Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Gdy świat się rozszczepił, stare drogi i ścieżki pamięci Zachodu pozostały i biegną jak potężny, niewidzialny most przez strefę powietrzną oddechów i lotu (także zakrzywioną odkąd świat się zakrzywił) a dalej przez strefę Ilmen, gdzie żadna istota cielesna nie może bez pomocy przetrwać, aż do Samotnej Wyspy, Tol Eressea, a może poza nią, do Valinoru gdzie w dalszym ciągu Valarowie przebywają i obserwują jak rozwija się historia świata." , Silmarillion

Temat: "Bilbo i spółka" - wrrrrrrr.... (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meledhel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 36

Wysłany: 04-02-2002 23:01    Temat wpisu: "Bilbo i spółka" - wrrrrrrr.... Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Właśnie przed chwilą obejrzałem na "Discovery" program "Bilbo i spółka" i muszę powiedzieć, że jestem zdegustowany! wściekły
Początkowo nawet mi się podobało - zwieźle, jednak w miarę rozsądnie, opowiedzieli o życiu Tolkiena i przedstawili chyba najważniejsze czynniki, które miały wpływ na stworzenie "Władcy"....

Przestało mi się juz podobać od wypowiedzi Dawida Daya, który usiłował wmówić, że dla Tolkiena Pierścień jednak był alegorią bomby atomowej, tylko sam o tym nie wiedział. To chyba jednak nie tak... Nie Nie

Później było juz tylko gorzej.... Smutek
Zaczęli mówić o RPGach, ale nie wiadomo dlaczego pokazywali przez kilka minut systemy bitewne (jak jacyś goście przesuwają figurki), a dopiero potem, kilka scenek z sesji "Dungeons&Dragons".... Ale nadal nie rozumiem po co to wszystko!!!! Skrzywienie
A już totalnie się załamałem, kiedy w programie z założenia poświęconym Tolkienowi, zobaczyłem dzieciaków grających na kompach w "Harrego Pottera"!!!
Skąd, jak, dalczego?!?!?!
No i na koniec, rzecz, która mnie dobiła. Według jednego z narratorów, Tolkien nie lubił podróżować (m.in. przez to napisal Władcę) i dlatego
"ludzie czytający fantastykę próbują uciec przed strachem przed podróżowaniem"!!! Gniew Krzyk 2 wściekły
Sorry, ale ja akurat należę do sekcji turystycznej naszego AZSu i co roku tygodniami łażę z ciężkim plecakiem po górach i lasach... Pewnie dlatego, że nie lubię podróżować..... Diabelski uśmiech

Mogli się postarać o coś lepszego....
Powrót do góry

Watcher
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 643

Wysłany: 04-02-2002 23:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam te same wrażenia. Pierwsze pół godziny bardzo dobre, nawet fajnie że dodali negatywne opinie krytyków (ocena zyskała na głębi). No i mój ulubiony Terry Pratchet!!! A to jego powiedzonko o obrzucaniu kamieniami Mount Everestu mnie powaliło Uśmiech
Ale drugie pół godziny to jakieś nieporozumienie...

Rycerz -=|MUP - Frakcja Ekstremistyczna|=- Rycerz
Powrót do góry

Twoflower
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 04-02-2002 23:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie osobiście strasznie wkurza to bezustanne porównywanie wściekły wściekły wściekły WP do Harry'ego Potter'a Smutek Smutek Smutek To jest po prostu tragiczne!!! Wszędzie tylko ten potter. Aż boję się otworzyć lodówkę Super śmiech Super śmiech Super śmiech
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 04-02-2002 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ano, wróciłem!

co? nie, to do mamy było Szok Pserwa

program oceniam na 4 i faktycznie pierwsza połowa była lepsza. Później zamiast pokazywać figurki i gry komputerowe (nie związane z WP) mogli na przykład zaprezentować jakiś konwent albo poszerzyć kwestię spojrzenia innych pisarzy anglosaskich na twórczość Tolkiena. W sumie jak dla mnie to program był za krótki, za bardzo przeskakiwano z tematu na temat i za dużo wstawek biograficznych.

ale biorąc pod uwagę całokształt to daję ocenę "spoko Goku" Pserwa

Ruginwaldus

Wpisy: 385

Wysłany: 05-02-2002 00:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No cóż... Jednak Discovery to nie BBC, i to widać po reakcjach Szanownych PrzedmówcówUśmiech Zgodzę się, że część trzecia i czwarta mało udane; pierwsza i druga-też nie to, czego się spodziewałem. Nie lubię interpretacji dzieł literackich w kontekście biografii twórcy, a tego w programie było (jak dla mnie) zbyt dużo. Jednak-jako wprowadzenie dla laika, zarysowanie problematyki przed pójściem na seans-znośne.

the_Aragorn
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 12-02-2002 23:44    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyłączam się do ocen negatywnych. Mnie osobiście denerwuje przypisywanie Władcy znaczenia religijnego i doszukiwanie się nieistniejących powiązań. Jednak trochę ciekawostek to dali...

!! mín echedithar úm !! mín peliathar úm !!
Powrót do góry

Elanor

Wpisy: 365

Wysłany: 18-02-2002 18:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak jest, bo fantastów po prostu nikt nie szanuje. Są to większości ludzie młodzi, których tak zwani "szacowni obywatele" uznają za nie wartych zachodu.
A z fantastyką tak już jest: wystarczy przejść się do biblioteki. W mojej książki podzielone są na trzy części: literatura piękna obca, polska i fantastyka Skrzywienie , która jak wiadomo piękna być nie może i już.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: "Bilbo i spółka" - wrrrrrrr.... (Strona 1 z 1)

Skocz do: