Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: Najładniejsze okładki książek Tolkiena (Strona 4 z 6)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-10-2006 12:34    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo gustowny i przyciągający Uśmiech Saurona ;D Pserwa wygląd ma też okładka wydania z 1968 roku. Pierwszego anglojęzycznego wydania Władcy Pierścieni w pojedynczym tomie. Podoba mi się ta kombinacja czarnego z czerwonym Jestem za Uśmiech Całość wygląda poważnie i dostojnie Uśmiech

Pierwsze amerykańskie wydanie Hobbita z 1938 r. oprócz koloru skóry ujmuje mnie postacią Bilba zapewne robiącego pokłon na powitanie nawiedzających go właśnie po kolei krasnoludów (gdyby wiedział do czego to będzie zmierzało to wykonałby chyba trochę inny gest Z przymrużeniem oka Pserwa) Spokojnie zaliczam je do jednych z bardziej klimatycznych Uśmiech i ślinobudzących Pserwa Zieleń dodaje książce hobbickiego klimatu Uśmiech

Z kolei wydanie z 1946 r. chociaż już bliższe dzisiejszym dość popularnym wydaniom (smok narysowany przez Tolkiena z upodobaniem wykorzystywany jest przez wydawców) zdecydowanie nadrabia moim zdaniem kolorystyką a w szczególności zielonymi, soczystymi wstawkami. Monogram J.R.R. Tolkiena wygląda pięknie Jestem za Fajnie też, że brzegi kartek również są zielone.

3 precioussy wieeeeeeeeeelgachny uśmiech bez 2 zdań Z przymrużeniem oka

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 07-10-2007 15:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wydanie z 1954 r. George Allen and Unwin, London.

Jestem po pysznym obiedzie ale i tak się obśliniłem to takie wspaniale że nie moge powstrzymac ślinienia na klawiaturę Pserwa Skutecznym blokerem ślinotoku Z przymrużeniem oka okazuje się całe szczęście (?) cena w rodzaju "Jeśli żyjesz w IV RP to po prostu zapomnij" wieeeeeeeeeelgachny uśmiech, tylko Z przymrużeniem oka ok. 6 000 dolarów Jestem rozwalony Pserwa

Ale wydanie piękne Uśmiech

P.S. zamieszczam na razie tutaj ale później poproszę Nif żeby zamieściła w pierwszym wpisie tego tematu obrazek z widokiem wszystkich dotąd zamieszczanych przez nas najlepsiejszych okładek (tradycyjnie, żeby uniknąć powtórzeń)

Seregon
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 502

Wysłany: 11-10-2007 21:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):
Wydanie z 1954 r. George Allen and Unwin, London.
Rzeczywiście, wydanie boskie (moja mama zbiera takie "skórzane" książki - oczywiście, niepomiernie tańsze Z przymrużeniem oka ). Bardzo przyjemnie byłoby je mieć na półce, niestety, cena jest szokująca.

Mnie podoba się wydanie Muzy z 2004 roku, poza ilustracją na okładce. Ona jest beznadziejna. Podobają mi się natomiast zdjęcia szklanych kuleczek na okładce i ładna czcionka. Króliczek

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 19-10-2007 14:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

2 super ładne, eleganckie wydania Uśmiech

1 Hobbit by Harper Collins 2004 (cena ok. $100)
oraz komplet Hobbit+Silm+WP Harper Collins 2001-2002 (cena od $500-$800)

Posklejałem poszczególne zdjęcia w komplety żeby łatwiej było je oglądać Oko

brecht
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 32

Wysłany: 19-10-2007 17:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na tych drugich zdjęciach wydanie "Władcy" niewiele różni się grubością od "Silmarillionu". Jak w takiej objętości udało im się stłamsić najdłuższe dzieło mistrza? Chyba, że to złudzenie spowodowane Twoją wprawą w obsłudze Photoshopa Z przymrużeniem oka BTW. piękne wydania, wkrótce będą moje Z przymrużeniem oka
Powrót do góry

Seregon

Wpisy: 502

Wysłany: 19-10-2007 19:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja bym nawet powiedziała, że LOTR jest w tym wydaniu cieńsze objętościowo od Sila. Odpowiedź wydaje się prosta - pewno zmniejszyli
czcionkę. Z przymrużeniem oka Może także nie ma ilustracji?

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 18-11-2007 18:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

brecht napisał(a) (zobacz wpis):
Na tych drugich zdjęciach wydanie "Władcy" niewiele różni się grubością od "Silmarillionu". Jak w takiej objętości udało im się stłamsić najdłuższe dzieło mistrza?

Myślę, że odpowiedzią jest większy format i papier biblijny no i czcionka pewnie też, jak zauważyła Seregon. 3 w 1 Pserwa

Poniżej tym razem wydanie z mojej półki, BCA z 1992 roku. Twarde, skóropodobne okładki, ciemna głęboka zieleń i złote litery, gruby solidny papier, również zielona zakładka z materiału. Prezentują się te książki tak pięknie chwała wam, chylę czoła, dzięki ,że aż żal Jestem rozwalony je czytać wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Piękno na zewnątrz i piękno wewnątrz wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

W szeregu, odlicz! Z przymrużeniem oka Pserwa

Falanga piękna Jestem rozwalony

Alqualaure

Wpisy: 557
Nieobecny(a): Błąkam się pewnie po świecie, Númello Rómenna ar Formello Hyarmenna ;)

Wysłany: 31-03-2008 18:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znów odgrzewam stary temat, ale nie mogłam się oprzeć. Rano w bibliotece w oko mi wpadła taka oto książka:

Księga Zaginionych Opowieści I, Amber, 1998, Wydanie I
Love To jest piękne Love Szkoda, że będę ją miała tylko przez dwa tygodnie.
Wiem, że to nie jest stara książka, tylko stylizowana, ale wygląda świetnie. A mój egzemplarz z biblioteki wyląda na dużo starszy niż jest w rzeczywistości. No cóż, mam słabość do książek, szczególnie tak wydanych oops, zawstydzenie

No i Silmarillion w tym samym stylu:

Śmierć: NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI. JESTEM TYLKO JA.

Półeczka w Bibliotece Minas Tirith
Mój dA
LiveJournal
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Temat: Najładniejsze okładki książek Tolkiena (Strona 4 z 6)

Skocz do: