Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Nowości tolkienologiczne i tolkienistyczne - 2004 do 2012 (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 01-04-2013 13:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

rudzik21 - wielkie dzięki za dodanie tego info Uśmiech druga część kroniki filmowej wychodzi dość szybko, ale to w sumie dobrze. Zaciekawiła mnie bardziej ta druga pozycja - Hobbit i filozofia Prawdziwa historia tam i z powrotem. Trzeba będzie oczywiście kupić Jestem za Martwi mnie tylko już prawie zupełny brak miejsca dla mojej tolkienowskiej kolekcji (która rośnie niczym Ungolianta pochłaniająca Światło Dwóch Drzew Jestem rozwalony ) trzeba się będzie rozbudowywać Uśmiech

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 07-08-2013 13:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

rudzik21 napisał(a) (zobacz wpis):

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.
Zaloguj się żeby go obejrzeć.

Hanrahan G., Świat Tolkiena. Śródziemie: Postacie i miejsca (tłum. M. Wiśniewska-Wyrwas) (Wydawnictwo Olesiejuk 2012)

Ktoś ma tę książkę i mógłby wrzucić kilka zdjęć zawartości?

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 513

Wysłany: 07-08-2013 13:57    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jest u mnie w Realu po blokiem, kiedyś przeglądałem. O dziwo nie było w niej samych głupot, spodziewałem się kolejnej pozycji mającej korzenie w filmie i tu mnie mile zaskoczyła.
Postaram się potem o fotki Z przymrużeniem oka

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!
Powrót do góry

Antares
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 282

Wysłany: 07-08-2013 14:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Książka raczej nastawiona na ilustracje i zaryzykowałbym, że dla dzieci (kiedyś ją przeglądałem w sklepie). Mimo wszystko mam zamiar kupić ale czekam aż potanieje albo ktoś wystawi za niższą kwotę Z przymrużeniem oka. Jeśli chodzi o słowo pisane, to są w niej raczej strzępki informacji.

Ominous
Ogarniacz nieogarniających

Wpisy: 513

Wysłany: 07-08-2013 22:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Antares napisał(a) (zobacz wpis):
Książka raczej nastawiona na ilustracje i zaryzykowałbym, że dla dzieci (kiedyś ją przeglądałem w sklepie). [...] Jeśli chodzi o słowo pisane, to są w niej raczej strzępki informacji.
Zgadza się jak najbardziej, więcej w niej ilustracji niż treści, a i w niej bywają błędy, czego dowody poniżej:

Ten obrazek znajduje się na serwerze forum i został załadowany przez jego użytkowników.

Dla uważnych mamy blond Elronda Jestem rozwalony ale jest też np. wzmianka o klejnocie który dostał od Arwen. Nigdzie nie mogę znaleźć nazwiska tłumacza, nie dziwota, skoro pozwolę sobie stwierdzić iż nie należał do najbystrzejszych... "Miecze Trolla Hoarda" na pewno nie powinno tam być czegoś w stylu "Miecze za skarbu Trolli", nieee, skąd Hoard to imię na pewno, zupełnie nie oznacza skarbu... Ratujcie bo go pobiję

Także tego, jako ciekawostka to można sobie obrazki pooglądać, jako pozycji tolkienistycznej nie chciałbym jej mieć na półce Z przymrużeniem oka

"Nawet jak jest obłędnie wesoły, to jest bezuczuciową szują."

Nie pytaj, co Tolk-Folk może zrobić dla Ciebie, ale co Ty, Anonymous możesz zrobić dla Tolk-Folku!
do roboty

Okosaur czuwa!

Ostatnio zmieniony przez Ominous dnia 08-08-2013 15:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 07-08-2013 22:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szkoda, bo fajne niektóre obrazki, poza blond Elrondem (nie zauważyłam! Zdziwienie ). Hoard, rzeczywiście niezły pomysł Chichotanie No nic, może obrazki będą on-line, to się poogląda.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Agnes
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 119

Wysłany: 09-08-2013 17:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jeśli chodzi o "Świat Tolkiena", to niewiele mogę powiedzieć o tej książce, bo natknęłam się na nią tylko raz. Wtedy nie miałam czasu się przyjrzeć, a potem już jej nie było Język

Wczoraj natomiast, szukając prezentu dla młodszego kuzyna, trafiłam na Hobbita w wersji komiksowej (wydawnictwo Amber):

I od razu pierwsza niespodzianka (a przynajmniej dla mnie)- tłumaczenie Cezarego Frąca. Oczywiście trochę się różni od przekładu np. pani Skibniewskiej, do którego jestem przyzwyczajona, ale idzie przeżyć. Z przymrużeniem oka

Ilustracje wykonał David Wenzel i być może są miarę zgodne z opisem, ale... jakoś mnie nie urzekają. Trochę za bardzo kolorowe i "milusie". Chociaż parę ciekawych rysunków się znalazło...

Tak się zastanawiam czy książeczka mi się podoba, czy nie i doszłam do wniosku, że sama nie wiem. hmmmm...
Nie przepadam za komisami, zwłaszcza robionymi na podstawie innych książek, bo to takie skracanie i upraszczanie tekstu.
Z drugiej strony to wydanie jest całkiem przyjemne, a prezent się spodobał. Uśmiech

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 09-08-2013 19:21    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ominous napisał(a) (zobacz wpis):

Także tego, jako ciekawostka to można sobie obrazki pooglądać, jako pozycji tolkienistycznej nie chciałbym jej mieć na półce Z przymrużeniem oka

Dzięki wielkie Piwko za zdjęcia! Uśmiech Moja ciekawość się najadła Z przymrużeniem oka Wizualnie niczego sobie ale z tego co piszecie to jednak pozycja dla początkujących fanów Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolkienistyka i Posttolkienistyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Nowości tolkienologiczne i tolkienistyczne - 2004 do 2012 (Strona 3 z 4)

Skocz do: