Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Wszystkie drogi są teraz zakrzywione." Dunedainowie, Silmarillion

Temat: Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim (Strona 1 z 4)

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adan
Homo sapiens mediterralis

Wpisy: 727

Wysłany: 15-07-2004 23:37    Temat wpisu: Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Podczas rozmów przy ognisku na VI TF padł temat Wioski Hobbitów gdzieś na Pomorzu. Oto strona tego miejsca:

http://www.sianow.pl/hobbiton/hobbiton.htm

Było by to chyba niezłe miejsce na różnego rodzaju zjazdy Forumowe, gdyby nie to że dla wielu jest to zapewne dość daleko.

Miejsce to znajduje się w województwie zachodniopomorskim nie daleko od Koszalina. Oto przybliżona lokalizacja

i mapka

Night of fears.
Finding my way through the dark black forest,
Where the sun never shines,
Dew is the sweat of the nightingales,
Toiling all night, singing.

Ostatnio zmieniony przez Adan dnia 16-07-2004 00:15, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Samwise
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 161

Wysłany: 15-07-2004 23:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Fakt, faktem na załączonym obrazku (tj. na stronie) nie przypomina to za bardzo wioski hobbitów - gdzie okrogłe okna i drzwi (ja widze tylko kwadratowe) ten murek strasznie sztuczny Jestem przeciw . Już nasze Sowie Śródziemie fajniejsze.

P.S.
Zaraz napiszą ze Sam tylko narzeka i krytykuje Super śmiech
Powrót do góry

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 04-08-2004 11:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Scenografia scenografią... ważniejsza jest atmosfera. Czy potrafią tam zorganizować imprezę tak dobrze, jak Elek? [wazelina mode: off] Jestem rozwalony
Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 07-09-2004 17:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Sam sobie odpowiadam Język Bo oto na Forum endore (http://www.forum.endore.org/followup.php?id_post=1568&dsn=minastirith& dskr=1163220) znalazlem poniżej następujący wpis:
Cytat:
Uwaga!
Wolne Ludy!

Z okazji rocznicy urodzin Bilba Bagginsa pragniemy zaprosić przedstawicieli wszystkich Wolnych Ludów Śródziemia do Hobbitonu (w Sierakowie Sławieńskim woj. zachodniopomorskie).

Uroczystość odbędzie się w dniach 24. 25. 26. miesiąca września a uświetnią ją:
- terenowa gra role plaing (Odtworzone zostaną wydarzenia z pierwszej części „Władcy Pierścieni” – przeprawa do Wichrowego Czuba)
- warsztaty gry na instrumentach etnicznych zakończone wspólnym koncertem (próba odwzorowania muzyki ludowej okolic Shire)
- stworzenie i wystawienie przedstawienia teatralnego na motywach „Hobbita” lub jednej z elfickich pieśni opowiadających o Dawnych Dniach (z wykorzystaniem techniki teatru cieni i teatru czarnego)
Ponadto:
- nauka i treningi żonglerskie, tańca z ogniem oraz innych sztuk (przygotowanie pokazu kuglarskiego godnego gospody „Pod Rozbrykanym Kucykiem”)
- warsztaty ceramiczne (próba odtworzenia ludowych wzorów garncarstwa hobbickiego)
- Odkrywanie tajników krasnoludzkiej metalurgii (warsztaty z podstaw kowalstwa w XIX-wiecznej kuźni)

Obchody urodzin zakończy Wielka Zabawa przygotowana wspólnie przez wszystkich gości na cześć Biba Bagginsa oraz mistrza Tolkiena.

Jak powszechnie wiadomo mieszkańcy Zachodu to osoby twórcze i pełne pomysłów. Wobec tego formuła naszego spotkania pozostaje otwarta, a program będzie wzbogacany na bieżąco w miarę pojawiania się nowych koncepcji ze strony Szanownych Gości – zapraszamy do współtworzenia uroczystości urodzin Biba Baginssa!

Hobbici z Shire.

p.s.: Dla wszystkich gości przewidziany jest nocleg (należy zaopatrzyć się w śpiwór) oraz wyżywienie (dla chętnych, w cenie 15 pln za dobę). Jako, że ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA najlepiej jest zgłosić swój przyjazd do 17.09.04.
Pomysły, życzenia, pytania, zgłoszenia kierujcie pod adres: idziakp@wp.pl
Ja się wprawdzie nie wybieram, ale może ktoś z Okolic Nadmorskich, kto będzie miał za daleko na Forum Live do Krakowa, zechce spędzić czas na Hoppickiej Zabawie...
A posta dałem tutaj, żeby nie mnożyć brzytew Ockhamowi Uśmiech Saurona ;D

Powrót do góry

Elek
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 606

Wysłany: 08-09-2004 08:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ciekawe ciekawe. Byłem na stronie w Sierakowie i pomysł fajny ale jeszcze brak tego czegoś. Co do urodzin, program nader ciekawy. Sam bym pojechał z ciekawości. Uśmiech

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 15-09-2004 12:00    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja sie chyba wybiore, w koncu mam cos pod nosem (Szczecin) Elfik Tylko musze namowic domownikow, by ze mna pojechali.

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Sirielle
Ontalómë / Administrator

Wpisy: 3807

Wysłany: 27-09-2004 21:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Bylam Elfik

Urodziny Bilba byly impreza kameralna, nastawiona na ozywienie zycia wsi i zainteresowanie okolicznych mieszkancow ciekawszymi sposobami spedzania wolnego czasu. Wieksze imprezy odbywaja sie tutaj w czerwcu i w czasie wakacji, gdzie sa organizowane wycieczki dla szkol, festyny, warsztaty artstyczne i pokazy. Teraz na caly weekend zostaly zaproszone dzieci ze szkoly z sasiedniej miejscowosci, przyjechala mlodziez z Koszalina i okolic by wspolnie spedzac czas na warsztatach ceramicznych, teatralnych i cyrkowych (szczudla, zonglerka itp.) prowadzonych przez entuzjastow tych dziedzin i studentow akademii plastycznych.

Zwerbowalam rodzicow, by mi towarzyszyli i razem odwiedzilismy Hobbiton w sobote. Podczas, gdy moi rodzice zwiedzali wioske, ja wzielam udzial w larpie. By tradycji stalo sie zadosc, wcielilam sie w elfa i wedrowalam po Elfich Lasach wraz z pozostalymi elfkami. Poniewaz cala elfia gromadka miala biale stroje, a ja jedna srebrny, ustalilysmy, ze one sa z Lorien, a ja przybywam na pomoc z Rivendell Elfik
Jako, ze lasy byly spore, nieco mijalysmy sie z potrzebujacymi Język - naszym zadaniem bylo ozywiac graczy i wspomagac ich w walce za pomoca eliksirow. A potrzebujacymi byli Frodo i Sam, ktorzy przeprawiali sie z Jedynym na Wichrowy Czub. Pomagal im Aragorn wraz z Rycerzami Gondoru oraz liczni Strażnicy Północy (spiewajacy ballady blackmetalowe w staronorweskim Z przymrużeniem oka ). Probowali im zaszkodzic trzej Nazgule... Zmotoryzowani!! wszystko mi się pomieszało Wyprawa, mimo chwilowej* smierci Frodo zakonczyla sie powodzeniem Jestem za (* chwilowej, bo dobre elfy ozywily biedaka i unieruchomily eliksirem zlowrogiego Nazgula Z przymrużeniem oka ). Bylo calkiem sympatycznie, bardzo luzny klimat - na wesolo.

Wioske hobbitow od 4 lat buduja entuzjasci Tolkiena, studenci asp, poznanscy architekci (zafascyniowani Tolkienem) i zapalency z Koszalina i okolic. Projekt jest wciaz w trakcie realizacji. Aktulanie testowany jest hobbicki domek wybudowany w ziemi (w skarpie) z uzyciem jak najprostrzych materialow (widoczny za elfami na jednej malenkiej fotce z larpa, nie mylic z domkiem Bilba!). Mozna w nim w tej chwili nocowac, jest piecyk Pserwa W planach jest zbudowanie kilku takich budyneczkow w wiosce.

Ale, najlepiej by entuzjasci z Hobbitonu sami tutaj nam opowiedzieli o swojej wiosce i planach budowy... Szczegolnie o pomyslach rozbudowy Hobbitonu wspolnymi silami Spox

Ponizej kilka zdjec:

Nelyafinwë żyje! I już zna Zasady forum (MiniFAQ), a Ty?

Przymierze AntySzczerbowe
Powrót do góry

Adiemus

Wysłany: 28-09-2004 09:53    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Na zdjęciach wygląda ciekawie Język (chociaż zawsze myślałem, że BagEnd był jakby okazalszy Super śmiech ).
Fajnie, że byłaś (i że bawiłaś się nieźle Jestem za Spox ). Może (to takie nieśmiałe plany na przyszłość) uda się urządzić Forumowy Nalot na ten Hobbiton... hmmmm...

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Temat: Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim (Strona 1 z 4)

Skocz do: