Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Mądrość każe ugiąć się przed koniecznością, jeśli po rozważeniu wszystkich innych dróg ta jedna okazuje się nieuchronna, jakkolwiek może się to wydać szaleństwem komuś, kto łudzi się zwodniczą nadzieją." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Tolkien 2005 w Birmingham (Strona 1 z 7)

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5608

Wysłany: 14-05-2005 14:33    Temat wpisu: Tolkien 2005 w Birmingham Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Blisko coraz bliżej jest wielki konwent tolkienistyczny w Birmingham, w 50 rocznicę wydania Władcy Pierścieni. To już 11-15 sierpień. Niby jeszcze ponad dwa miesiące, ale też tylko dwa miesiące. Czy ktoś z was sie wybiera? To wielka okazja spotkania wielkich sław tolkienistyki światowej, zakupienia publikacji, które inaczej mogą być trudno dostępne. Spotkania wielu "wariatow" z całego świata. Według bynajmniej nie najnowszych informacji, swój udział zadeklarowało już poand 353 osoby, w tym 17 z Polski.
Sporód znanych osob zapowiedzieli swoj udział: Rhona Beare, Patrick Curry, Colin Duriez, Anke Eissman, Verlyn Flieger, Christopher Garbowski, i wielu wielu innych.
Więcej informacji na stronie: www.tolkiensociety.org/2005

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 16-05-2005 16:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. dzięki wielkie za informacje Elfik . ALe niestety chyba w tym roku nie pojade Jestem rozwalony będe bardzo zajęty, będe miał akurat w tych dniach bardzo ważne spotkanie z prezydentem USA, no a potem jeszcze jade na Hawaje Elfik więc niestety nie mam wolnych terminów na sierpień.

Nie no oczywiście żartuje Z przymrużeniem oka tak naprawde to nie mam piniędzy i rodzice by mnie nie puścili Jestem rozwalony ale naszczęscie na VII TOLK FOLKa pojade. Super śmiech

-Albert Einstein
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3802

Wysłany: 16-05-2005 16:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja z podobnyh przyczyn nie pojade, ale gdyby mi sie zdarzylo, jak sie czasami zdarza, ze nagle ni stad, ni zowad sie okazuje, ze moge gdzies jechac, to ciekawe czy bedzie jeszcze mozna 'z ulicy' wejsc na te impreze - czy koniecznie potrzebna jest akredytacja wczesniej?

Ale zakrecilam... wszystko mi się pomieszało

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Mellorn

Wpisy: 590

Wysłany: 19-07-2005 08:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wiem, iż redakcja Aiglosa wybiera się na konwent (przynajmniej jej cześć) świadczy o tym miedzy innymi przygotowany anglojęzyczny numer Aiglosa. Więc czekamy na relacje i zdjęcia, a i jeszcze jedno życzę udanego konwentu (a na pewno taki będzie Uśmiech ) i niezapomniany wrażeń. Elfik Z przymrużeniem oka

-Albert Einstein
Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 16-08-2005 12:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byłem, widziałem, prztrwałem wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Na razie garść bardzo luźnych refleksji o konwencie, mieście i innych drobiazgach. Wiele ładu i składu tu nie będzie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Przybyłem doi Birmingham 10 sierpnia, i od razu się zoriantowąłem dlaczegyo Tolkien tak serdecznie nie cierpiał tego miasta. Ono jest po prostu koszmarne. I nie chodzi nawet o brzydotę architektury, bo znajdziecie tam piekne gotyckie kościoły, fantastyczne budynki z czasów wiktoriańskich i edwardiańskich, ale o chaos. Chodząc po tym mieście, stale miałem wrażenie nieładu i chaosu architektonicznego i nie tylko.
Ciężka industrialna architektura przemieszana, z wiktoriańskim i edwardiańskim gotykiem, oraz postmodersnitycznymi budowlami ze szkła, stali i alumninium.
Ale w końcu nie pojechałem tam by podziwiać wątpliwe uroki tego miasta. Po spędzeniu nocy w tanim hotelu udaliśmy się z Nellelóre, Sarnondem, Kasiopeą i Nasturcją do Aston University, by się zarejestrować.
Okazało się, że chaos nie jest cecha jedynie miasta. Organizacja zwlaszcza w pierwszych doch dniach tez była raczej chaotyczna. Widac było tłumy ludzi róznych narodowoścvi i języków biegające w rozne strony z obłedem w oczach. Tym bardziej, że archiotekt budynku postawił sobie za cel przebicie osiągnięć twórcy labiryntu krola Minosa. Tylu korytarzy, schodów i wind już dawno nie wiedziałem, zwłaszcza w jednym miejscu. W efekcie czułem się trochę jak szczur na którym przeprowadza sie podejrzene eksperymenta, sprawdzające orientację w terenie zabuudowanym. Imprezy, jak to na tego rodzaju spędach były ustawione na styk, więc po każdej prelekcji, panelu, czy innej atrakcji, widać był strumienie ludzi pędzące w róznych, najczęściej przeciwnych kierunkach, Jednym słowem cudowny i jakże swojski nieład. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Z czasem, robiło się lepiej, pojawiały się strzałki i oznaczenia. Gdyby konwent potrwał jeszcze z tydzień, to wszystko działałoby perfekcyjnie. Jestem za Super śmiech Jestem rozwalony
Najmniej problemow było z Dealers Room (miejscem handlu) i art show (pokarm dla ducha) --> Tam nota bene stwierdziłem, że szkice prac Nasmitha są o niebo lepsze od wersji finalnych. Kto był najlepszy nie powiem, przynajmniej nie teraz. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Powiedziawszy to wszystko, co napiswałem, musze przyznać, że konwent był cudowny. Cudowny, nie tylko ze względu na masę prelekcji (Verlyn Flieger, Shippe'ya, Alana Lee i wielu innych), ale także ze względu na możliwość spotkania wielu ludzi z całego świata, nie tylko wielkich sław tolkienologii i tolkienistyki (Rhona Beare, Verlyn Flieger, Christopher Garbowski, John Garth, Alan Lee, Tom Shippey), ale też wielu zwykłych/niezwykłych fanów Tolkiena w przedziale lat 16-86 lat wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Przedstawicieli klubów z całego świata. Była wreszcie możliwośc spotkania Priscilli Tolkien, ale o tym niech lepiej napisze Sarnond. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Atmosfera była nadzwyczajna, wiele uśmiechów, śmiechow i radości. Wiele zabawy i ale i owocnych rozmów. Miło było zobaczyć osoby znane tylko z netu, kilkakrotnie się zdziwć i zostać zaskoczonym.
Miło wreszcie było uzupełnić biblioteczkę tolkienowską i nawiązać mnóstwo znajomości i kontaktów. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

To tyle na teraz więcej i dokładniej później, kiedy trochę odpocznę i uporządkuje myśli.

W każdym razie warto było i nie żałuje nawet minuty poibytu tam, i a ni jednego wydanego tam funta. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Ring

Wpisy: 617
Nieobecny(a): Operacja Tolk Folk 2012 może...

Wysłany: 16-08-2005 13:05    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

M.L. napisał(a) (zobacz wpis):
To tyle na teraz więcej i dokładniej później, kiedy trochę odpocznę i uporządkuje myśli.

M.L-u nie może być później.
Przecież ja się spalę z niecierpliwości i
niepotrzebny będzie ogien Orodruiny Śmiech
Musi być teraz, zaraz, bo jak nie
to wyłupimy oczka mój ssskarbie Z przymrużeniem oka

Ring

Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 16-08-2005 14:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Popieram mojego Przedpiszcę Jestem rozwalony
M.L. wysypiaj się piorunem i leć wywoływać zdjęcia (mam nadzieję, że naprztykaliście sporo i że ten temat będzie obfitować w załączniki Jestem za ). A potem siadaj do klawiatury smażyć relację, wiemy, że potrafisz, ma być jak zwykle z jajem i rozmachem Spox Super śmiech

Powrót do góry

M.L.

Wysłany: 16-08-2005 21:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No dobrze napisze cos jeszcze. Język

Jak juz pisałem, zjawiłem się w nadobny (tfu) mieście Birmingham 10 października i razem z Melinir i Tadeuszem Olszańskim podążyliśmy do naszego hotelu na peryferiach (trochę poetyckiej przesady). Nie podam nazwy. Dlaczego? Bo się wstydzę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Tam się rozłożyliśmy i poszliśmy coś zjeśc podziwiając uroki miasta, ktorego architekturę zdominowały dziesiątki, jeżeli nie setki widuktów i mosteczków. Po drodze widzieliśmy ładny przyklad budowli neoromańskiej, która niemal naq pewno byla fabryką, albo innym warsztatem.
Zresztą w Birmingham łatwo się pomylić, budowle przypominające neo-gotyckie kościoły okazują się byc fabrykami, szkołami, urzędami i posterunkami policji.
Ok. 23:00 do hotelu dotarli Nellelóre i Sarnond, którzy przyjechali wcześniej, ale pojechali na wycieczkę do Oxfordu.
Następnego dnia rano odebraliśmy z dworca Kasiopeę i Nasturcję i po krótkim odpoczynku ruszylismy do Aston University. Na piechote dodam. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Wreszcie dotarliśmy do brzydkiego raczej ponurego budynku Aston University. Pierwsze co nas uderzyło, to brak jakichkolwiek plakatow reklamujących konwent. Organizatorzy wyszli zapewne z zalożenia, że każdy z nas jest co najmniej Strażnikiem Północy. I chyba bylismy, bo dotaliśmy do rejestracji, mimo mylenia śladow. Jestem za I tam <trututu> <tu-tu> wreszcie dostaliśmy do ręki program konwentu, gdyż był, jak dotąd najściślej strzezoną tajemnicą.
Wreszcie mogliśmy zobaczyć co nas czeka, a czekało nas wiele, a nawet bardzo wiele. wieeeeeeeeeelgachny uśmiechD
Pierwszy dzień miał charakter organizacyjny. Mieliśmy się rozejrzeć po budynku i okolicy. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Jak już pisałem, budynek stanowił wyzwanie dla najtęższych umysłów i najlepszych Strażników, tym bardziej, że dostarczone nam plany, miały niewątpliwie jeden cel - zmylić tropy. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Te dziesiątki klatek schodowych, setki metrów, korytarzy i windy różnych kolorów, jeżdżące w nieznanych kierunkach. Wyraźnie architekt postawił sobie za punkt honoru stworzyć budynek dokonujący naturalnej selekcji studentów. Bystrzy, o dobrej orientacji przetrwają, reszta zginie w tym labiryncie bez śladu, ni echa. wieeeeeeeeeelgachny uśmiechD Weak and disoriented will perish!!! wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Mimo to postanowiliśmy podjąć ryzyko i dotrzeć do Dealers Room, gdzie mieliśmy wykupiony stolik i Art Show, gdzie Kasiopea i Melinir miały dostarczyć na wystawę swoje prace.
O dziwo, jakimś cudem udalo nam się dotrzec do obu celów, choć łatwo nie było. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
W Dealers Room już trwał rozgardiasz, zameldowaliśmy się u szefostwa dostaliśmy wlaściwe plakietki i ustaliliśmy kiedy rozpakujemy swoje skromne zasoby. Dziewczyny pobiegły zaś do Art Show, gdzie zostawiły swoje i Isiliona prace na wystawę. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Kiedy juz zorientowaliśmy się co dalej i wydało nam się, że orientujemy sie w rozkałdzie budynku, o naiwności naszej. Poszukaliśmy przesławnej kafeterii, która miala utrzymac nas przy życiu. I....., znależliśmy, tyle, że była nieczynna. Uzanano widac, że tolkienista samą lektura Tolkiena żyje i jeść ani pic nie musi. W końcu po co? Jedzenie i picie to przeżytek, w dodatku szkodliwy dla zdrowia.
Po rozłozeniu stolika, bardzo skromnego dodam, zaczęliśmy oglądac skarby przywiezione dla innych. Funkcja Dealers Room było cvhyba przede wszystkim frustrowanie tolkienstów. Takie bogactwo ksiązek Tolkiena, i o Tolkienie i jego dziełach, trudeno znaleźć w jednym miejscu. Brak tylko kasy na to, bo ceny, do niskich nie nalezały. Głupia pocztowka tolkienowska kosztowala 1,5 GBP. O cenach pierwszych wydań nie mówię, bo nawet po sprzedaniu Szkody Saurona, nie starczyłoby mi, na zakup jednego tomu. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Zwyczajnie przyjemnośc masochisty.
O 15:00 rozpoczeło działalność Dealers Room.
Po 15:00 zaczęły się pierwsze prelekcje i panele. Z wielką radością pobiegłem na panel z udziałem Toma Shippeya i Johna Gartha, którego tematem była Tolkien i Wielka Wojna, czyli, ..... dokładnie I wojna światowa.
Shippey był wesoły, błyskotliwy, i nieprzygotowany. Wielka erudycja pozwalala mu pływać, ale z radościa zrzucał cieżar dysklusji na Johan Gartha, ktory z kolei byl przejęty i chyba wystraszony. Ale tak czy inaczej było interesująco. A spotakanie z żywo Shippeya to jednak jest przeżycie.
Obaj okazali się bezpośredni i przystepni. Co nie omieszkaliśmy wykorzystać.
O 19:30 mieliśmy ceremonię otwarcia. Tyupową brytyjska. Krótko, konkretnie i na temat, ze specyficznym, angielskim poczuciem humoru. I pierwsz niespodzianka. Nieoczekiwanym, ale jakże miłym gościemn konwentu, był a Priscilla Tolkien, mimo wieku bardzo energiczna i sprawna starsza pani, ktora ujęła wszystkich, wielkim, osobistym urokiem. wieeeeeeeeeelgachny uśmiechD
Potem obejrzeliśmy krótkie, ale bardzo ciekawie przygotowane i wykonane przedstawienie Rudego Dżila, gdzie zwlaszcza zachwycił aktor grający krola. Był w sam raz głupkowaty i zadufany. A smok, a smok był o niebo lepszy od tego, na którego możemy obejrzeć <brrr> w Wieśmaku/Wieśminie. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Po przedstawieniu, ostrym cwałem pobiegliśmy na wykład Prof. Verlyn Flieger, na temat baśni i ewolucji, a możej raczej dojrzewaniu pisarskim Tolkiena na przykładzie Hobbita i Władcy Pierścieni.
V.Flieger szczerze przyzała, że nie lubi Hobbita i poczatkowych rozdziałów WP. Pokazywala, jak Tolkien piszac Hobbita, sam łamal zasady ktore wyłożył w wykładzie i eseju O Baśniach.
Trzeba przyznać, że był to jeden z najlepszych wykładów tego cyklu. I na nim skończył się dla nas ten dzień. Było to bardzo miłe zakończenie męczącego i chaotycznego dnia.

Ciąg dalszy nastąpi. wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

For the home of the holy
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Spotkania na żywo, konwenty, konferencje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Temat: Tolkien 2005 w Birmingham (Strona 1 z 7)

Skocz do: