Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(1) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Tuor stanął na szczycie skały i rozłożył szeroko ramiona. Jego serce wypełniła ogromna tęsknota, powiadają, że był on pierwszym z Ludzi, który dotarł do Wielkiego Morza i nikt, poza samymi Eldarami nie czuł na widok jego fal głębszej tęsknoty." , Niedokończone Opowieści

Temat: Manga i Tolkien (Strona 1 z 26)

Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mink_dragon
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 25

Wysłany: 15-11-2004 14:24    Temat wpisu: Manga i Tolkien Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wydzielone z tematu "Humor tolkienowski"
by elfy
-------------------

Kilka obrazków w SD (superdeformed)
Maedhrosa, Glorfindela, Haldira i paczki Thranduila

http://wladca-pierscieni.stopklatka.pl/smok.asp?view=2#komiks
Komiks Ejki

Jeszcze poszukam gdzieś linku gifu WP w 3 minuty (jest za duży, by zamieścic go tu, na forum, a jest taki smieszny Uśmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 15-11-2004 16:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na czym polegaja te deformacje? Chyba, ze czegos nie kapuje Język , ale jesli to sa wersje zdeformowane, to ja poprosze o link do oryginalow. Jak rozumiem, Maedhros jest sportretowany przed wyprawa na Wschod?

Hehehe, no i niech mi ktos znowu zarzuci, ze Kasiopea maluje mange. Te rysunki sa mangowe, nie dziela Kasiopei!

EDIT
Oj, kilka grafik jest calkiem niezlych, np. ta. Dzieki za link Elfik
Tylko nadal nie wiem o co biega z deformacjami, ale to nie szkodzi Z przymrużeniem oka

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe

Ostatnio zmieniony przez Sirielle dnia 16-11-2004 22:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Mink_dragon
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 16-11-2004 15:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Są to SD-eczki, zresztą, bardzo fajne Uśmiech
Na stronce mozna natknać sie na rozne rysunki (Legolas i Aragorn jako para rzundzi)

Jest to stronka JAPOŃSKA dlatego ostrzegam posiadaczy modemów (zeby nie było na mnie)

http://kbg.mods.jp/lotr/index2.html
King's Blue-Green

Uśmiech

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 16-11-2004 23:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ehm, sorki, ale dla mnie rysowanie postaci tolkienowskiej, czy czegokolwiek tolkienowego, w stylu japonskich kreskówek, jest troche dziwacznym crossoverem. A ja nie lubie crossoverów, ani jako fanfiku, ani jako plastyki. Dlatego te mangowe obrazki z elfami sa chałowate i śmieszne. Ja rozumiem, ze Kurosawa robił filmy z Szekspira Uśmiech ale bez przesady ludzie. Uśmiech To tak troche, jak z zasadą, by odpowiedniemu tematowi literackiemu dać odpowiedni styl. Bo do wyboru sa co najmniej trzy, i przecież nie o wszystkim można napisac stylem wysokim, ale i nie o wszyskim stylem średnim, albo stylem niskim. Łączenie mangi z Tolkienem to własnie takie pomylenie, jaki styl pasuje do jakiej treści. Pewnie, jako manga to te obrazki są typowe, a może i ładne, ale jako obrazki tolkienowskie to jest przesadyzm, podobny do tych klocków lego, co je można podziwiać na stopklatkowym serwisie władca-pierscieni.
Może po prostu mam staromodne podejscie, ale Maedros wygladajacy, jak przerażone dziecko, z oczkami, jak rozdeptane figi, i to wielkości
1/3 twarzy mi sie nie podoba Jestem przeciw Skrzywienie
Poz Uśmiech
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 17-11-2004 00:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Z tego samego powodu nie przepadam za manga. Skrzywienie Ogolnie wiekszosc przedstawien Legolasa to koszmar Jestem przeciw , chyba ze ktos lubi taki styl. (I dlaczego mam wrazenie, ze Leg i Aragorn maja sie ku sobie hmmmm... ) Do tego przenigdy nie powinny byc w ten sposob malowane postacie z brodami.... Ratujcie bo go pobiję Dla mnie to karykatury.
Mysle, ze Mink Dragon dala obrazki najbardziej karykaturalne wlasnie tutaj, a nie do tematu z grafikami z tych samych powodow. No i sa one jednka zabawne Z przymrużeniem oka

Przejrzalam cala galerie (padlabym gdyby nie opcja 'otworz wszystkie adresy z tej strony' wszystko mi się pomieszało ) i znalazlam tam kilka calkiem niezlych obrazkow. Jako, ze temat poruszysmy tutaj, to tez tutaj je wrzuce. IMHO, mimo iz manga, warte uwagi. Szkoda tylko, ze twarze sie najczesciej nie roznia miedzy soba i ze autorka* nie zrezygnowala z mangowego schematu trojkatnej buzki, bo stroje i wlosy sa narysowane swietnie.

* E, nie wiem czemu zalozylam, ze to autorka. Tak naprawde nie mam pojecia, nie znam japonskiego. Zas z rzadkich komentarzy po angielsku trudno odgadnac plec, nie kazda jezyk tak skomplikowana, jak polska jezyk Z przymrużeniem oka

Troche duzo tych obrazkow... Moze beda ciecia Z przymrużeniem oka

Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 17-11-2004 15:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

O, te są juz lepsze Jestem za bo nie maja tych paskudnych oczu. Uśmiech Ale, zastanawiałam się co mi w tych, lepszych portretach przeszkadza, i stwierdziłam, że to twarze. Stroje fajne i cała reszta też, ale twarze - nie mogę pojąć czemu wszystkie twarze w japonskich kreskówkach sa identyczne, jakby rysowane od szablonu? Nie ma w nich, tam, czegokolwiek indywidualnego. Przypominają mi malowidła w grobowcach z wczesnych epok starozytnego Egiptu, kiedy to jeszcze nie rozwinela sie plastyka indywidualna. Autorzy nie byli traktowani, jak artysci ale jak pomocnicy kamieniarzy, rzemislnicy. Ich malarstwo to wlasciwie bylo takie graffity odwzorowywane, mieli siatki i szablony. A za sztuke uchodziło idealne odwzorowanie uswięconego tradycją motywu, barwy i wzoru. W każdym rodzaju obrazu, czy to portretu, czy to polowania czy audiencji, lub bitwy, wiadomo bylo, jaka postac, jaki ma miec strój, jakie proporcje i jakie ustawienie wobec reszty osób. Odstęstwa, jakakolwiek wlasna pomyslowosc, czy to w kolorze czy to w figurach, byly nawet karane. Czy mi sie dobrze zdaje, że sztuka plastyczna japonska, także miala tendencje do schematyzowania? Do malowania wedle penych kanonow, wykresów?
poz Uśmiech
tal

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 17-11-2004 17:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Niestety, nie znam sie na sztuce japonskiej, ale schematyzm nie moze byc wykluczony, skoro jest to tak sztywne spoleczenstwo i kultura.
Mysle tez, ze Japonczykom latwiej malowac elfie szaty, kojarza mi sie z japonskim teatrem - przynajmniej na tych rysunkach. No i oczywiscie fryzury - podobnie.

Ja bym bardziej zroznicowala twarze i sylwetki, dodala im nieco "twardosci". Nie wiem jak, ale w ten sposob byloby ciekawiej.

Powrót do góry

Mink_dragon
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 21-11-2004 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hmm, jak to wytłumaczyc... Wszystko zalezy od stylu rysowania autora, od charakterystycznych "gwiezdnych oczu" w shojo, mangach dla dziewczyn, po prawie, ze realistyczne przestawienia postaci. O ile styl mangowy zniekształac sposób rysowania twarzy, o tyle sylwettka ogółem pozostaje niezmnieniona.

Tallis:
Cytat:

Łączenie mangi z Tolkienem to własnie takie pomylenie, jaki styl pasuje do jakiej treści. Pewnie, jako manga to te obrazki są typowe, a może i ładne, ale jako obrazki tolkienowskie to jest przesadyzm, podobny do tych klocków lego, co je można podziwiać na stopklatkowym serwisie władca-pierscieni.

A nie uważasz, ze jesteś trochę nie fair wobec tych, co to rysowali lub rysują w tym stylu (ja, mimo żesama rysuję w tym mangowym stylu nie rysuję postaci z Tolkiena, bo uważam, ze nie chce profanowac Mistrza swoimi "bazgrołami")? Niektórzy naprawdę wkładają w taie rysunki całe serce, połączyli w jedno to, co kochają i/lub lubią.

Nie da sie zaprzeczyć, że w Japonii panują sztywne reguły, ale to łączy sie z jej historią. Jak juz wspominałam, wszystko zalezy od stylu, w jakim autor rysuje, ale dla odmiany postaram sie poszukac czegoś"bardziej naturalnego", ale i mangowego.

Hathor:
To akurat jest autor Śmiech Na początku też się myliłam, ale mi przeszłoJęzyk Ja sie powoli japońskiego uczę, to moiże niektóre komisky z tamtej stronki przetłumaczę?

I jeszcze jedno, o widzę, ze jestem tu w opozycji Uśmiech Amerykanie robia komiks zLotR'a - wszystko ok, wychowalismy sie przecież na Supermanie i innych herosach, znamy ich styl; Japonczycy zrobia komks z LotR'a - jak oni śmia to profanowac ?! A oni takze chcą pokazać, że kochają swiat Mistrza Tolkiena, ja przynajmniej tak to odbieram.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Twórczość fanowska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następna

Temat: Manga i Tolkien (Strona 1 z 26)

Skocz do: