Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Oficjalna strona Kasiopei (Strona 59 z 61)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
M.L.
Uprzedzony, ujadający krzykacz / Administrator

Wpisy: 5674

Wysłany: 29-04-2012 12:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zamieszczę tutaj, by nie mnożyć tematów, zwłaszcza, że materiał dotyczy i grafiki i Kasiopei. Na stronie - Szkoła Czytania ukazał się bardzo interesujący wywiad z Kasiopeą.

http://www.szkolaczytania.org.pl/artykuly/wywiady/o-dobrych-ilustracjac h-cz.-i

http://www.szkolaczytania.org.pl/artykuly/wywiady/o-dobrych-ilustracjac h-cz.-ii

Wszystkim gorąco polecam. Uśmiech

For the home of the holy
For the faith, for the way of the sword
Powrót do góry

Aragorn7
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 585

Wysłany: 30-04-2012 11:17    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Marille Undómiel napisał(a) (zobacz wpis):

Tych nigdy za wiele Uśmiech . Twórców należy dopieszczać Język

No właśnie podpisuję się pod tym, tym bardziej, jeśli Twórca prezentuje takie arcydzieła Uśmiech

A wywiady bardzo interesujące i dla mnie jako laika w tej materii nieco odsłaniają warsztat Koleżanki @Kasiopei i tym samym przybliżają tę sztukę.
Powrót do góry

Finduliah
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 55

Wysłany: 01-05-2012 11:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cytat:
Pracuję nad wznowieniem mojej fanowskiej tolkienowskiej opowieści, dla której zaplanowałam bogatą oprawę graficzną.

To zdanie z wywiadów podoba mi się najbardziej Love Elfik czekam z niecierpliwością!!!

Kasiopea
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 351

Wysłany: 17-09-2012 11:04    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Informowałam już o tym w wątku o wznowieniu Syna Gondoru, ale dla porządku napomknę i tu.
Zrobiłam dziś dużą aktualizację - w Szuflandii znajdziecie wybór ilustracji do SG, tych większych, gdzie za pomocą miliardów kreseczek nadziubdziałam dużo szczegółów, z których część, siłą rzeczy, w druku i przy zmniejszeniu uciekła.

Kilka osób pytało mnie na priva o technikę. Jest to ołówek, a konkretnie ołówki od wściekle twardych (zatemperowane przypominały szpilki) po bardzo miękkie.
Oprócz klasycznego "kreseczkowania" praktykowałam bezwstydnie rozmazywanie ołówka palcem Uśmiech - nie wszędzie, rzecz jasna, a tam gdzie potrzebowałam mocniejszego tła, na rozmazanej powierzchni rysowałam raz jeszcze, zmieniając nieco kąt kreseczek, a jeśli trzeba było to rozmazywałam (palcem lub delikatnie gumką) jeszcze raz. Dało to zaskakująco fajny efekt przestrzenności, zwłaszcza przy ubiorach. Dla zróżnicowania faktur podkładałam czasami pod kartkę podkładkę, o określonej fakturze, którą ołówek wyłapywał - widać to dość dobrze np na rysunku "Boromir i Aragorn", gdzie koc okrywający Boromira ma wyraźną fakturę - ten fragment rysowałam na mając pod kartką kuchenny lniany obrus - ot, proste szkolne sztuczki a tyle radości. Czy wspominałam już, że kocham ołówek? Śmiech

Zapraszam serdecznie:
http://kasiopea.art.pl

Szarl
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 17-09-2012 22:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

wchodzę na Twoją stronę, Katarzyno, a tu taka niespodzianka! Szkice są cudowne, aż brak mi słów, by wyrazić mój zachwyt *o*. Chyba najbardziej podoba mi się szkic, w którym Boromir leży w łóżku Faramira, zaś Faramir taksuje go pobłażliwym nieco wzrokiem. Cudo Elfik .

EDIT: Nie wspomnę już o tym, że chyba osiągnęłaś mistrzostwo jeśli chodzi o Twój warsztat ołówkiem. Pamiętam Twoje prace sprzed kilku lat. Zrobiłaś ogromny przeskok, Twoje dzisiejsze szkice przypominają mi bardzo rosyjski akademizm.

To sum up- chwała wam, chylę czoła, dzięki .

Melinir
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 209

Wysłany: 10-09-2013 18:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie wiem, czy tu można i czy Kasiopea nie poczuje się urażona, ale niech tam.
Pokazała się (jest zresztą o tym mowa na stronie artystki) w wydawnictwie W drodze, opowieść pod tytułem Opowieść o świętym Jacku Odrowążu. Opowieść właśnie, bo to trzeba dzieciom czytać na głos.Ilustracje Kasiopei są przeurocze i szczerze, bardzo szczerze mówiąc, po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że w naszych wydawnictwach, wydających Tolkiena pracują albo skończeni chciwcy, albo idioci. Mając taka artystkę, zamiast pod sufit skakać, że jest w Polsce ktoś, kto może zrobić piękne ilustracje do WP, czy Hobbita, czy Rudego Dżila, czy Kowala, czy Silmarilliona, wydają z grafikami obcych artystów. No, wstyd.
Kupiłam sobie, oczywiście, przeczytałam, pooglądałam - naprawdę. Jeśli macie znajome dzieci - warto kupić. Dla samych siebie też. Osobiście jestem zachwycona Love
Mam nadzieję, że admini wybaczą nietolkienowskość (no, trochę o Tolkienie tu jest), ale nie wiedziałam, czy zakładać jakiś nowy wątek, czy lepiej napisać o tym w zakładce dotyczącej twórczości naszej ulubionej wszystkim graficzki. Padło na to ostatnie Uśmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 11-09-2013 12:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Myślę, że to właściwy temat na informacje o publikacji z pracami Kasiopei Uśmiech

Odnośnie pracy z okładki Aiglosa tak się zastanawiam nad jedną rzeczą - Kasiopeo, dlaczego Twój Tharanduil ma ciemne włosy? Tak wygląda w każdym razie hmmmm...

Żarty do Hobbita są genialne Śmiech Jestem za

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Eruanna
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 31

Wysłany: 15-10-2013 15:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam pytanie: czy wy widzicie normalnie wszystkie prace wstawiane przez Kasiopeę? (mam nadzieję, że dobrze odmieniłam? bo tak dziwnie mi brzmi...)
Bo ja nie. Część z tych najnowszych prac przy próbie powiększenia miniaturki zmniejsza się jeszcze bardziej, tak, że nie mogę nic zobaczyć Smutek I nie wiem teraz, czy to wina strony, czy może mój laptop znów świruje?

P.S. korzystając z okazji: wprost UWIELBIAM Twoje ilustracje Kasiopeo!!! Czytając zawsze wyobrażam sobie twoich bohaterów chwała wam, chylę czoła, dzięki

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... 58, 59, 60, 61  Następna

Temat: Oficjalna strona Kasiopei (Strona 59 z 61)

Skocz do: