Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"W gromadzie każda wymiana zdań zmienia się w rozwlekłą naradę." Boromir do Froda na Parth Galen, Władca Pierścieni

Temat: VII TOLK FOLK - pomysły i realizacja (Strona 15 z 16)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 184

Wysłany: 23-09-2004 23:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie będę Ci na tym forum dogryzał Pani Zapomnianej Wyspy... ale i tak się nie zgodzę:

1. Miłośnicy czytają to, czego są miłośnikami
2. Chyba nie czytają opracowań naukowych, a do takich praktycznie należy HoME
3. Większość ludzi uznaje za najlepsze dzieło Władcę
4. Najwięcej ludzi zna Władcę - więc jesli ktoś miałby się przysłuchiwać z doskoku, to przy tym sobie najlepiej poradzi
5. Czy ktoś wspominal nazwkisko na Ł?? grzmię jak Manwe
6. Fanfiki już kompletnie nie są Tolkiena... Ale można na nie urządzić osobne ognisko np. i zrobić czytanie według regulaminu - każdy czyta swoje ulubione nie dłuższe niż 20 minut (powiedziałbym 5, ale i tak wiem, że będzie tylko 5 osób chętnych Język )

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3872

Wysłany: 24-09-2004 00:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mithrandir_RotN napisał(a) (zobacz wpis):
Nie będę Ci na tym forum dogryzał Pani Zapomnianej Wyspy...

No wiesz, dogryzanie innym? To czarodziejowi naprawde nie przystoi.... nie, nie, nie, nieładnie, a-a
Język

Cytat:
1. Miłośnicy czytają to, czego są miłośnikami

Nie zaprzeczam...

Cytat:

Jedni nie czytaja, bo nie moga - nie znaja jezyka, inni nie maja dostepu (z roznych wzgeldow czasowo - materialnych), a jeszcze inni woleliby o tym posluchac przy ognisku.

Cytat:
4. Najwięcej ludzi zna Władcę - więc jesli ktoś miałby się przysłuchiwać z doskoku, to przy tym sobie najlepiej poradzi

????????????

Cytat:

Tak i wiesz dobrze o czym mowie, widzialam Twoj link na innym forum Złośliwy uśmiech

Cytat:
6. Fanfiki już kompletnie nie są Tolkiena...

Nie zrozumielizmy sie... Na Czatowniku forumowicze "pisali" fanfik na zywo = kazdy dodawal kolejna czesc. Proponuje taka zabawe na TFie, live, a nie czytanie efektow takiego tworzenia Elfik

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 24-09-2004 00:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Hathor napisał(a) (zobacz wpis):

Cytat:

Jedni nie czytaja, bo nie moga - nie znaja jezyka, inni nie maja dostepu (z roznych wzgeldow czasowo - materialnych), a jeszcze inni woleliby o tym posluchac przy ognisku.

Wiesz, to zależy jaki fragment się wybierze - nie da się czytać HoME od deski do deski! Wiem o czym mówię. A według mnie, moglibyśmy się pokusić o np. ustanowienie rekordu w ilości przeczytanego Władcy, albo ilości hobbitów czytających Władcę!
Cytat:
Cytat:

????????????

Ktoś podchodzi do kręgu czytających - jeżeli leci jakaś historia z NO to na 70% nie ma szans się połapać. W przypadku Władcy czy Hobbita nie ma takiego problemu.

Cytat:
Cytat:

Tak i wiesz dobrze o czym mowie, widzialam Twoj link na innym forum Złośliwy uśmiech

Tamte linki dodałem chyba po tym mailu.. co nie zmienia faktu, że nie jestem miłośnikiem twórczości tego pana (także jego wcześniejszych książek), i nie uśmiecha mi się takie naśladownictwo - można zrobić sobie taką zabawę na kilka godzin, ale nie urządzać takiego maratonu... IMHO

Cytat:
Cytat:
6. Fanfiki już kompletnie nie są Tolkiena...

Nie zrozumielizmy sie... Na Czatowniku forumowicze "pisali" fanfik na zywo = kazdy dodawal kolejna czesc. Proponuje taka zabawe na TFie, live, a nie czytanie efektow takiego tworzenia Elfik
Też fajny pomysł - ale również na zabawę a nie na maraton.

Ale ogólnie to można by faktycznie zrobić kilka takich "zawodów" i byłoby ciekawie. Konkursy poetyckie, np. bitwę na wiersze (jak pojedynek na miny w pewnej dobrej książce, której nie napisał Tolkien) jakie często są na tym forum. I nie trzeba by kopiować pomysłów z innych fandomów - TeeF pozostałby oryginalnym i mającym swój klimat zjazdem tolkienomaniaków...

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3872

Wysłany: 24-09-2004 10:32    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To nie byly pomysly na maratony!!

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Vilva
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 191

Wysłany: 28-11-2004 14:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mithrandir_RotN napisał(a) (zobacz wpis):

Ale ogólnie to można by faktycznie zrobić kilka takich "zawodów" i byłoby ciekawie. Konkursy poetyckie, np. bitwę na wiersze (jak pojedynek na miny w pewnej dobrej książce, której nie napisał Tolkien)...

Takie coś kojarzy mi się szczególnie z pewnym fragmentem Silmarillionu - chodzi o pojedynek na Pieśni Mocy (Słowa Mocy). Dobry pomysł, Mith! Choć ja się na to nie piszę - nigdy nie zmagałam się z tworzeniem poezji, nie mój to talent (niestety)

Elanor
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 365

Wysłany: 30-03-2005 12:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Nie jestem pewna czy nie przegapiłam po postu właściwej notki, ale czy gdzieś był już wymieniany termin tegorocznego TF-u? Czy jest już jakiś dokładnie ustalony, a jeśli nie, to czy można zakładać, że odbędzie sie w przybliżeniu w tym samym czasie co poprzedni?
Powrót do góry

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 30-03-2005 13:28    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tak więc króciutko: TOLK FOLK - Bielawa )7-10 lipiec ( cztery dni )
2005. Ponieważ jeszcze program jest uzgadniany i w fazie projektu to pozwólcie że jeszcze wstrzymam się z opisem Uśmiech

Mithrandir_RotN
Członek Kompanii Thorina

Wysłany: 19-04-2005 20:55    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mam Elku gigantyczną prośbę.

Zanosi się na to, że ilość osób biorących udział w LARPie sięgnie połowy zeszłorocznych uczestników TolkFolku. Dlatego postaraj się nie stawiać mi graczy przed strasznymi wyborami typu: "kurs łucznictwa czy LARP?". Jeżeli planujesz coś na piątkowy wieczór/niedzielne dopołudnie - to zaplanuj na wtedy zajęcia, które będą mogly zostać zdublowane. Np. taki kurs łucznictwa czy kurs kuchni hobbickiej mogą z powodzeniem być wykonane dwa razy, np. w czwartek/sobotę i piątek/niedzielę.

I od razu chciałem wspomnieć o jednej rzeczy. Otóż planujemy, żeby w tym roku na TolkFolku wykorzystać obóz jako miasto. Dlatego jeżeli ktoś kategorycznie sprzeciwia się takiemu pomysłowi, to wolałbym dostać ochrzan już teraz, żeby jeszcze ewentualnie była szansa się wycofać.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Tolk Folk Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Następna

Temat: VII TOLK FOLK - pomysły i realizacja (Strona 15 z 16)

Skocz do: