Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Frodo szedł oddychając głęboko, a dokoła żywe liście i kwiaty poruszały się pod tchnieniem tego samego wiatru, który jemu chłodził twarz; czuł, ze jest w kraju, gdzie czas nie istnieje, gdzie nic nie przemija, nic się nie zmienia, nic nie ginie w niepamięci. Wygnaniec z Shire`u odejdzie stąd i znowu znajdzie sie na zwykłym świecie, a jednak zawsze odtąd będzie stąpał po tej trawie, wśród kwiatów elanoru i nifredilu, w pięknej krainie Lothlorien." , Władca Pierścieni

Temat: Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim (Strona 3 z 4)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 17-03-2010 13:42    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Cieszę się, że możemy o wiosce usłyszeć z pierwszej ręki.

anika napisał(a) (zobacz wpis):
Działa i ma się świetnie zarzuty odnośnie braku reklamy są bezpodstawne, bo jeśli nikt o Wiosce nie wie to jakim cudem trafia do nas tysiące ludzi w sezonie? Drogi Klemenko, nikt po 45 minutach się wami nie zainteresował, bo jak sam słusznie zauważyłeś oferta Wioski skierowana jest do grup zorganizowanych,a indywidualni goście są po uprzednim kontakcie telefonicznym dołączani do grup.

To nie zarzuty, co najwyżej sugestie, jak można całą działalność rozwinąć, z pożytkiem dla Sierakowa i jego mieszkańców. Prawdę mówiąc, gdybym nie był fanem Tolkiena i użytkownikiem tego forum, to będąc nad morzem nigdy bym się o Sierakowie nie dowiedział, a szkoda.

Bardzo też bym chciał wziąć udział w jednej z Waszych imprez, ale z racji odległości może to być bardzo trudne.

Najważniejsze, że w wiosce coś się dzieje i inicjatywa nie zamarła jak wiele innych przedsięwzięć. Powodzenia!

Kaile
Strażnik Północy

Wpisy: 766

Wysłany: 17-03-2010 15:27    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

aniko, a wyjawisz nam tajemnice dziwnego napisu na tabliczce ktorej zdjecie wklejal klemenko? Uśmiech Co tam jest napisane? Bo mi to przypomina jakis miks sindarinu z .. kaszubskim? Śmiech Bledy merytoryczne w nazwach chyba warto wyeliminowac, to sie raczej z duzymi kosztami nie wiaze a uchroni od kasliwych uwag bardziej obeznanych z tematem.
Daleko niby nie mam, ale niezmotoryzowanym raczej ciezko dojechac.

'Here once was light, that the Valar begrudged to Middle-earth, but now dark levels all. Shall we mourn here deedless for ever, a shadow-folk, mist-haunting, dropping vain tears in the salt thankless Sea?'
Powrót do góry

anika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 22-03-2010 13:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bardzo chętnie przyjmę od Was wszelkie pomysły na rozwój lub ulepszanie Wioski.Odnośnie tej nieszczęsnej tablicy,nie mam pojęcia co ten napis oznacza.W początkowym stadium rozwoju Wioski pomagało nam mnóstwo przeróżnych osób,bardziej lub mniej obeznanych z tematem.Efekt jest jaki jest...co nie oznacza,że nie chcemy już nic zmieniać ani ulepszać,jak najbardziej TAK.Brakuje nam jednak "znawców" którzy potrafiliby pokazać nam błędy.Odnośnie znawców-wyśmiewaczy-zdarzają się, tylko musicie wiedzieć,że nasza wioska nie jest w 100% odzwierciedleniem magicznej twórczości Tolkiena, jest luźną interpretacją.
Powrót do góry

Riand
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 62

Wysłany: 30-03-2010 08:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Jestem jedynie skromnym, "prawietylko" czytającym posty na forum użytkownikiem, ale chciałbym w tym temacie zabrać głos. Otóż wydaje mi się, że ta rozbieżność wypowiedzi chwalących przedsięwzięcie i tych, które są bardziej krytyczne, wynika z różnych oczekiwań względem wioski.

Wydaje mi się ( choć jeżeli myślę niewłaściwie proszę zaraz o zwrócenie mi uwagi), iż wioska ta została stworzona z czysto komercyjnych powodów i zadanie to realizuje. I bardzo dobrze! Ludzie ze wsi mają pracę, a dzieciaki zabawę. Jest to świetne miejsce na wypady z rodziną ( sam, jak będę przejeżdżał w okolicy z moją małżonką, to tam wpadnę).

Z drugiej strony odnoszę wrażenie, iż nie jest to mekka dla zagorzałych fanów-znawców twórczości Mistrza. Poplątane nazwy i obsługa, która składa się z ludzi, którzy nie przeczytali książki. Jednakże nie ma się co burzyć. Wioska ta nie jest tworzona przez pasjonatów, ale i nie jest do nich skierowana. Jest to po prostu świetne miejsce zabaw dla rodziców z dziećmi i tak ją należy odbierać Uśmiech

Ogólnie jestem pełen podziwu dla całego przedsięwzięcia. Ludzie mają pracę, a dzieci świetną zabawę Uśmiech

Pozdrawiam

Riand

anika
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 01-04-2010 08:06    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Riand ująłeś właściwie sedno sprawy,choć w jednym punkcie będę się bronić.Przeczytanie książki było i jest obowiązkiem który trzeba spełnić,aby móc pracować w wiosce. Dziękuję Ci za ten głos rozsądku. chwała wam, chylę czoła, dzięki
Na dzień dzisiejszy odbieramy już masę telefonów z rezerwacjami terminów.Pierwsze grupy studyjne już u nas były.Choć pogoda jeszcze nie zachęca do szaleństw na trawie, chętni już są.
A...zapomniałam o "gustownej wannie"- oto rozwiązanie zagadki-wanna ta służy do mieszania gliny,choć przyszło mi na myśl,żeby w tym roku skoro już tam stoi proponować turystom kąpiele w błotku hmmmm... Pozdrawiam
Powrót do góry

klemenko
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 370

Wysłany: 01-04-2010 11:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

anika napisał(a) (zobacz wpis):
A...zapomniałam o "gustownej wannie"- oto rozwiązanie zagadki-wanna ta służy do mieszania gliny,choć przyszło mi na myśl,żeby w tym roku skoro już tam stoi proponować turystom kąpiele w błotku hmmmm... Pozdrawiam

Super śmiech
Życzę pomyślnego sezonu!

leazard
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 13

Wysłany: 25-08-2011 13:20    Temat wpisu: Wioska Hobbitów Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Co myślicie o wiosce Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim?

Wg. mnie to dobry pomysł, ale mam kilka ale...

Po pierwsze Sierakowo jest na północy Polski gdzie jest większość terenów równych, a moje wyobrażenie o Bag End mówi mi że teren był górzysty, a przynajmniej było wiele Pagórków.

Po drugie stworzono tam wędrówkę przez "Mroczną Puszczę". Wszystko dobrze ale wiemy jak wyglądają lasy na północy Polski, same brzozy i jodły powbijane jak zapałki i ubogi podszyt lasu, brakuje mi zieleni. Przecież Mroczna Puszcza ma wyglądać mrocznie, ma tam być ciemno i zielono.

Po trzecie wg. mnie wioska ta sprawia, że wielu ludzi, którzy nie słyszeli nigdy o Tolkienie mogą przyjąć błędne wyobrażenie o Hobbitonie. Mogą sobie wyobrazić że wyglądał jak wioska średniowieczna.

Po czwarte czy Władca Pierścieni nie został zbyt skomercjalizowany przez tą wioskę i sprzedany w sposób ujmujący jego Wielkości.

Jak dla mnie to taka wioska powinna powstać w terenie górzystym(najlepiej w Bieszczadach, mieszkam nieopodal) i być lepiej dopracowana, ale ciesze się że Tolkien nadal żyje w Polsce i powstała taka wioska.

Śmierć to tylko kolejna ścieżka. Znika szara, deszczowa zasłona tego świata i wszystko spowija srebrzysty blask. A potem widzisz, Białe wybrzeże. I to, co za nim, daleką zieloną krainę, skąpaną w blasku wschodzącego słońca.
Powrót do góry

Butterbur
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 22

Wysłany: 25-08-2011 16:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na północy też można znaleźć pagórki. A sam pomysł według mnie jest doskonały. Jestem za

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim (Strona 3 z 4)

Skocz do: