Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Eldalairië-elficka poezja i fotografia Nifrodel i Avari (Strona 5 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 27-03-2006 11:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wczesnowiosenna aktualizacja

Jako, że kalendarzowa zima dobiegła końca, czas otworzyć szuflady i zamieścić zimowe zdobycze Z przymrużeniem oka Są nowe zdjęcia, grafiki i wiersze Tiaaaa

W dziale: Wiersze Avari

znajdziecie dwa nowe wiersze tolkienowskie tolkienowski pt: "Pieśń Elwingi" oraz "Wybranka Półmroku"

W dziale Wiersze Nifrodel znajdziecie nowy wiersz pt: "Elwinga"

Zaktualizowany został także dział Inne

Nowe wiersze Avari noszą tytuły: elfka i mag, Vivaldi i Pragnienie, zaś nowości w dziale poezje Nifrodel to wiersze: Są takie noce... i Przedwiośnie.

W dziale Galeria grafik znajdziecie mnóstwo nowych grafik obu autorek: grafiki

Nie można zapomnieć o fotografiach. Avari zaktualizowała: wszystkie swoje działy, zaś Nifrodel dział Hríve i Coirë

Serdecznie zapraszamy z otwartymi ramionami, i`m all your`s
http://www.tolkien.com.pl/eldalairie/index.htm

Kto chciałby zostać informowany o nowościach na Eldalairië, może zasubskrybowac listęz mailem powiadamiającym. Lista jest wolna od reklam i spamu.

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Nostromo
Urodzony na Ardzie

Wpisy: 1

Wysłany: 10-04-2006 06:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Witam szlachetne damy
zacznam sobie systematycznie ogladać forum - akurat od Waszej strony. rzeczywiscie, jest bardzo ładna, prosta i oszczędna. z racji zainteresowań zajrzałem do Galerii i... tu spotkało mnie rozczarowanie Ratujcie bo go pobiję . w galerii Nifrodel znalazłem trzy naprawdę dobre Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki grafiki - gwiezdnego smoka, neonowa noc i smutek drzew. co do pozostałych... No, chyba, Nifrodel, że rysowałaś je w wieku lat 12 - 13 - w takim wypadku gratulacje. jeśli masz lat więcej poćwicz trochę rysowanie twarzy, bo wychodzą ci fatalne - płaskie i pzbawione wyrazu.. podobnie jak niektóre krajobrazy. natomiast co do grafik Avari - to samo ptanie - masz 13 lat? jest super! masz więcej - rysuj do szuflady. sorry, ze wśród tak pochwalnych wypowiedzi znajdzie się moja, ale chyba wam się przyda. pracujcie, drogie damy nad warsztatem, nie popadajcie w samozachwyt. i spróbujcie poszukać ciekawszego spojrzenia na elfi świat niz panny w rozwianych sukniach i rozpuszczonych wlosach stojące jako rynny na urwisku Złośliwy uśmiech .
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 10-04-2006 13:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A mi się te twarze podobają. Poza moze jedną, która mi się nie podoba "elfka3" - jest faktycznie zbyt dziecinna i wielobarwna (to znaczy, jakby malowało dziecko) Uznałam po prostu, że większośc z nich to są portrety stylizowane, a nie po prostu nieudanie narysowane Uśmiech i luz Uśmiech Oczy mają za wielkie, jeśli podejść do nich, jak do portretów realistycznych, ale jeśli jak do stylizacji, która ma coś wyrażać, coś podkreślać, to czemu nie? Uśmiech
Też, kiedyś coś rysowałam i wiem, że nie wszyscy potrafią narysować
wszystko - udawały mi się zwykle architektura, drzewa, ubrania i broń, twarze i postacie też, ale tylko czasami, to jest o ile je kopiowałam z innych obrazków lub zdjęć zaś, przyznam, że i same postacie i twarze produkowane z wyobraźnie to nie jest już, taka łatwa sprawa i trzeba mieć więcej drygu do ich realistycznego rysowania. Tak, że nie marudź Uśmiech
Co do mnie to najbardziej lubię obrazki "Rohan", "Mithlond", "Fangorn",
Love Love Love oraz kilka kwiatowych, jak "simbelmyne" i "aiglos",
Jestem za Jestem za obrazek z "elanor" imvho ma za dużo zółtego(zółty wali po oczach) Uśmiech a "nifredil" za mało kwiatów(wygląda tak biednie, jakby usechł, zanim miał szansę się rozwinąć) Uśmiech a najbardziej nie podoba mi się tło do "alfirina", które jest bardzo sztuczne i pesymistycznie mnie nastraja. Bardzo lubie za to obrazek z "nienną" Love i "gwiezdnego smoka".
Love Strasznie chciałabym umiec rysowac smok i ciągle oglądam, jakies galerie ze smokami i jakos mi sie nie zdaje, żeby mi sie udało, wiec nie chce papieru marnować.
poz Uśmiech
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 10-04-2006 14:47    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Coz za zjadliwa krytyka. Nie mozna przekazac informacji bez jadu? Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej pozadana, tyle ze jej odbior zalezy rowniez od formy, w jakiej jest przekazana.

Mi sie podobaja galerie Avari i Nifrodel i absolutnie sie nie zgadzam, by obrazki byly chowane do szuflady. Piękno niejedno ma imie Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2725
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 22-10-2006 19:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Po kilku miesiącach ciszy, podczas której bynajmniej nie próżnowałyśmy Z przymrużeniem oka z radością prezentujemy Wam nowe wiersze, grafiki, zdjęcia i zagadki. z otwartymi ramionami, i`m all your`s
Boromir

W dziale Wiersze Avari

znajdziecie dwa nowe wiersze:
-"Eol"
oraz
-"Wejście do Lorien"

W dziale Wiersze Nifrodel znajdziecie nowe poezje:
Dol Amroth
oraz
Amon Sul

Zaktualizowany został także dział Inne gdzie znajdziecie cztery nowe wiersze :
"Świt" i "Nie" - autorstwa Avari
"Tatry" i "Zabierz mnie tam, gdzie morze pachnie snem" - autorstwa Nifrodel.

W dziale Galeria grafik pojawiły się nowe obrazki.

Miłośników Zagadek Avari informuję, że pojawiło się 8 nowych zagadek (od 47 do 55).

Oprócz tego, jak drzewiej bywało Z przymrużeniem oka zostały zaktualizowane wszystkie:
Galerie fotografii Uśmiech

Serdecznie zapraszamy z otwartymi ramionami, i`m all your`s
http://www.tolkien.com.pl/eldalairie/index.htm

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Eriu Cunninghan
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 20

Wysłany: 22-10-2006 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo ucieszyłam się na tą aktualizację Uśmiech [

Cytat:
Miłośników Zagadek Avari informuję, że pojawiło się 8 nowych zagadek (od 47 do 55).

Miłosnikow, czyli mnie Język
54 zagadka sprawila mi trudnosc Skrzywienie Zastanawialam sie i zastanawialam hmmmm... i tak nie zgadlam, a odpowiedz taka prosta...ech, a przed chwilka czytalam 'Opowiesc Adanel' Język

Grafiki i zdjecia widzialam juz wczesniej na Wielkim Deviancie Uśmiech Saurona ;D Na pewno skomentowalam, a jak nie, to znaczy, ze mam zaleglosci, ktore trzeba nadrobic Język mam pomysł!!!

Wiersze Nifrodel jak zwykle, na swietnym poziomie chwała wam, chylę czoła, dzięki Moj typ to:Dol Amroth , zreszta gdzies juz go wczesniej czytalam Z przymrużeniem oka Super śmiech Jestem za

Avi powalila mnie wierszem Eol. Swietnie oddajacy nastroj Elfa i jego otoczenie chwała wam, chylę czoła, dzięki Jestem za

Czekam na dalsze aktualizacje Uśmiech

Z powazaniem,
Eriu C. Z przymrużeniem oka

Elbereth
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 330

Wysłany: 09-01-2007 12:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mogę tylko powiedzieć, że jestem pod wrażeniem...
Chciałabym kiedyś umieć oddawać w muzyce to, co Nifrodel i Avari w słowach... Jesteście wspaniałe.

The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Powrót do góry

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 09-01-2007 15:29    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piękne, poetyckie fotografie pełne zachwytu nad światem i jego pięknem w zmienności pór roku. Szczególnie spodobały mi się rośliny osnute pajęczynami i liście uwięzione pod lodem. Najbardziej podobały mi się zdjęcia Nifrodel i grafiki Avari. Poezja też jest wspaniała. I, najważniejsze, jest tam o Mormegilu! uwielbiam/kocham to, jestem szczęśliwy Biedny Mormegil...

EDIT 07.04.2007: I piekne wiersze, na czele z "Pieśnią Ministrela". Te słowa wprost ranią, są głosem tęsknoty wszystkich miłośników Śródziemia:
... gdybyś wtedy tutaj był i Wojny ujrzał twarz,
z bólu wraz z Maglorem wył, z Cirdanem pełnił straż...
... gdybyś wtedy tutaj był w ciemności wielkiej stał,
gdy wściekłości wąż się wił, i łkał głos przelanej krwi...

Wykorzystałam fragmenty Waszych utworów w swoim podpisie. Jeżeli macie coś przeciwko temu, usunę podpis. jestem wzruszony, jakie to słodkie

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Eldalairië-elficka poezja i fotografia Nifrodel i Avari (Strona 5 z 6)

Skocz do: