmioty. Na szczęście uratował mnie Elrond:
- Spokojnie, panowie! Potrafię go wyleczyć z tej kleptomanii.
Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! a poza tym, reklama dźwignią odwiedzin na witrynce Jestem rozwalony

A odnośnie "Syna Gondoru"... też bym go polecił (bo jest worth tego Pserwa), gdyby Kasiopea zgodziła się go opublikować Jestem za Ale ma on 500 stron w wordzie; zajęłoby to trochę czasu (i miejsca), gdyby chcieć upchać go np. na balrogu... Język

Powrót do góry

Slawin
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 27-06-2005 16:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Qrczę, a może jakby tak ładnie Kasiopeię tak ładnie poprosić, to by zamieściła "Syna Gondoru" na swojej stronce? hmmmm...
A tak poza tym, to właśnie skończyłam czytać całkiem przyzwoitego fanfika na http://www.fanfiction.net "An Act of Desperation" -> http://www.fanfiction.net/s/1678766/1/. Historia Eowiny widziana jej oczami. Wbrew pozorom całkiem dobre opowiadanie Elfik

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 27-06-2005 16:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mysle, ze fan fik spokojnie moglby sie pojawic na ktorejs ze stron z fan fikcja czy na ff.net, ale nie wiem czy Kasiopea chce go tak publikowac...
Sama bym chetnie przeczytala Uśmiech

Co do innych, lista moich ulubionych z malymi opisami jest tutaj, ostatnio coraz bardziej schodzi w strone oznaczonych jako dla doroslych. Nie uzupelnilam jej, a trafil sie po drodze Fëanor dyskutujacy z Ingwë o roznosciach, warto dodac Elfik
Czytam prawie wylacznie fikcje do Silmarillionu.

Moze raczej powiedz Shandris, czego szukasz, a Ci polece autora?

Chyba najlepiej przekopywac sie przez zbiory HASA, bo tam opowiadanie musi uzyskac akceptacje, by byc widoczne publicznie (wczesniej - tylko zarejestrowani uzytkownicy moga je wyszukac). Wielu ludzi z fandomu sie na HASA burzy, ze wartosciuja opowiadania, ale IMHO to dobra inicjatywa.
Druga droga szukania, ktora sama stosuje - sprawdzam ulubione swoich ulubionych autorow, czytam to, co oni polecaja.

Z polskich niepublikowanych wiekszych fan fikow mamy jeszcze jedna autorke - Arleen, dostalam od niej kilka rozdzialow w doc, na razie przeczytalam wstep. Zapowiada sie ciekawie, ale calosc jest jeszcze nieukonczona.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 27-06-2005 17:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Slawin
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 27-06-2005 17:15    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak na dobrą sprawę nie szukam jakiegoś konkretnego fanfika, raczej robię mały rekonesans, czy w ogóle istnieją opowiadania NAPRAWDĘ warte przeczytania Śmiech Jeśli podamy tu trochu konkretnych adresów, może komuś będzie potem łatwiej znaleźć interesującą historię bez błądzenia godzinami po necie. Niestety, często opowiadania są raczej marnej jakości, dlatego podzielmy się z innymi naszymi "doświadczeniami" Język

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Temat: Wasze ulubione fanfiki (Strona 1 z 5)

Skocz do: