Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Prawda miewa skrzywione oblicze, jeśli na nią patrzą fałszywe oczy." Gandalf, Władca Pierścieni

Temat: Z pamiętnika tolkienowskiego ogrodnika ;) (Strona 1 z 3)

Idź do strony 1, 2, 3  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 27-08-2004 15:04    Temat wpisu: Z pamiętnika tolkienowskiego ogrodnika ;) Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

G Pserwa q i Kwiatek kfiatki Róża ? Jestem rozwalony Pserwa Nie łapie...ehh acha..suuper!!hahaha!!

a co Język Mam coś dla ciebie Każdy kto widział Thruda Barbarzyńcę Jestem za Pserwa Jestem rozwalony chwała wam, chylę czoła, dzięki Pserwa w odcinku Thrud Farmerem (po Miszczu Kame to mój drugi wzór do naśladowania wieeeeeeeeeelgachny uśmiech uwielbiam tego gościa Pserwa ) ten wie, że wszystko jest możliwe Jestem za Rycerz Pserwa

Każdy barbarzyńca obcuje z Naturą a co gorsza Jestem rozwalony prędzej czy później ta natura wkracza do jego twierdzy Uśmiech Najczęściej dzieje się tak za sprawą kobiałki Wałkiem go! dla której przerobienie kultowego, zaprzeczającego logice walki bojowego hełmu z rogami na poręczną doniczkę pełną czegoś zielonego jest zupełnie naturalnym odruchem Język Pserwa
Dodatkowo nasze kwietne Z przymrużeniem oka odwieczne towarzystwo Pserwa również jest w niebezpieczeństwie. Kiedy więc, już otrzemy łzy Jestem rozwalony Pserwa (prawdziwy Barbarzyńca łez się nie wstydzi Pserwa ) po "przypadkowym" wyrzuceniu naszego ukochanego uschniętego kaktusa ("on wcale nie był uschnięty, on tylko zmienił barwy na jesień i tak mu już zostało!" Jestem rozwalony chlip Z przymrużeniem oka wieeeeeeeeeelgachny uśmiech ) zwykle udajemy się do sklepu po nowego wiernego Z przymrużeniem oka towarzysza. W sklepie ogrodniczym jak jest, każdy widział. Zarąbista dżungla Jestem rozwalony Pserwa Między grządkami pełnych wyginających się nęcąco, duszących w nocy lian, wilczych borówek, "żywych kamieni" czy innych zielonych dziwactw wydzielających strychninę lub zjadających mięsko Uśmiech Jestem za nieraz pewnie niejednemu z nas zaświtała niczym silmaril myśl, "chyba rosiczka ugryzła mnie w Mam coś dla ciebie " Jestem rozwalony hehe albo raczej "szkoda, że tu nie ma nic tolkienowskiego...."
Mam dla Was niespodziankę Z przymrużeniem oka Właśnie, że jest victory

Znam dwa kwiaty w sam raz dla tolkienisty Pserwa

• "Red Hobbit" - Aquilegia caerulea hybrida - bylina wieloletnia

z http://www.dobrepole.pl/gatunki/aquilegia_caerulea_hybrida_red_hobbit.h tml

www.dobrepole.pl napisał(a):
    Aquilegia caerulea hybrida "Red Hobbit" - orlik niebieski

Jest to jedna z niezliczonych odmian orlika. Osiąga ona wysokość 35 cm. Tak jak ma to miejsce w przypadku innych odmian jej największym atutem są pełne wdzięku kwiaty o charakterystycznym kształcie; płatki w kształcie trąbki przedłużającej się w ostrogę. Aquilegia caerulea hybrida "Red Hobbit" kwitnie od czerwca do sierpnia. Jej kwiaty są koloru czerwonego z domieszką bieli. Bylina najlepiej prezentuje się na rabatach kwiatowych. Jeśli chodzi o wymagania to najlepiej rośnie na glebie żyznej, dość wilgotnej. Preferuje stanowiska półcieniste lub słoneczne.

• "Grubosz Hobbit"

Crassula (odm. "Hobbit")

więcej danych o tym kwiacie nie mam, może ktoś coś znajdzie?

Jeżeli ktoś zna inne kwiaty które mają w nazwie "coś z Tolkiena" Jestem rozwalony to poproszę o zamieszczenie Uśmiech Kwiatek do kwiatka i będzie sałatka Jestem rozwalony Pserwa (czyli dla cywilizowanych ludzi ogródek Pserwa )

Pserwa Niech Thrud ma w opiece wasze tolkienowskie kfiatki Pserwa

mONA
Mieszkanka Shire

Wpisy: 745
Nieobecny(a): jestem. gdzieś. gdziekolwiek. w Shire :-)

Wysłany: 31-08-2004 00:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

"Schodzimy w dół skręcając w lewo, żeby dostać się do śluzy. Możemy tutaj obejrzeć aleję drzew, która spełnia warunki alei pomnikowej. Rosnące tutaj topole czarne, o obwodzie od 260 do 391 cm nazwane zostały Peregrin, Meriadok, Frodo, Sam i Bilbo, dęby szypułkowe o obwodach 330 i 405 cm nazwaliśmy: Boromir i Troll, lipy drobnolistne o wymiarach 185 - 225 cm: Gimli, Legolas i Galadriela; aleja klonów zwyczajnych o wymiarach 172 - 298 cm nazwana została Lothlorien, jabłoń dzika -164 cm - Gandalf, a grusza pospolita 166 cm - Aragorn. Zwracamy uwagę na wspaniałe okazy porostów (brodaczek i odnożycy jesionowej - porastają one wszystkie drzewa), których obecność świadczy o wysokiej czystości środowiska. A nazwy drzew? Cóż, młodzi przyrodnicy bardzo lubią Tolkiena."
cytat ze strony http://www.pytlak.com.pl/tresc/Mikaszowka/Bocianisko/trasa/odcinek_2.ht ml
nie znalazłam (na razie) innych doniczkowców o Tolkienowskich nazwach, ale chyba w/w toto sie nadaje??

Moje Śródziemie
Powrót do góry

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1765

Wysłany: 01-09-2004 21:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Róża "Lady Eowyn" Love i Orchidea "Shelob" Złośliwy uśmiech

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 26-09-2004 19:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pochodzi z gatunku Alpine Auriculas ( http://www.auriculaandprimula.org.uk/uplands_auricula_2002/alpine_auric ulas_1.html )

ta odmiana nazywa się... Boromir Pserwa

Cała wystawa tutaj: http://www.auriculaandprimula.org.uk/uplands_auricula_2002/alpine_auric ulas_1.html

Fajne te kwiatki Pserwa http://www.auriculaandprimula.org.uk/index

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 26-09-2004 22:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Też cos znalazłam Elfik

Tych pierwiosnków jest więcej:
Arwen

Bilbo Bagins

Gollum

Legolas

Rivendel

The Lady Galadriel

Są piękne i jest ich sporo - a moze by sie tak pokusić o kolekcjonowanie? hmmmm... hę?

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

wawrzyniec
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 39

Wysłany: 27-09-2004 13:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem od kilku miesięcy posiadaczem Grubosza Hobbita (to ten o którym pisze Goku w poście powyżej), którego moja Ukochana Ogrodnicza wypatrzyła w odpowiednim dziale SUPERMARKETU i powiedziała - "Zobacz, coś dla CIebie:-)". Stoi sobie na okienku, stopy ma niewielkie i nieobrośnięte, ale ładny jest trzeba przyznać. I niewymagający, chociaż to może sprawa magii jakiej używa Moja Ogrodniczka....?

Avari
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 566

Wysłany: 30-09-2004 20:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłam coś jeszcze Elfik

Jedna z odmian fuksji zwie się Galadriel

Hodowcy liliowców też mają coś dla ogrodnika-tolkienisty: odmiana Lilacs for Galadriel - imho, cudowna ( liliowce to moja miłość Pserwa )

~~~Eldalairië~~~
~~~Aiglos - almanach tolkienowski~~~
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wysłany: 12-10-2004 22:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Znalazłem jeszcze więcej informacji o Gruboszu Hobbicie, czasami nazywany też jest Crassula Gollum

A very interesting wee succulent with fleshy green leaves and flattened reddish coloured tips which look like suction cups. Grows well in full sun with well drained soil. Protect from heavy frost.

Pot size= 10cm

Width 25cm
Height 20cm

Family: Crassulaceae
Genus: Crassula
Species: ovata
Cultivar: Gollum

Synonym:Crassula convoluta
Synonym:Crassula portulacea
Synonym:Crassula argenta

Height:
12-18 in. (30-45 cm)

Hardiness:
USDA Zone 8b: to -9.4° C (15° F)
USDA Zone 9a: to -6.6° C (20° F)
USDA Zone 9b: to -3.8° C (25° F)
USDA Zone 10a: to -1.1°C (30° F)
USDA Zone 10b: to 1.7° C (35° F)
USDA Zone 11: above 4.5° C (40° F)

Sun Exposure:
Full Sun
Light Shade

Bloom Color:
White/Near White

Foliage:
Grown for foliage

Other details:
Average Water Needs; Water regularly; do not overwater

Propagation Methods:
From leaf cuttings
From woody stem cuttings
From softwood cuttings
From semi-hardwood cuttings
From hardwood cuttings
Allow cut surface to callous over before planting
From seed; sow indoors before last frost

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Temat: Z pamiętnika tolkienowskiego ogrodnika ;) (Strona 1 z 3)

Skocz do: