Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Taka jest bowiem świata natura, że to, co znajdujemy - musimy utracić, jak ci, których łódź płynie po wartkim strumieniu.... Szczęśliwy ten, który z własnej woli znosi ból utraty, choć mógł wybrać inaczej. A nagrodą niech będą wspomnienia, nigdy nie wygasłe i nie więdnące..." , 

Temat: Nasze kolekcje tolkienowskie (Strona 3 z 16)

Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 02-12-2005 16:49    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie nie jest to tak imponująca kolekcja, jak u niektórych, ale też nie jest źle:
1. Władca Pierścieni - porozumienie wydawnictw: Bellona, Rebis, Muza SA, PIW, SIW Znak, Dolnośląskie, Literackie i PWN; r.2001, tłumaczenie Skibniewskiej.
2. Hobbit - wydawnictow:ISKRY; r. 1997; tłumaczenie Skibniewskiej
3. Silmarillion - wydawnictwo: Amber; r.2002; tłumaczenie Skibniewskiej
4. Niedokończone opowieści - wydawnictwo Amber; r.2002; tłumaczenie R. Kot
5. Księga Zagonionych Opowieści - wydawnictwo Amber; r.1998; tłumaczenie R. Kot
6. Rudy Dżil i jego pies. Przygody Toma Bombadila - wydawnictwo Amber; r.2001; tłumaczenie Skibniewskiej
7. Kowal z Przylesia Wielkiego - wydawnictwo Amber; r.2002; tłumaczenie C.Frąc i A. Jagiełowicz
8. R. Foster - Encyklopedia Śródziemia - wydawnictwo Amber; r.2002; tłumaczenie A. Kowalski, T. Olszański i A. Sylwanowicz
9. Joseph Pearce - Tolkien człowiek i mit - wydawnistwo Zysk i S-ka; r.1998; tłumaczenie J.Kokot

Poza tym jescze mnóstwo materiałów i artykułów wydrukowanych, znalezionych w sieci i w gazetach itp.

Arathulion
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 24

Wysłany: 02-12-2005 18:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mój zbioreczek: Pserwa

KSIĄŻKI J.R.R. TOLKIENA
1. Hobbit, czyli tam i z powrotem, tłum. Maria Skibniewksa, wyd. ISKRY, Warszawa 1997
2. The Hobbit or There and Back Again, wyd. HarperCollins (Collins), 1998
3. Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia, tłum. Maria Skibniewska, wyd. MUZA SA, Warszawa 2005
4. Władca Pierścieni. Dwie Wieże, tłum. Maria Skibniewska, wyd. MUZA SA, Warszawa 2005
5. Władca Pierścieni. Powrót Króla, tłum. Maria Skibniewska, wyd. MUZA SA, Warszawa 2005
6. Silmarillion, tłum. Maria Skibniewska, wyd. Amber, Warszawa 2002
7. The Silmarillion, wyd. HarperCollins, 1999
8. Niedokończone opowieści, tłum. Radosław Kot, wyd. Amber, Warszawa 2002
9. Potwory i krytycy, tłum. Tadeusz A. Olszański, wyd. Zysk i S-ka, Poznań 2000
10. Gospodarz Giles z Ham. Przygody Toma Bombadila, tłum. Cezary Frąc i Aleksandra Jagiełowicz, wyd. Amber, Warszawa 2002
11. The Lays of Beleriand (HoMe vol. 3), wyd. Grafton, 1992

OPRACOWANIA
12. Carpenter H., Inklingowie. C.S. Lewis, J.R.R. Tolkien, Charles Williams i ich przyjaciele, tłum. Zbigniew A. Królicki, wyd. Zysk i S-ka, Poznań 1999
13. Tolkien. Księga pamiątkowa, red. J. Pearce, tłum. Joanna Kokot, Poznań 2003

FANZINY
- Aiglos: #2, #3, #4, #5, #6
- Gwaihir: #7, #8
- Simbelmynë: #16, #17, #18, #19, #20, #21, #22, #23, #24, #24, #25

Do tego jeszcze dochodzi mnóstwo materiałów na kompie (nie zdziwiłbym się, gdyby wyszły tego gigabajty) Z przymrużeniem oka Oczywiście i tak najcenniejsze są te materiały językowe Uśmiech

Obiecuję sobie, że w końcu kupię "Lord of the Rings" - trzymajcie mnie za słowo Język

Ostatnio zmieniony przez Arathulion dnia 17-12-2006 00:14, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry

Ascaia
Mieszkaniec Shire

Wpisy: 7

Wysłany: 18-01-2006 19:01    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

To moja niewielka półeczka kolekcjonerska. Sztuki łączone - literatura, film, muzyka

1. JRRT - HOBBIT, tł.Skibniewska, Iskry
2. JRRT - WP: BRACTWO PIERŚCIENIA, tł.Łoziński, Zysk i s-ka
3. JRRT - WP: DWIE WIEŻE, tł. Łoziński, Zysk i s-ka
4. JRRT - WP: POWRÓT KRÓLa, tł. Łoziński, Zysk i s-ka
5. JRRT - SILMARILLION,tł. Skibniewska, Amber
6. JRRT - WP: DRUŻYNA PIERŚCIENIA, tł.Skibniewska, Muza
7. JRRT - WP: DWIE WIEŻE, tł. Skibniewska, Muza
8. JRRT - WP: POWRÓT KRÓLA, tł. Skibniewska, Muza
9. JRRT - NIEDOKOŃCZONE OPOWIEŚCI, tł.Kot, Amber
10. JRRT - KSIĘGA ZAGINIONYCH OPOWIEŚCI, tł.Pietrzak-Merta, Atlantis

11. B.Sibley - JAK POWSTAWAŁA FILMOWA TRYLOGIA, Amber
12. B.Sibley - PRZEWODNIK PO FILMIE, Amber
13. Ch.Smith - BROŃ I WOJNA, Amber
14. J.Fisher - DRUŻYNA PIERŚCIENIA - FILMOWE POSTACIE I MIEJSCA, Amber
15. J.Fisher - DWIE WIEŻE - FILMOWE POSTACIE I MIEJSCA, Amber

16. DVD - WP: DRUŻYNA PIERŚCIENIA, wersja kinowa
17. DVD - WP: DWIE WIEŻE, wersja kinowa
18. DVD - WP: POWRÓT KRÓLA, wersja kinowa
19. DVD - WP: DRUŻYNA PIERŚCIENIA, wersja rozszerzona
20. DVD - WP: DWIE WIEŻE, wersja rozszerzona
21. DVD - WP: POWRÓT KRÓLA, wersja rozszerzona
22. DVD - GOLLUM, dodatek do wersji kolekcjonerskiej TT
23. DVD - WP: MUZYCZNA PODRÓŻ PRZEZ ŚRÓDZIEMIE, dodatek do wersji kolekcjonerskiej RotK

24. CD - LotR: TWO TOWERS, soundtrack, wersja limitowana
25. CD - LotR: RETURN OF THE KING, soundtrack, wersja limitowana

Jeszcze sporo mi brakuje, ale mam zamiar uzupełnić braki. Obecnie przede wszystkim o trzy pozycje:
- soundtrack LotR: FotR
- Powrót Króla - Filmowe postacie i miejsca
- Ostatnie legendy Śródziemia (czemuż to musi byc tak drogie Skrzywienie )

A drugą część półki zajmuje twórczość Sapkowskiego Z przymrużeniem oka

TallisKeeton
Brehon

Wpisy: 1764

Wysłany: 24-11-2006 01:22    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja kolekcja powiekszyła się w tym roku o "The Annotated Hobbit", 4 i 5 numer Aiglosa oraz o 2 część pełnego wydania muzyki filmowej H.Shore, czyli "LOTR:TTT The Complete recordings" Uśmiech Jestem za
poz
tal

Arfael
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 16-12-2006 23:59    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

U mnie tak samo Vale. Niestety z braku funduszy jedyna książka którą mam na własność to druzyna pierścienia ( i to łozina... Jestem przeciw ). Oprócz tego mam całą trylogię wg. Frąców, sila i hobbita pozyczone od różnych osób na wieczne nieoddanie Jestem rozwalony . Ale teraz już sobie u Mikołaja zamówiłem NO i może cosik jeszcze Proooszę prooooooszę .
Ale za to mam naprawde imponujący zbiór na kompie:większość dzieł Mistrza, duży zbiór najróżniejszych, dobrze posegregowanych map,gry stworzone na podstawie władka, rysunki posegregowane wg autorów, co lepsze scenki i obrazki z tematu "Humor Tolkienowski", programy, tapetyi wygaszacze tolkienowskie, całą muzykę tolkienowską- np. ścieżki dżwiękowe z filmów,Enyia, albo takie różne w stylu przeróbki z O-Zone, no i oczywiście nagrania samego mistrza, takie jak to gdy mówi o pierścieniach, albo "O Elbereth!" Poza tym całkiem sporo zeszytów w których uczyłem się pisać tangwarem i angerthasem. Zawsze lubie sobie popatrze np. na stos stron zapisanych tengwarem. Zawsze mi się to bardzo podobał. Ale i tak najlepsze jest wrażenie jakie to robi na kimś kto tengwar widzi po raz pierwszy. Zawsze na początku jest jedno pytanie: "Co to k.... jest?". Super śmiech Ale generalnie jak już sie na to pytanie odpowie to zdecydowana większość osób zainteresowywuje się tematem.... Poza tym mam taki zwyczaj, że na każdym sprawdzianie, z każdego przedmiotu, zawsze muszę gdzieś napisać tengwarem: "Et earello endorenna utulien. Sinome maruvan ar hildinyar tenn-ambar metta". Nawet nauczyciele juz się do tego przyzwyczaili, ale na początku kiedy przyszedłem do ogólniaka i mnie nie znali to robili fajne miny, gdy zobaczyli te "szlaczki".... Tylko jeden z moich profesorów wiedział co to jest. Mój polonista i wychowawca zarazem. Okazało się, że on również zna dobrze twórczość Mistrza. Może nie jest takim harrdcorowcem jak my, ale naprawde dużo wie. Aha, no i jeszcze mam taki zwyczaj, że w każdej, bez wyjątku, pracy pisemnej zawsze muszę wtrącić Tolkiena, choćby nie było jak. Zawsze staram się znależć jakiś łącznik między tematem,a Tolkienem i w jakichś 99% procentach mi się to udaje. Nawet podczas próbnej maturki z polaka wtrąciłem Tolkiena, porównując sceny batalistyczne z "Potopu" z tymi z władka. Nawet dzięki temu zaliczyłem dodatkowy punkcik.... Jestem za Z przymrużeniem oka, chociaż i tak wynikami mojej matury nie czuję się zachwycony( delikatnie mówiąc). Taki już mój znak rozpoznawczy.
Oprócz tego na pierwszej stronie każdego mojego zeszytu pod "normalnym podpisem" widnieje podpis w tengwarze. Jeden z moich profesorów nawet zwrócił uwagę i powiedział, że to runy krasnoludzkie! Był blisko..... Ale i tak przynajmniej nie była to dla niego kupa bezkształtnych znaczków i powiedział, że wie o tym, bo już kiedyś jeden z jego uczniów też pisał runami(Daeron). A reszta moich kochanych( tych mniej i tych bardziej) belfrów niestey ale nia ma nawet zielonego pojęcia o Tolkienie.
I skoro już się tak rozpisałem( proszę adminów o nie kasowanie chociaż czasami odbiegam trochę od głównego wątku) to całkiem przyjemnie wyglądają moje zeszyty do:
-polskiego- z tyłu na ostanich stronach mapa całej Ardy przeze mnie rysowana, by wytłumaczyć wszystko koledze, który zainteresował się tematem i prosił o wytłumaczenie wszystkiego, oraz drzewa genealogiczne rodów hobbickich, noldorów i podział elfów.
angielskiego- cały utwór: "Snow White, snow white", a obok przepisany w tengwarze...
NIestety tylko moi rodzice nie podzielają mojej pasji. Wiecznie słyszę: "Masz już osiemnaście lat a cały czas się tymi pierdołami zajmujesz", na co ja im zawsze odpowiadam: " lepiej żebym się tymi "pierdołami" zajmował niż chlał tanie wina gdzieś pod mostem, albo inne głupie rzeczy robił". Niestety nawet te argumenty nic nie dają. Moi rodzice już dawno wyrobili sobie zdanie na temat.... Jestem przeciw Porostu są realistami i nie mogą zrozumieć jak można pasjonować się czymś czego tak naprawdę nie ma. Dla mnie jednak Śródziemie( jak i cała Arda) istnieje i nie wyobrażam już sobie życia bez Tolkiena.
Ostatnio nawet postanowiłem zrobić mały eksperyment. Zaobserwowywałem co jaki czas zaczynam myśleć o czymkolwiek związanym z Tolkienem( zaznaczam, że było to jeszcze przed rozpoczęciem konkursu Z przymrużeniem oka ). Wyszło, że średnio co pięć- dziesięc minut.
NO i to by było chyba na tyle.... Super śmiech

Asheri
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 67

Wysłany: 17-12-2006 17:45    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Do mojej kolekcji dołączyło pierwszych pięć tomów History of Middle Earth Śmiech (no już jakiś czas temu)

A kolekcja, przeniesiona na osobną półkę jest wręcz nietykalna Język Mam świra na punkcie tych książek. Nie przeżyłabym, jakby coś im się stało wściekły

Tylko rozpaczliwie próbuję znaleźć "Listy Tolkiena" (po polsku, bo po angielsku już wypatrzyłam Śmiech), ale nigdzie nie mogę tego dorwać Smutek .

Avalonne
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 153
Nieobecny(a): Niech łaska Valarów cię prowadzi!

Wysłany: 27-02-2007 21:03    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Moja kolekcja Elfik dzieł Tolkiena jest raczej niewielka... Z przymrużeniem oka
"Hobbit", tłum. M. Skibniewska, Iskry, 1997 r.
"Władca Pierścieni", tłum M. Skibniewska, Muza 2002
"Silmarilion", tłum. M. SKibniewska, Amber 1998
"NIedokończone Opowieści", tłum. R. Kot, Amber 2002
"Kowal z Polesia Wielkiego" i "Przygody Toma Bombadila", tłum. M. Skibniewska, Amber 2002.
"Listy św. Mikołaja", Prószyński i Ska 2001
Antoni Kubala, "Przewodnik po nazwach miejscowych Śródziemia'
Robert Foster, "Encyklopedia Śródziemia'
Dawid Day "Bestiariusz Tolkienowski"
Dawid Day, "Pierścień Tolkiena"
Humphrey Carpenter "Iklingowie"
"Tolkien. Księga pamiątkowa" pod red. J. Pearce'a
"Łazikanty", :Rudy Dżil i jego pies" i "Mythopoeia" jako e-boki
I tile.... Uśmiech Saurona ;D
A do tak wielu książek serce tęskni..... Smutek

cierpi wraz z Tobą, lecz jego granie
Płynące ponad czasem i światów granicą
Powtórzą fale o brzeg bijące... płakaniem...
Powrót do góry

Annael
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 426

Wysłany: 02-03-2007 15:33    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Toż przecie ja przy was niemowlaczkiem jestem niewinne dziecko, początkujący
mam jedynie
Hobbita
Włądcę Pierścieni ostatnie wydanie trzytomowe ( pożyczone od przyjaciółki, która przeczytała ale jej nie "wzięło" - poważna osoba Jestem rozwalony )
Silmarillion ( dwa razy kupowany, bo pierwszy pozyczyłam i nie wrócił Ratujcie bo go pobiję )
Kowala z Przylesia Wielkiego i Toma Bombadila
Listy mam Język i zamierzam je z e-bookować
mam teraz zamiar zaopatrzyć się w kilka Aiglosów
z komputerowej biblioteczki mam kilka Simbelmyne ściągniętych z Niezapominki i podarowanego mi mailem Rudego Dżila oraz NO
Ach...gdybyż to można było mieć półkę a raczej regał pod sufit zapełniony książkami i broszurkami Powstrzymywany płacz
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następna

Temat: Nasze kolekcje tolkienowskie (Strona 3 z 16)

Skocz do: