Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Wymarzony dom inspirowany Śródziemiem (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 14-09-2004 12:04    Temat wpisu: Wymarzony dom inspirowany Śródziemiem Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przeglądałam ostatnio ze znajomym katalog projektów domów. Znajomy nie mógł się zdecydować, który wybrać... i co się okazało - najbliższy jego ideałom jest ten o nazwie (tadaaam!!) Bilbo
Przejrzałam ten katalog i znalazłam jeszcze kilka perełek
zeskanowałam (z trudem) no i wrzucam je na Forum Śmiech
Przepraszam za nienajlepszą jakość, ale skaner i tak dał z siebie wszystko (na dodatek strasznie ciężko się skanowało, bo to gruby katalog był Język)

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Adunaphel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44
Nieobecny(a): Pochlonela mnie piekielna ameba

Wysłany: 14-09-2004 18:26    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fantastyczne Jestem za W takim Bilbo-domku to ja tez bym chetnie, chetnie Śmiech

I do tego jeszcze sliczny ogrodek, o ktory zadbalby jakis dobra dusza Sam Gamgee. Język

Czekaliśmy tu, na tej górze, przez całe nasze życie na kogoś, kto zapaliłby tamten stos...nareszcie nasze istnienia mają sens!

---------
Podziękowania dla Pippina od straży wzgórz sygnałowych
Powrót do góry

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 14-09-2004 18:41    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Bilbo" jest rzeczywiście świetny, z klimatem i te okrągłe okna - miód Miłość, Zakochanie
Lecz "elf" wogóle nie ma wdzięku Oh nie! osz..o nie! tylko nie to! ... jest do ... ehh... Załamany

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 14-09-2004 20:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Namawiam znajomego na Bilba i juz prawie osiągnęłam sukces.
Nie mam szans na wybudowanie domku, ale wiem, jak by wyglądał.
Projekt: Bilbo
Wystrój podobny do projektowanego, tylko - nad kominkiem zamiast dwóch toporów wielka mapa Śródziemia ręcznie robiona (grafika czarno-kremowa). Meble mahoniowe. Na stołach i w oknach ręcznie robione koronki w kolorze oliwkowym. Na ścianie w jadalni paprocie, w salonie storczyki, na parapetach drzewka bonsai. Przy schodach różne odmiany i kolory bluszczy. Schody i barierki w kolorze wiśniowym.
W ogrodzie przy samym domu klony palmowe (różne kolory). Na ogrodzie dużo krzewów iglastych i liściastych, kilka drzew - koniecznie brzoza, wierzba, może jakiś kasztanowiec. Przy płocie rosną malwy i mnóstwo gatunków dalii. Pod oknami jadalni i sypialni róże. Na trawie punktowo posadzone astry, lwie pyszczki, pachnący tytoń, lewkonie.
Pod krzewami konwalie, anemony. W jednym kącie poziomki. Z jednej strony budynku wspinający się winogron.
Na ogrodzie duży kojec ze stylowymi budami (miniaturowy projekt domu a w kojcu dwa amstaffy). W domu przed kominkiem leży basset.
Na ogrodzie postawione trzy gustowne platformy dla kotów a na nich leżące koty norweskie (podobne do rysi) i zwykłe dachowce - koniecznie rudy i czarny.
Z tyłu domu wybudowana wielka klatka a w środku mieszkajace tchórzofretki - tylko dwie, ale zawsze.
Płot i brama to metaloplastyka ręcznie robiona z liśćmi lipy - kosztowne, ale jaki efekt
a nad bramą napis - ZACISZE mONY...
ech... rozmarzyłam się....

Moje Śródziemie
Powrót do góry

Elenai
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 535

Wysłany: 14-09-2004 20:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wnętrze "Bilba" jest niesamowite! Jestem za Przestronne, ale i przytulne i ciepłe, no i ten kominek i okrągłe oko! (które pewnie kosztowałoby majątek Język) Brakuje tylko okna wykuszowego.. hmmmm...

A "elf" faktycznie wyglada jak.. poł lolfa zza krzaka... Język

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

mata
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 18-09-2004 17:13    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

I ja się dołączę do wyrazów uznania dla " Bilba " - i projekt, i wnętrze bardzo hobbickie. Kto by się swoją drogą spodziewał inspiracji Tolkienem w budownictwie .... Śliczne . Reszta za to niekoniecznie. Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Powrót do góry

Susan Nimloth
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 12

Wysłany: 18-09-2004 20:48    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Piękny domek. Ma w sobie coś takiego przytulnego. a okrągłe okna - miodzio. Z przymrużeniem oka Chyba jutro przyjadę do siebie z buldożerem i robię generalny remont Z przymrużeniem oka.

<Czarne oczy zakryły jej twarz, a błekitne skrzydła poszarzały, gdy ogłaszano wyrok smierci ludzkiego narodu...>
Powrót do góry

Fraa
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 27

Wysłany: 18-09-2004 22:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

A ja bym dostała jakiegoś ciężkiego stanu depresji w takim domku... Okrągłe okna toleruję wyłącznie na statku, w domu cenię okna DUŻE, dzięki którym wnętrze robi się przestronniejsze. A tutaj te okienka takie jakieś niewielkie, a w ogóle, to mieszkanko jest niskie - nie lubię niskich mieszkań. Poza tym, wystrój mi nie odpowiada - jest w sumie przeciętny, trochę bez wyrazu... Chociaż to by się dało zmienić po wprowadzeniu się - dodać kilka bibelotów, zmodyfikować dekorację... Język

Natomiast nie mam pojęcia, jakimi cechami dom "Elf" zyskał tę zaszczytną nazwę? Że niby co, że drewniany jest, a elfy lubią zieleń, czy jak?? Naprawdę, sztuka dla sztuki chyba... Nic nowego

Jednym słowem: styl hobbicki to nie dla mnie. Ja bym badziej zamieszkała w Rivendell... Uśmiech

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Wymarzony dom inspirowany Śródziemiem (Strona 1 z 3)

Skocz do: