Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Pan Bilbo nauczył go abecadła... nie zrobił tego, uważacie ze złych chęci i mam nadzieję, że nic złego z tego nie wyniknie." Hamfast Gamgee, Władca Pierścieni

Temat: www.okosaurona.republika.pl (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arien
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 30

Wysłany: 31-10-2004 16:28    Temat wpisu: www.okosaurona.republika.pl Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No i stało się. Nasza stronka (tj. moja i Lindorie) pojawiała się w sieci. Były już próbki twórczości a teraz nareszcie można zobaczyć całość. A oto i adres: www.okosaurona.republika.pl. Wszystkie materiały na stronie są (narazie) naszego autorstwa. Zapraszamy do zwiedzania. Są opowiadania, komiksy, teatrzyki, listy, teleturnieje, wierszyki itp. itd. No to dosyć tej autoreklamy Uśmiech Jestem rozwalony Język brawo
I fled my house while all in quiet rest..."

Ostatnio zmieniony przez Arien dnia 31-10-2004 22:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 31-10-2004 20:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Żeby tak jeszcze link był aktywny, to byłoby wprost bosko... ech...

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Monia
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 31-10-2004 20:58    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja tam weszłam. To prostem zaznaczasz linka. Wściskasz kopiuj i potem wklejasz adresz potem wściskasz enter. Proste!. Świetna strona podoba mi się.
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 31-10-2004 21:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Monia napisał(a):
To prostem zaznaczasz linka. Wściskasz kopiuj i potem wklejasz adresz potem wściskasz enter.
Nie wszyscy lubią kombinować z kopiowaniem i wklejaniem; poza tym po to są znaczniki html, żeby z nich korzystać...
Arien na Stronie Głownej witrynki napisał(a):
Przyznajmy się bez bicia, że naszym natchnieniem był niejaki ADIEMUS
Trochę mi łyso w tym momencie... bo życie bywa czasami brutalne i okazuje się, że "idol", który "natchnął" kogoś do działania, może powiedzieć coś przykrego... hmmmm...
Witrynka jest zrobiona starannie -widać, że zaangażowałyście się i włożyłyście sporo pracy. Na pewno jest ładniejsza od pierwszej wersji "rozbrykanego balroga" Jestem rozwalony -a czy ładniejsza od obecnej, to już nie mnie osądzać...
Arien na Stronie Głownej witrynki napisał(a):
Być może dla niektórych humor pokazany na tej stronie będzie niezrozumiały, ale to już tylko i wyłącznie jego wina Uśmiech.
I tu czuję sie winny, bowiem znaczna wiekszość materiałów z Oka Saurona mnie nie śmieszy... Może za stary jestem... może mam inne poczucie humoru? Jeden Eru wie. W każdym razie niewiele z tego zamieściłbym u siebie (podejrzewam, że Adan jako aktualny webmajster napisałby podobnie). Popracujcie nad tym, aby wasz humor smieszył wszystkich, nie tylko nastolatki...
Ale cieszę się, że wreszcie taka stronka powstała. Po 2 latach monopolu w polskim necie Balrog ma wreszcie konkurencję. Życzę Wam, Dziewczyny, żebyście za dwa lata miały (co najmniej) taką samą liczbę odwiedzin na liczniku i taką samą (co najmniej) ilość entuzjastycznych wpisów w Księdze Gości.

Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 31-10-2004 21:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Byłam, oglądałam, teraz czas na refleksję (uwaga - zdecydowanie się czepiam)...

Już strona główna nie podpasowała mi - obrazek Oka ma dużą pikselozę, co bardzo razi. Czrewony pochyły cienki i mały tekst na czarnym tle jest IMO kiepskim pomysłem. Ciężko się to czyta, zwłaszcza, że tekst jest trochę chaotyczny. Brakuje mi tytułu strony w zakładkach - wyświetla się "bez nazwy" a przydałby się tytuł stronki.
Cytat:

Być może dla niektórych humor pokazany na tej stronie będzie niezrozumiały, ale to już tylko i wyłącznie jego wina Uśmiech. Starałyśmy się pisać jak najbardziej zrozumiale i normalnie (o ile jeszcze to potrafimy). Tak więc zapraszamy do obejrzenia stronki i wysyłania nam swoich opinii.
Nie wiem, co ma oznaczać pierwsze zdanie. Chyba złamanych jest w nim kilka zasad gramatycznych Język
Obrazek Saurona ukryty pod Okiem przydałoby się jeszcze troche obrobić. Zauważyłam na nim jakieś białe kropeczki.
W menu zdecydowanie brakuje polskich liter (a przecież to polska strona Z przymrużeniem oka ).
Opowiadania - no cóż, opowiadań nie będę recenzować, w każdym razie przeczytaliśmy jedno i, choć lubimy Nazgule to opowiadanie zdecydowanie nam nie podpasowało.
Teleturnieje - darowałam sobie - szkoda mi było oczu na rozszyfrowywanie małych-czerwonych-cienkich-pochyłych. To się naprawdę trudno czyta.
Acha, brakuje w adresie odnośników do kolejnych podstronek - ciężko rzucić linkiem do obrazka/opowiadania, kiedy jest tylko adres strony głównej na widoku. Poza tym, przy daniu "ośwież" wywala do strony głównej - średnia przyjemność...
Teatrzyki - j/w
W komiksach (nie obejrzałam wszystkich) przede wszystkim bardzo rzuca się w oczy pikseloza obrazków. Musicie coś z tym zrobić!
Acha, strona z komiksami bardzo długo mi się ładuje - prawie trzy minuty. Może nie wstawiajcie miniaturek, tylko odnośniki do komiksów.
Poezja - beznadzieja Ratujcie bo go pobiję IMHO niepotrzebny dział (w takiej postaci, w jakiej jest).
Galeria - podobnie jak w komiksach. Jeżeli robicie skany ze zdjęć, obróbcie je potem, żeby się pozbyć zakłóceń....
Przekłady - nie skomentuję, bo temat wielokrotnie przerabialiśmy, więc mnie już nie bawi. Ale może kogoś nieobeznanego w temacie będzie...
Listy - zmusiliśmy się do przeczytania fragmentów, ale oczy rozbolały. Niezbyt zabawne - brak im polotu i lekkości.
Dialogi, pamiętniki - j/w
Przeróbki - obejrzeliśmy dwie i daliśmy sobie spokój. Bez sensu i kiepsko zrobione.
Linków nie będę komentować, bo i po co Język

Podsumowując - nie mogę i nie będę się zachwycać nad tą stroną. Czeka Was jeszcze dużo roboty nad dopracowaniem strony, tekstów i obrazków. Życzę powodzenia i cierpliwości...

*przepraszam, że czasem piszę o sobie w liczbie mnogiej, ale od jakiegoś czasu tak mi się porobiło. Nic na to nie poradzę Język Śmiech

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Arien
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 31-10-2004 22:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Łoł! Zostałyśmy skrytykowane wprost niemiłosiernie - tym lepiej. Super śmiech Czas na wyjaśnienia/usprawiedliwienia/podziekowania:
1. Dziekujemy za słowa krytyki - poprawimy sie jak tylko znajdziemy odrobinę czasu, nie wiem kiedy to będzie Język Jestem rozwalony
2. Co do oprawy graficznej - nie mamy zbyt dużego doświadczenia, niektóre rzeczy mogą razić, ale starałyśmy się jak mogłyśmy! Postaramy się dokonać gruntownej przebudowy jak najszybciej (może w ferie damy rade - stronka długo powstawała i myślę że także długo będzie się przebudowywać)
3. Niektóre rzeczy były pisane podczas długich bezsennych nocy, ich poziom może być... hmmmmm... powiedzmy "średni". Śmiech Są na stronie z sentymentu oraz dla ludzi z "dziwnym" poczuciem humoru Jestem rozwalony.
4. No i co do tekstu na stronie głównej - ten zmienię zecydowanie szybko Jestem rozwalony. Był to wstęp roboczy... i tak już został ale to naprawię w najbliższych dniach. Uśmiech Super śmiech

Tak więc jeszcze raz dzięki za komentarze. I pamietajcie że dopiero zaczynamy z tworzeniem stronek (to znowu odnośnie tej oprawy graficznej, strasznie mnie to męczy Pserwa Jestem rozwalony Język ).
No i pozdrowienia dle Adiemusa i Adana chwała wam, chylę czoła, dzięki . Nie będziemy się porównywać do Rozbrykanego Balroga. Prezentujemy zbyt niski (narazie) poziom. Może za kilka miesięcy... Pserwa Super śmiech Uśmiech Jestem rozwalony Elfik

Powrót do góry

Zair Ugru-nad
Strażnik Północy

Wpisy: 839

Wysłany: 31-10-2004 23:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No to jeszcze ja dodam co nieco od siebie... Ale na początku muszę zrobić mały offtopic Uśmiech mONA, że się tak głupio spytam, czemu w pewnym momencie zaczęłaś pisać w liczbie mnogiej? Język Ale wróćmy do rzeczy...

Uwag mONY nie będę powtarzać... Dodam tylko, że ciężko czyta się teksty napisane ciemnoczerwoną czcionka na czarnym tle... bardziej strawna dla oka (hmm.. nie Saurona) byłaby czcionka jasnoszara, o ile przy czarnym tle zostać planujecie. Miejcie litość dla tych stworzeń, które przed kompem przesiadują zbyt dużą część swoiego życia... Poza tym jasnoszary font będzie bardziej pasować do kolorystyki bocznego menu.

Doczepię się natomiast kwestii merytorycznych... Udało mi się przebrnąć przez Wasz fanfik "Dzień z życia"... Na Valarów... poczytajcie dokładniej WP. Wodzem Nazguli nie był Khamul... Nie mówiąc już o tym, że realizacja pomysłu tegoż tekstu średnio mnie się (i nie tylko mnie) podobała...

W poszukiwaniu czegoś lepszego kliknęłam na dział "poezją" nazwany, spodziewając się tam czegoś lepszego, niż zestaw istniejących tam dwuwersów, nie dość, że bez rytmu, to jeszcze totalnie pozbawionych logicznego sensu (bo nawet humor z założenia powinien mieć jakąś, nawet absurdalną logikę). Poza tym nie ukrywam, że dwuwers dotyczący Boromira zabolał mnie (i nie tylko mnie, ale również i innych członków Kompanii Boromira któzy Waszą stronkę odwiedzili) - można żartowac z wielu rzeczy, ale w granicach inteligentnego rozsądku - oczywiście myślę tutaj o tych "żartach", które idą w świat (np. poprzez Internet).

Podsumowując - proponuję przemyślenie zawartości merytorycznej stronki... Po co narażać się na krytykę i posądzenia o tzw. obniżony próg inteligencji? Samo to, że zrobiłyście całkiem funkcjonalną stronkę, świadczy o Was pozytywnie. Ale proponuję hmm.. podnieść jej poziom... Obnoszenie się z głupotą przed całym światem nie wyjdzie Wam na dobre.. a przy okazji nieświadomie urażacie uczucia innych... Polecam zastanowienie się nad tym i życzę powodzenia Uśmiech

Żaden człowiek nie może się bronić bez ryzyka.
- J. Liechtenauer
----
Nasz azyl dla zwierząt
shadow of mind
galeria DA
półka w Bibliotece
Powrót do góry

Arien
Mieszkaniec Shire

Wysłany: 01-11-2004 00:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dobrze. W takim razie obiecuje ze przedyskutuję z współzałożycielką strony temat "poezji". Przepraszamy za wierszyk o Boromirze (nawiasem mówiąc moim ulubionym bohaterze Jestem rozwalony ) i postaramy sie w czasie najbliższym coś z nim zrobić. Obawiam się tylko ze jak pousuwamy wszystkie "nieinteligentne" rzeczy ze stronki... to nic na niej nie zostanie!! Jestem rozwalony Super śmiech Uśmiech Co do wodza Nazguli - doskonale wiemy że nie był nim Khamul. Jestem rozwalony Nie wiem czemu tak jest. Jestem rozwalony Uśmiech Super śmiech Elfik
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: www.okosaurona.republika.pl (Strona 1 z 3)

Skocz do: