Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: LOTR Symphony (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Irmo
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 6

Wysłany: 08-10-2004 09:31    Temat wpisu: LOTR Symphony Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dzień 23 wrzesień na długo pozostanie w mej pamieci. Wtedy to własnie wybrałem sie do Royal Albert Hall na The Lord Of The Rings Symphony. Koncert rozpoczął się o godz 7.30 pm ( nawet punktualnie Uśmiech ), RAH była pełniutka. Na poczatku pojawiła sie orkiestra i chóry ( męski, żeński i chłopięcy) nastepnie wyszedł dyrygent co wzbudziło juz pewne emocje Uśmiech ( brawa ). Nad orkiestrą były wyswietlane podczas całego koncertu rysunki lub mapy, które dopasowane byly zdarzeniami z tym co grała orkiestra ( wykorzystano rysunki A. Lee i J. Howe ). Bardzo miłe uzupełnienie.
Niestety nie znam na tyle i nawet nie spamietałbym wszystkich utworów aby wypisac je w kolejsności i nazwami Śmiech. ( wybaczcie )
Koncert zagrany został zaczynajac od początku ( chyba nic dziwnego Śmiech )czyli od utworów wykorzystanych w Drużynie Pierścienia.
Najbardziej podobały mi sie utwory ( będę opisywał w jakich scenach je wykorzystano Śmiech ) , a wiec _most Khazad-dûm_ i _walka z orkami Sarumana_ w tym ostatnim wielkie wrażenie zrobił na mnie pan który grał na tubie Uśmiech
Później nastąpiła przerwa, poprzedzona gromkimi brawami.
Po przerwie na scenie pojawiła sie także Sissel (solista ), wszytkie utwory w których spiewała były bardzo piękne ( aż łezka zakrecała się w oku Uśmiech )
Jak w pierwszej cześci tak i w całej drugiej ( Dwie Wieże i Powrót Króla ) najbardziej podobaly mi sie motywy muzyczne ze scen walki Śmiech , a więc
_ oblężęnie Helmowego Parowu_ i _Bitwa pod murami Minas Tirith_.
Oczywiscie wszystkie utwory, które zostały zagrane i odśpiewane były świetne, całośc trwała 3 godz, odejmujac przerwe wychodzi 2 i pół godziny wspaniałych i niezapomnianych przeżyć.
Oczywiscie koncert zakończyl sie owacjami na stojąco Uśmiech chwała wam, chylę czoła, dzięki .
Zawsze chciałem usłyszec chór i orkiestrę wystepująca razem na żywo, i doczekałem się Uśmiech, jestem naprawde mile zaskoczony i jeżeli będę miał jeszcze kiedyś okazje zapewne z niej skorzystam, i także Wam polecam bo jest to wspaniała sprawa Uśmiech
Spróbuje dołaczyć kilka zdjęć, chodz nie nie są dobrej jakości.
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 08-01-2014 15:50    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To musiał być niezapomniany koncert Uśmiech I do tego Sissel jako solistka, ciekawe jak jej wykonanie różni się od wersji Kaitlyn Lusk i albumowej.

Zapis jednego z koncertów trasy The Lord of the Rings Symphony, ze Szwajcarii 2011, można posłuchać próbek:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

http://howerecords.com/the-lord-of-the-rings-symphony/

Nie wiem czy to ten sam koncert, trafiłam na YT:

Link

Link

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: LOTR Symphony (Strona 1 z 1)

Skocz do: