Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Barwy Esgaroth i Dol Amrothu (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kristof
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 279
Nieobecny(a): Zaglądam tylko w tematach TFowych

Wysłany: 05-03-2005 19:09    Temat wpisu: Barwy Esgaroth i Dol Amrothu Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie - jakimi barwami posługiwały się te dwie nacje?
Mam pewne ograniczone informacje - w "Hobbicie" powiedziane jest, że Esgaroth posługiwało się kolorem niebieskiem, we "Władcy Pieścieni" o Dol Amrothie jest napisane tyle, że ich sztandary były złote, a godło miało srebrną łódź i takiegoż samego łabędzia. Podczas opisu Bitwy na polach Pellenoru, Tolkien dość często o tym wspomina. Nic więcej nie znalazłem.

Czy w innych źródłach jest powiedziane coś więcej o herbach tych nacji? A może coś ominąłem? Jeśli ktoś zna jakieś linki kierujące na strony z np. fan artami opartymi na tych opisach, to będę wdzięczny!

Na zachód wysyła!
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 05-03-2005 19:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wizualizacji godła/barw Esgaroth nigdy jeszcze nie widziałem, za to herb Imrahila jest dość często spotykany w różnych mniej lub bardziej udanych wariacjach. Wydaje mi się że w obu przypadkach nie ma rysunku Tolkiena który "narzucałby" jakąś określoną kompozycję.

Zamieszczam co lepsze ze znalezionych przykładów godła dla Dol Amroth.

http://mif.irk.ru/dol_amroth/photo.html

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: Barwy Esgaroth i Dol Amrothu (Strona 1 z 1)

Skocz do: