Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Współczuje ślimakom i wszelkim stworzeniom, które dźwigają swoje domy na własnych plecach." Frodo, Władca Pierścieni

Temat: Inne książki fantasy (Strona 42 z 42)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 40, 41, 42
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3820

Wysłany: 31-05-2017 20:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ninquelen napisał(a) (zobacz wpis):
Faelivrin napisał(a) (zobacz wpis):
Jeszcze z innej beczki - czy ktoś miał do czynienia z książkami z cyklu "Pan Lodowego Ogrodu" Grzędowicza? Bo widzę, że nowy tom jest dość intensywnie promowany i zastanawiam się, czy warto sięgnąć.

Sięgnąć! Sięgnąć i nie puszczać ^^ Choć może najpierw po pierwszy tom.
Oczywiście, moja opinia może być subiektywna, bo uwielbiam Grzędowicza, ale... jest za co ^^

W końcu i ja wybrałam się do świata Lodowego Ogrodu, Midgaardu. Wszystkie cztery tomy dostępne od ręki i niestety już koniec przygody. Jak dla mnie świetny miks - echa wikińskich legend i imperialnego orientu z domieszką fantastyki naukowej. Klimatu dopełniają fragmenty Völuspy i pieśni Hávamál. Nie czytałam jednak, tylko słuchałam - audiobook jest świetny, polecam Jestem za Ponoć Jacek Rozenek jest głosem wiedźmina w grze? Dobry wybór, tutaj spisał się znakomicie Jestem za Zresztą Vuko Drakkainen to taki trochę wiedźmin, tyle, że nie po potwory przybył na Midgard; tak mu się przynajmniej wydawało. Jedyny mankament audiobooka to niemożność spokojnego przeczytania, jaką daje książka, rzucenia okiem na nazwy własne. Miałam nadzieję, że jest jakaś Wikia PLO, ale nie ma. Szkoda, ciekawiły mnie te fińsko-chorwackie zaklęcia Ulfa Z przymrużeniem oka jak i kireneńskie zwroty, wyrazy szacunku. Kiedyś sięgnę po kolejne powieści Grzędowicza, ale póki co przykro mi, że nie mam więcej przygód Nocnego Wędrowca do poznania, chyba zacznę słuchać od nowa Rycerz

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Pod Rozbrykanym Kucykiem Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 40, 41, 42

Temat: Inne książki fantasy (Strona 42 z 42)

Skocz do: