Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Przeniewiercą jest, kto porzuca towarzyszy, gdy ciemności zastępują drogę." Gimli, Władca Pierścieni

Temat: Która z postaci Tolkiena jest do niego najbardziej podobna? (Strona 2 z 2)

Idź do strony Poprzednia  1, 2
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Unicorn
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 3

Wysłany: 24-03-2005 11:25    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Dla mnie Gandalf jest najbardziej podobny do Tolkiena. Mądrość i humor i nawet fajeczka się zgadza Z przymrużeniem oka

Mellorn
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 590

Wysłany: 05-04-2005 18:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

rozwine troszke temat mojego przedmówcy

Tolkien, profesor, znawca języków, badacz qltury, znawac Beowulfa ( jeden z najwybitniejszych na świecie ) czyli jednym słowem uczony mąż. Czyż nie przypomina wam to kogoś ? Bo mi to kojarzy sie z postacią Gandalfa. Gandalf też jest uczony w pismach, ponado jest jeda z najmądrzejszych postaci w WP. Spokojny staruszek z lekkim poczuciem humoru- istny Tolkien Elfik No a pozatym ta fajka Jestem rozwalony , pewnie zauważyliście iż charakterystycznym znakiem rozpozanwczym Gandalfa jest palenie fajki, tak samo jak u Mistrza.

pozdrawiam...

-Albert Einstein
Powrót do góry

Dis
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 214

Wysłany: 13-04-2005 15:14    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Wynika z tego, ze Tolkien uzyczyl swego charakteru wielu postaciom. Na swoim grobie kazal wyryc imie "Beren", wiec z nim tez musial sie troche utozsamiac, choc bardziej wynikalo to pewnie z tego, ze swa zone uwazal za Luthien.

Feawen
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 44

Wysłany: 24-04-2005 18:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Przyznam, że nie czytałam biografi Tolkiena, ale jego postać zawsze mi przypominała Bilba. Ale tego Bilba po powrocie ze swojej przygody. Tego, jakiego spotkał Frodo w Riwendell. Bo Bilbo był już hobbitem spokojnym, ale moc Pierścienia zostawiła na nim ślad. Myślę, że Władca i wszystkie powieści z nim związane, jakie napisał Tolkien odbiły się na nim w jakiś sposób. Wzbogaciły jego duszę. Tiaaaa

Darowanemu koniowi nie zaglada się w zęby. SPYTAJ TROJAN!!!
Powrót do góry

Tinniel
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 4

Wysłany: 02-05-2005 07:16    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Zdecydowanie Bilbo ... w szczegolnosci na tym zdjeciu, na ktorym pokazany jest jego pofil, z fajka Super śmiech
Tolkien to 100000% hobbit Z przymrużeniem oka

Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 28-11-2005 20:37    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Według mnie Tolkien wiele swoich własnych myśli zawarł w słowach Gandalfa (potrz chociażby mój podpis). Poza tym, jak to juz napisał Mellorn Mistrz był osobą mądrą, wykształconą podobnie jak ta postać. Dlatego sądzę, że najbardziej podobną postacią do Tolkiena jest Gandalf.

Thomas Tealeaf
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 16

Wysłany: 29-11-2005 18:18    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Pan Ronald miał w sobie cechy i Bilba i Gandalfa. Gandalfem był kiedy pisał listy do znajomych z wręcz sentencjami typu : przyszło nam żyć w złych czasach (sorki,ale nie pamiętam dokładnie tego cytatu, ukazał się on w jakimś liście) oraz rozprawiając o językach. Bilbo budził się w Tolkienie kiedy wypoczywał on w pubie z koleżkami przy piwku lub siadał w fotelu lub pod drzewem. Jeśli jednak miałbym jednoznacznie przyporzadkować jakąs postać J.R.R Tolkienowi byłby to Gandalf.
Powrót do góry

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 30-03-2007 20:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Tolkien kojarzy mi się zarówno z Bilbem, Gandalfem, Faramirem, jak i Elrondem Uśmiech Pierwsi trzej zostali już opisani Uśmiech A dlaczego z Elrondem? W moim odczuciu Elrond jest podobny do Tolkiena w tym, jak kategorycznie sprzeciwia się złu i obłudzie, jak jednoznacznie ukazuje potrzebę zniszczenia Pierścienia. Nie zastanawia się, nie gdyba, ale właśnie jasno mówi o tym, co dobre, a co złe. Troszkę się gubi w swej obiektywnej ocenie dobra i zła, gdy chodzi o szczęście Arweny, chyba troszkę bardziej szuka swego szczęścia, niż szczęścia swojej córki... Ale to czyni go bardziej "ludzkim", ojcowskim, przemawia bowiem przez niego nie egoizm, ale miłość rodzicielska, tak właściwa również Tolkienowi. Uśmiech
cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2

Temat: Która z postaci Tolkiena jest do niego najbardziej podobna? (Strona 2 z 2)

Skocz do: