Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"-Pozdrowiony bądź, Gurthangu, śmierci żelazna! Ty jeden mi pozostałeś! Ale czy znasz innego pana, niż ten, który tobą włada? Komu jesteś posłuszny, prócz dłoni, która cię ściska? Nie wzdragasz się przed żadną krwią! Czy zabierzesz Túrina Turambara? Czy szybką śmierć mi zadasz?" Turin Turambar, Silmarillion

Temat: wszystko o kartach foil (Strona 1 z 1)

skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 29-01-2002 18:12    Temat wpisu: wszystko o kartach foil Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Otwieram dzisiaj nowego boosterka lookam co są za uncommony, rary - ok może być co tam dalej.....i nagle CO TO JEST!!!

Jakaś błyszcząca niesamowicie karta!!! tak stało się to o czym słyszałem dotąd tylko w opowieściach Z przymrużeniem oka zdobyłem swoją pierwszą kartę foil Jestem za Love

Powiem wam, że wyobrażałem je sobie zupełnie inaczej. Przede wszystkim nie myślałem, że są tak widowiskowe i efektowne!!! Moja karta foil to Common "Risk a Little Light". Specjalne efekty można na niej zaobserwować w miejscach: twilight cost,culture, pasek pod obrazkiem no i na samym obrazku.

Na tej karcie obrazek przedstawia Gandalfa ryzykującego zapalenie małego światełka w Morii. Specjalny efekt hologramowo-nie wiem co sprawia, że gdy patrzę pod różnym kątem na kartę to ogień jest albo czerwony albo żółty albo mieszany. Daje to efekt jakby drgających promieni.

Po prostu super!!! Teraz już wiem czemu te karty są w wymianie między graczami takie drogie! Szok

Czy macie może jakieś dokładniejsze informacje jak są robione takie karty foil, z czego, jak często można znaleźć je w boosterku? jeśli ktoś coś wie, niech napisze Jestem za

Jakie karty foil zrobiły na was największe wrażenie? wszystko mi się pomieszało

Niech foil będzię z wami Z przymrużeniem oka

Twoflower
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 29-01-2002 20:43    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja też miałem ostatnio szczęście. Wylosowałem rerę FOIL Śmiech Śmiech Śmiech "The end comes" (Moria)Love . I chociaż sam nią nie gram, to pomyślałem, że sprzedam ją koledze, z którym często gram. Ale po dogłębnym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że teraz będę miał z nim małe szanse wygranej Pserwa Pserwa Pserwa Co do tego jak się je tworzy to nie wiem, ale postaram się dowiedzieć. Napiszę ci o tym! PS: Aha, z tego co wiem to można je trafić w jednym na 6 boosterków Elfik Zastępują commona, więc jak trafisz rerę foil to masz jeszcze zwykłą Zdziwienie Zdziwienie Zdziwienie
Powrót do góry

Crane
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50

Wysłany: 29-01-2002 21:24    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Folie to normalne karty pokryte delikatną folią (masło maślane Śmiech) na której napylono cinką powłokę czegoś odblaskowego. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale częstotliwośc występowania foli przedstawiał się następująco - common co 12 buster, uncommon co 24, a rare co 36 czy coś kole tego. W sumie to dawało jakieś co 6 buster ma folię Uśmiech Faktem jest że czasmi w busterku bywają dwie folie - wtedy w innych nie ma.
I jeszcze jedna informacja na turniejach sankcjonowanych trzy pierwsze miejsca są nagradzane przez Deciphera, foliowanymi kartami - odpowiednio 1 miejsce - rar, 2-gie - uncommon i 3-cie - common.
Powrót do góry

Goku
Ka-Me-Ha-Me-Ha!

Wpisy: 1231

Wysłany: 29-01-2002 22:23    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Crane napisał(a):
a rare co 36 czy coś kole tego.[...]Faktem jest że czasmi w busterku bywają dwie folie - wtedy w innych nie ma.

o rany Szok
Crane napisał(a):

I jeszcze jedna informacja na turniejach sankcjonowanych trzy pierwsze miejsca są nagradzane przez Deciphera, foliowanymi kartami - odpowiednio 1 miejsce - rar, 2-gie - uncommon i 3-cie - common.

a czym się różni turniej sankcjonowany o normalnego? "Sankcjonowany" w terminologii Decpihera oznacza "oficjalny"?

Crane
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 50

Wysłany: 30-01-2002 00:40    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szczerze się przyznam, że nazwa snakcjonowany jakoś mi tak do głowy przyszła Uśmiech tak chyba chodzi o turnieje oficjalne. Generalnie są to turniej w których bierze udział co najmniej 8 graczy, a wyniki z takiego turnieju przekazuje się bezpośrednio do Deciphera. Można liczyć, że niedługo oficjalne turnieje będzie urządać ISA - to tylko moje spekulacje, ale firma ta angażuje się w turnieje Magic the Gathering, a tutaj to jescze będzie jakby wydawcą karcianki więc chyba będzie jej zależeć na propagowaniu systemu. Tak wogóle to właśnie dzisiaj otrzymałem "wąglika", czyli przesyłkę z USA z foliowaną wersją karty "Hobbit Guest Party", common ale jakie wyróżnienie Super śmiech i to mnie skłoniło do napisania o turniejach.
Powrót do góry

cezar
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 11

Wysłany: 01-02-2002 15:07    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

chciałbym zapytać jak to jest z tymi turniejami za wygranie którego można otzrymać kartę?

jakie są zasady ich urządzania... i przeprowadzania?

ja bym takie turnieje codziennie urządzał

Uśmiech

Kedrigern
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 05-02-2002 21:10    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zobacz http://tournaments.decipher.com Uśmiech
Powrót do góry

Kedrigern
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 5

Wysłany: 06-02-2002 09:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Crane napisał(a):

Za trzecie miejsce nie dostaje sie foil commona. Z decipher's official The LOTR TCG tournament guide:
Randomly Selected Participant - Common Foil. Czyli foilowanego commmona powinien dostac losowo wybrany uczestnik turnieju. Książka

Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Karcianki tolkienowskie i inne gry Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Temat: wszystko o kartach foil (Strona 1 z 1)

Skocz do: