Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(2) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Od czasu wzejścia słońca, czas w Śródziemiu zaczął biegnąć szybciej, a wszystkie rzeczy zmieniały się i starzały w niezwykle przyśpieszonym tempie." , Silmarillion

Temat: Oficjalna strona Kasiopei (Strona 60 z 61)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 15-10-2013 17:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Rzeczywiście, niektóre obrazki tak się otwierają - czyli nie otwierają, coś w kodzie musi być nie tak.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sigrún
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 85

Wysłany: 15-10-2013 19:02    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też mam ten sam problem, ale tylko gdy używam IE. Podczas przeglądania strony w Firefoxie działa mi normalnie.

Kasiopea
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 351

Wysłany: 17-10-2013 21:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moi drodzy, przepraszam, że odzywam się dopiero teraz, trochę nie ogarniam świata ostatnio, z opóźnieniem do mnie dotarło, że są nowe wpisy w wątku o mojej twórczości.

Dziękuję za wszystkie miłe słowa i już odpowiadam:

Mel- dziękuję za powiadomienie o nowościach i życzliwą recenzję mojej książeczki.

Sirielle - Thranduil ma ciemne włosy głównie dlatego, że chciałam go maksymalnie skontrastować z tym filmowym. Pidżej obrzydził mi sztucznie rozjaśnianych facetów do tego stopnia, że odruchowo sama robię ciemniejsze.

Eruanno - dziękuję za sygnał alarmowy. Ja sama mam firefoxa, załadowałam obrazki do galerii identycznie tak samo jak wszystkie poprzednie, u mnie wszystko wyświetla się dobrze. Nie mam pojęcia dlaczego nowości się nie otwierają w innych przeglądarkach, zaraz zgłoszę problem osobie, która opiekuje się galerią od strony technicznej i zobaczymy osso chozi.

Kasiopea

Wysłany: 04-11-2013 15:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Chciałam ogłosić wszem i wobec, że się sfejsbukowałam. Ot, wymóg czasu. Nadal podchodzę do tego jak pies do jeża, czy raczej może - Boromir do quenyi, ale się oswoję, bo potrzebuję tego narzędzia do promowania swej pracy i poszerzania tych, jak im tam, horyzontów. Uśmiech

Zapraszam wszystkich fejsbukowiczów do zaglądania na mój fejsbukowy kącik (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Katarzyna Chmiel-Gugulska), będą się tam regularnie pojawiać informacje (w większości ogólnodostępne) na temat mojej twórczości, tego nad czym w danej chwili pracuję, dużo zwierzakowych klimatów (w tym nowa kolorowa seria o mym turbopsie, zaplanowana jako lekkie ćwiczenie warsztatowe i zabawa) - wszystkie z odsyłaniem do mojej znanej Wam galerii http://kasiopea.art.pl
Od razu wyjaśnię - nieufnie podchodzę do wszelkich regulaminowych zapisów w rodzaju - ilekroć coś, drogi użytkowniku wrzucisz, staje się to automatycznie współwłasnością fejsbuka i fejsbuk może sobie na własne potrzeby używać twoich zdjęć i obrazków do woli. Nie mam ochoty prezentować fejsbukowi moich prac gratis, dlatego też zmuszona jestem stosować unik - na fejsbuku można obejrzeć tylko mały wycinek mojej pracy, nieduży kadr - cala praca znajduje się w mojej właściwej galerii, do której zamieszczam odsyłacz. I tyle.
Zainteresowanych zapraszam, niezainteresowanych pozdrawiam. Uśmiech

A, no i przy okazji zapraszam do mojej galerii 'Miscellanea', gdzie wrzuciłam ostatnio dwa obrazki poświęcone naszej Ofce. Parson russell terrier, 5 kg czystej niezmąconej radości życia. Bardzo wdzięczny obiekt do rysowania.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 04-11-2013 19:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłam, wysłałam zaproszenie, aczkolwiek do promocji twórczości lepszy byłby fanpage. Z drugiej strony można mieć 2 w 1 - daj możliwość subskrypcji / obserwacji Twojego konta użytkownikom Facebooka - wtedy nie musisz ludzi dodawać do znajomych, by mogli obserwować Twoje wpisy. A chyba o to najbardziej chodzi? No, chyba że chcesz sama obserwować 300 osób Z przymrużeniem oka Jestem pewna, że sporo przypadkowych ludzi zechce Cię dodać, lepiej dać możliwość subskrypcji.

Co do obrazków - jak każda strona FB musi robić miniaturki i na tym polega to całe używanie prac. Do tego od groma Twoich prac jest już na FB dodanych przez "wiernych fanów", którzy nie myślą o tym, że może własnie - nawet jeśli tylko teoretycznie, bo FB tego nie zrobi - dają fejsowi prawa do ich użytku. W każdym razie ja odradzam wrzucanie dużych prac na Fb z innego powodu - straszliwie krzaczy jakośc obrazu, szczególnie przy jaskrawszych kolorach. Tych u Ciebie mniej, ale może się trafić. Dlatego niech fani zobaczą na FB i podadzą dalej mam pomysł!!! miniaturkę / kadr pracy, a by obejrzeć całość pójdą do właściwej galerii Jestem za

Powrót do góry

Kasiopea

Wysłany: 04-11-2013 20:39    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sirielle napisał(a) (zobacz wpis):

Znalazłam, wysłałam zaproszenie, aczkolwiek do promocji twórczości lepszy byłby fanpage. Z drugiej strony można mieć 2 w 1 - daj możliwość subskrypcji / obserwacji Twojego konta użytkownikom Facebooka - wtedy nie musisz ludzi dodawać do znajomych, by mogli obserwować Twoje wpisy. A chyba o to najbardziej chodzi? No, chyba że chcesz sama obserwować 300 osób Z przymrużeniem oka Jestem pewna, że sporo przypadkowych ludzi zechce Cię dodać, lepiej dać możliwość subskrypcji.

Zaproszenie przyjęte. Dopiero uczę się tam poruszać, opcja 2w1 mnie interesuje, gdybyś znalazła chwilkę, żeby mi na priva napisać jak ustawić tę opcję subskrypcji/obserwacji to będę wdzięczna.

Cytat:
Co do obrazków - jak każda strona FB musi robić miniaturki i na tym polega to całe używanie prac.

No chyba jednak nie:
Cytat:
Użytkownik przyznaje nam niewyłączną, zbywalną, obejmującą prawo do udzielania sublicencji, bezpłatną, światową licencję zezwalającą na wykorzystanie wszelkich publikowanych przez siebie treści objętych prawem własności intelektualnej w ramach serwisu Facebook lub w związku z nim (Licencja IP)

Wybacz, ale to nie wygląda tylko na niewinne czysto "techniczne" miniaturki. Rozmawiałam niedawno z osobą, która zasięgała porady w tej kwestii - i tak, fb jak najbardziej może użyć treści przez Ciebie publikowanych np do reklamy zewnętrznej siebie samego (oczywiście na fb są miliardy zdjęć i szansa, że tego molocha zainteresuje akurat Twoje jest bliska zeru, ale liczą się zasady) . Co więcej fb zaznacza, że przez "czas nieokreślony" ma prawo przechowywać kopie Twoich wpisów i zdjęć nawet po likwidacji przez Ciebie konta. Tak jak pisałam - nie ufam im i skoro muszę - wolę dać im paznokieć a nie całą dłoń.

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wysłany: 04-11-2013 23:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

No tak, siebie FB też może reklamować naszymi zdjęciami, ale jak sama piszesz - szansa, że to będzie moje czy Twoje jest niewielka. Podobne zapisy ma deviantART i wszelkie inne serwisy, gdzie można dodawać zdjęcia.

Powrót do góry

Kasiopea

Wysłany: 09-11-2013 23:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Odnośnie mojej strony - chciałam przeprosić, za niedogodności przy oglądaniu zawartości galerii, chwilę to trwało, ale wiem co jest nie tak, dlaczego niektóre obrazki otwierają się zmniejszając tak, że nic nie widać. Uaktualnienia przeglądarek galopują w takim tempie, że program, w którym robiona była strona te parę lat temu rozjechał się ostatecznie z najnowszymi wersjami IE czy innych. Nie znam się na tym, sama nie naprawię, niestety kwota jaką musiałabym zapłacić fachowcowi za przerobienie całości chwilowo mnie przerasta. Pozostaje mi wszystkie źle działające obrazki wgrać jeszcze raz w odpowiednio dopasowanej wielkości (już wiem jakiej), co jest pracą syzyfową i chwilę potrwa. Najmocniej za to przepraszam.

Z innych wieści - rozkręcam się, wracając w pełnym wymiarze do zawodu Uśmiech Na mojej stronie co chwila lądują jakieś obrazki, a zawiadomienia o nich na bieżąco na fejsbuku, nie będę nękać tego wątku codziennymi wpisami typu, że dziś kolejny kadr z życia mojej psicy i innych zwierzaków, za to obiecuję, że dam znać, jak zawsze dotąd, kiedy nasmaruję coś tolkienowego. A skoro już o tym mowa - uprasza się o trzymanie kciuków: od tygodnia ślęczę nad ilustracją zawierającą potomstwo Feanora (sztuk dwa) i Fingolfina (sztuk jeden) i nie chcą współpracować dranie. Chyba się obrazili, że tak dawno się nimi nie zajmowałam...

I ostatnie. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy mi wysłali zaproszenia do grona znajomych na Twarzoksiążce, nie potwierdziłam tylko tych osób, których nie kojarzę - trzymam się bowiem zasady, że w znajomych mam te osoby które naprawdę znam - prywatnie i wiem kim są. Natomiast z myślą o wszystkich tych, którzy po prostu lubią moje prace udostępniam większość informacji publicznie, uruchomiłam też za radą Sirielle (dziękuję) opcję obserwowania - więc jeśli ktoś chce śledzić co u mnie słychać i nad czym pracuję wystarczy zajrzeć i nie trzeba być znajomym, żeby mieć dostęp.

No to na razie tyle, wracam do Śródziemia. Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Następna

Temat: Oficjalna strona Kasiopei (Strona 60 z 61)

Skocz do: