Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Śródziemie elektronicznie: Rick Wakeman (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 18-04-2005 22:37    Temat wpisu: Śródziemie elektronicznie: Rick Wakeman Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Heh, wpadły mi w łapki (właśnie przesłuchuję Język ) "Songs of Middle Earth: Inspired by The Lord of the Rings" by Rick Wakeman (niegdyś jeden z muzyków kultowej grupy "Yes", następnie solowy "elektronik" Z przymrużeniem oka ).
Kiedyś, za czasów młodości, muzykę elektroniczną lubiałem Język -ciekawie jest wrócić w te klimaty Spox
Na razie, po wstępnym przesłuchaniu, spośród 10 kawałków najbardziej spodobała mi się "The Great River". Ma klimat! mam pomysł!!!

Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 19-04-2005 07:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A tak w ogóle, to wydawnictwo jest komercyjną ciekawostką. Na oficjalnej stronie Ricka Wakemana (http://www.rwcc.com/) w dziale FAQ podana jest następująca informacja:
Cytat:
Q. Why isn't Songs of Middle Earth: Inspired by The Lord of the Rings listed in the discography?
A. This title although credited to Rick, is simply a licenced reissue of tracks from The Heritage Suite and The Seven Wonders of the World which were renamed by the issuing company. It isn't therefore regarded as a release from Rick.
Nie przetłumaczę wam, leniwce -uczcie się angielskiego. Żeby móc czytać Władcę w oryginale Uśmiech Saurona ;D
Płytkę można dostać na amazonie (http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B00006CYAT/ref=ase_rwcc0 0/103-2935724-9588617?v=glance&s=music) za jedyne 8 dolców+koszty przesyłki (stamtąd też pochodzi zamieszczona powyżej fotka okładki). Miłego słuchania (mimo tego komercyjnego podstępu Ble Ble ;D )

Powrót do góry

GRATIAN
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 43

Wysłany: 11-09-2008 23:12    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W jakim gatunku jest to elektronika?
Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 12-09-2008 10:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

W dobrym, nazwisko zobowiązuje Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

GRATIAN
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 12-09-2008 11:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm... Ale to są jakieś keybordowe, ambientowe synthy? Bo chyba nic innego sobie nie wyobrażam - no chyba że sampling.

Bo o jungle czy breakbeat tego nie podejżewam Język

Vangelis zrobił (jakże podobne do jego Rydwanów Ognia!) melodię do Aleksandra - niewprawne ucho pewnie nie zczai że to elektronika.
Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 12-09-2008 12:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wakeman brzmi dość podobnie, są tam i symfoniczne brzmienia. Nie jest to jakieś "syntetyczne plumkanie" Jestem rozwalony
na podziałach muzyki elektro się nie znam, nie wrzucę Ci tu jakiejś szufladki. Płyta jest fajna (chociaż, jak wyżej wspomniałem, to komercyjna składanka utwórów z 2 płyt, wydana "pod fanów" Z przymrużeniem oka )

o, tu możesz posłuchać fragmentów: http://music.aol.com/album/a-songs-of-middle-earth-a-tribute-to-the/548 463

Powrót do góry

GRATIAN
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 12-09-2008 12:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzięki sprawdzę, od dłuższego czasu gromadzę wszelkiego rodzaju soundtracki z filmów historycznych/fantasy. To świetne tło dla lektury.

Wszedłem w posiadanie płytki - poprostu lata 80... czyli muzyka mojego dzieciństwa.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Śródziemie elektronicznie: Rick Wakeman (Strona 1 z 1)

Skocz do: