Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

"Ostatni Przyjazny Dom na wschód od Morza był to dom, o którym przed laty Bilbo napisał, że jest niezrównany, czy kto lubi jeść, czy spać, czy słuchać opowieści, czy śpiewać, czy po prostu woli siedzieć i rozmyślać, czy też chciałby wszystkie te przyjemności połączyć. Wystarczyło pomieszkać tutaj, żeby wyleczyć się ze zmęczenia, lęku i smutku." J.R.R. Tolkien, Władca Pierścieni

Temat: Powstaje parodia WP (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiek_h
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 302
Nieobecny(a): duchem

Wysłany: 23-08-2004 13:38    Temat wpisu: Powstaje parodia WP Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wchodzę sobie dzisiaj na Onet, by poczytać najnowsze wiadomości... I co widzę? Ano widzę to:http://film.onet.pl/0,0,968791,wiadomosci.html.

Cytat:
Powstaje parodia "Władcy Pierścieni"
(Screendaily, Gal/23 sierpnia 2004 08:13)

W tym tygodniu w Szwajcarii rozpoczną się zdjęcia do filmu "The Ring Thing" parodii trylogii "Władca Pierścieni". Premiera obrazu przewidziana jest na Gwiazdkę.

Film, który jest odpowiedzią na przyjętą ze "śmiertelną powagą" trylogię Petera Jacksona, pokaże Śródziemie jako Szwajcarię, a hobbitami będą Szwajcarzy. Twórcy obrazu, którzy chcą wpisać się w tradycję produkcji z serii "Straszny film", zapowiadają, że ich projekt będzie demaskował także dziwne i zabawne zwyczaje swoich rodaków.

Produkcją obrazu zajmuje się Kristian Widmer ze studia Condor Communications. Za kamerą staje Marc Schippert, który wcześniej pracował przy serialach telewizyjnych "Scharmoer" i "Fuzzy Logic". Scenarzystą projektu jest współtwórca filmu "Good Bye, Lenin!" - Christoph Silber

O ile samo tworzenie parodii jak najbardziej popieram, to jestem przerażony wzmianką o "wpisywaniu się w tradycję produkcji z serii <<Straszny film>>". Jeżeli "The Ring Thing" będzie rzeczywiście filmem na poziomie "Strasznego filmu", to zrobię wszystko by omijać go szerokim łukiem.

Achika

Wpisy: 446

Wysłany: 26-08-2004 08:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ha, a ja natrafiłam na wzmiankę o polskiej parodii w którymś z Informatorów GKFu, które pobrałam na Polconie. Były podane nazwiska (pseudonimy?... bo jakoś tak dziwnie brzmiały) twórców i nazwa studia. Nic więcej nie pamiętam, czy jest na Forum ktoś z GKFu?
Powrót do góry

Eldarion Telkontar
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 52

Wysłany: 26-08-2004 22:09    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Oooo... To to co tam wytworzył PJ to jeszcze nie była parodia??? No tutaj to mnie zaskoczyli. Jestem rozwalony

Frangern

Wpisy: 379

Wysłany: 27-08-2004 11:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Informacje o parodii znalazłem na stronie www.wladca-pierscieni.pl i w sumie się nią nie ucieszyłem. Niby to nic złego i dowodzi popularności filmu (czy komuś się to podoba czy nie) oraz książki, ale to trochę (przynajmniej mi) niszczy obraz pięknego Śródziemia stworzonego przez Tolkiena. I na pewno nie pójdę na "The Ring Thing".
Powrót do góry

Nenya
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 146

Wysłany: 27-08-2004 11:36    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Frangern napisał(a) (zobacz wpis):
Informacje o parodii znalazłem na stronie www.wladca-pierscieni.pl i w sumie się nią nie ucieszyłem. Niby to nic złego i dowodzi popularności filmu (czy komuś się to podoba czy nie) oraz książki, ale to trochę (przynajmniej mi) niszczy obraz pięknego Śródziemia stworzonego przez Tolkiena. I na pewno nie pójdę na "The Ring Thing".

Za to ja pójdę. Z czystej ciekawości, chociaż pomysł sparodiowania LotR (Straszny Film... hm... wyjdzie "Straszny Pierścień"? Skrzywienie ) średnio mi się podoba. Czyżby poziom "Nudy Pierścieni". Eeek. Nic nowego
Powrót do góry

Elenai

Wpisy: 535

Wysłany: 02-09-2004 20:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie mam nic przeciwko dobrym parodiom, nawet te absurdalne i troche w złym guście czasem mnie bawią ("Naga Broń", itd.) Oczywiście przy założeniu, że parodiowana będzie ekranizacja, a nie książka. "Straszny Film cz.1" był rzeczywiście niesmaczny i mało śmieszny, ale już przy "Strasznym Filmie 3" (parodia "Kręgu", "Matrixów" i "6 Zmysłu") zdrowo się uśmiałam Uśmiech Więc może nie będzie tak źle. Uśmiech Saurona ;D

Najpewniejszym dowodem na istnienie inteligentnego życia we wszechświecie jest to, że nigdy nie próbowało się z nami skontaktować
- Calvin and Hobbes

~TLOTR comics~ ~Moi na DA~
Powrót do góry

Vainamoinen

Wpisy: 456

Wysłany: 16-09-2004 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przede wszystkim przeraża mnie to, że
Cytat:
projekt będzie demaskował także dziwne i zabawne zwyczaje swoich rodaków [Szwajcarów czyli].
Oznacza to, że dla Słowian zachodnich film będzie niezrozumiały. Poza tym wątpię, czy zobaczymy go w jakimś kinie.

A tempo mają jak producenci płyt hip-hopowych - w sierpniu początek zdjęć, a w grudniu premiera. Nic z tego nie wyjdzie.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Film Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

Temat: Powstaje parodia WP (Strona 1 z 1)

Skocz do: