Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Poza kręgami świata nie dosięgniesz tych, co Cię odrzucili." Hurin do Morgotha, Silmarillion

Temat: Najbardziej pojechane okładki wydań książek Tolkiena (Strona 23 z 26)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 20-01-2013 20:54    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Keskeneräisten tarujen kirja
http://fi.wikipedia.org/wiki/Keskener%C3%A4isten_tarujen_kirja
czyli
http://pl.wikipedia.org/wiki/Niedoko%C5%84czone_opowie%C5%9Bci
- zawsze warto zapytać Google o obrazek czy Wikipedię o tytuł (ale z Google, nie z polskiej odsłony Wiki, a potem przejść na polską jak już pojawi się oryginalny opis; choć tu i w fińskiej wersji widać po spisie treści co to za książka). Za to kim są te postaci - nie wiem Pserwa

Ja z przyzwyczajenia wpisuję w translator opis książki i z tego wyszło, że są to Niedokończone Opowieści Uśmiech z samego tytułu nie mogłem wywnioskować - wiadomo, translator nie tłumaczy dobrze Uśmiech

Wrzucę może jeszcze okładki Silmarilliona (niemieckie wydania):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Co robi wampir na okładce tej książki to nie mam pojęcia Super śmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 20-01-2013 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niezłe Z przymrużeniem oka Ta kamienna byłaby fajna, gdyby nie to cos przyczepione do figurki (linijka?).

Ja użyłam opcji "Search Google with this image", przydatna wtyczka, klikam prawym i Google mi samo podpowiada tytuł, inne rozmiary obrazka, miejsca gdzie jest w sieci, podobne obrazki itd.. Szybsze, niż wklepywanie fińskiej do translatora Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 20-01-2013 23:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares, jako ojciec założyciel tego chorego tematu Pserwa muszę Ci pogratulować, że nieźle pojechałeś tymi okładkami wieeeeeeeeeelgachny uśmiech
Dawno nie widziałem czegoś takiego Pserwa wieeeeeeeeeelgachny uśmiech Super śmiech Pserwa Uśmiech i niedowierzanie gwarantowane jak w banku (nie polskim, szwajcarskim) Pserwa

Wampir jest mega kozak Śmiech Może to Feanor Język wysysający swoich synów przeklętą przysięgą (przy której Pawlakowo Kargulowa wojna o 1cm miedzy to betka Pserwa )?

O ile sowa z linijką jest pierwszoplanowym aktorem okładki to mnie osobiście fascynuje ten ziemniak koło niej? A może to jest Melkor i Sauron (ziemniak)?
Wiecie, jakby napisali w Nad Niemnem, "Sauron zakwitł jako ten pęd pyrkowy ku władzy nad wszelkimi stworzeniami co zrazu małym bulwikiem wtenczas pohułubiony Melkorowym mocem rozrósł się do Wielkiej Podziemnej Pomarańczy"
Tak jakoś by to szło, nie wiem dokładnie bo z Nad Niemnem dostałem 3 pały na 1 lekcji Pserwa

Z drugiej strony czarny ziemniak? Takie rzeczy widziałem dotąd tylko na TolkFolkowym ognisku Język Cóż to może być... Stoi o 2 cm niżej niż Melkor (?) na swoim taborecie... Kurde, ale zagadka dla Wołoszańskiego! Pserwa

Antares

Wpisy: 282

Wysłany: 20-01-2013 23:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

Antares, jako ojciec założyciel tego chorego tematu Pserwa muszę Ci pogratulować, że nieźle pojechałeś tymi okładkami wieeeeeeeeeelgachny uśmiech

Zobaczyć takie słowa od Goku na temat znalezionych "pojechanych" okładek - bezcenne Śmiech Dziękuję chwała wam, chylę czoła, dzięki

Co do tej sowy, to musi to być chyba rzeczywiście Morgoth, poniżej inna edycja tej okładki z trzema silmarilami (chyba) Uśmiech

Goku napisał(a) (zobacz wpis):

Wampir jest mega kozak Śmiech Może to Feanor Język wysysający swoich synów przeklętą przysięgą (przy której Pawlakowo Kargulowa wojna o 1cm miedzy to betka Pserwa )?

O ile sowa z linijką jest pierwszoplanowym aktorem okładki to mnie osobiście fascynuje ten ziemniak koło niej? A może to jest Melkor i Sauron (ziemniak)?
Wiecie, jakby napisali w Nad Niemnem, "Sauron zakwitł jako ten pęd pyrkowy ku władzy nad wszelkimi stworzeniami co zrazu małym bulwikiem wtenczas pohułubiony Melkorowym mocem rozrósł się do Wielkiej Podziemnej Pomarańczy"

Z drugiej strony czarny ziemniak? Takie rzeczy widziałem dotąd tylko na TolkFolkowym ognisku Język Cóż to może być... Stoi o 2 cm niżej niż Melkor (?) na swoim taborecie... Kurde, ale zagadka dla Wołoszańskiego! Pserwa

Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!! Taboret to pewnie tron, ale ziemniaczek obok to chyba pozostanie tajemnicą autora tejże okładki Super śmiech
Co to jest ta linijka, po coś musiał ją ktoś tam umieścić. Chyba, że to taka abstrakcja rysownika. Jak tak na to patrzę to zaczyna mi to przypominać palec (na jego końcu jakby paznokieć) Super śmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 20-01-2013 23:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Albo to jest rzeźba rycerza/Morgotha z mieczem u boku (aka linijka) i berłem/buławą obok, tylko w stylu Drúedainów czy innych starożytnych, tajemniczych przodków naszych Z przymrużeniem oka Gdyby nie ta linijka i "Silmarile", to byłoby ciekawe.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 21-01-2013 00:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ta sowa to mi wygląda na jakiś kamienny polinezyjski totem, Śmiech a linijka imo zdecydowanie nie jest linijką, bo ma napis w dziwnym języku zapewne Klingonów Śmiech
Wampir jest dla mnie niesamowitą zagadką, ale haitlujące łapki wycięte z "Przysięgi Horacjuszy" mają zapewne symbolizować przysięgę Feanora? hmmmm...
poz Uśmiech
tal

Ellena

Wpisy: 505

Wysłany: 21-01-2013 00:35    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ta rzeźba przypomina mi kota z oderwanym ogonem Zdziwienie no ale Tevildo to być nie może, więc też bym obstawiała Morgotha Uśmiech
Białoskórzy mają nocą wzrok bystrzejszy niż inni ludzie. Nie zapominaj przy tym o ich koniach! Te zwierzaki podobno dostrzegają nawet drżenie powietrza w ciemnościach. Nortowie, Eotheodzi, Rohirrimowie, Oropher żyją. Faramir na króla
Powrót do góry

Nindë
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 183

Wysłany: 21-01-2013 06:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Może ten wampir to Sauron? wszystko mi się pomieszało Bo naprawdę nic innego nie przychodzi mi do głowy. Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!

Silmarillion napisał(a):
Sauron poddał się, a Luthien objęła panowanie nad wyspą i wszystkim, co na niej było; wtedy dopiero Huan wypuścił z uchwytu Saurona, który błyskawicznie przybrał postać wampira

TallisKeeton napisał(a) (zobacz wpis):
a linijka imo zdecydowanie nie jest linijką, bo ma napis w dziwnym języku zapewne Klingonów Śmiech

I trochę dziwne to zakrzywienie na końcu. Język
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna

Temat: Najbardziej pojechane okładki wydań książek Tolkiena (Strona 23 z 26)

Skocz do: