Forum dyskusyjne miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena
w sieci od 11/2001

Gospoda(0) | Zasady Forum | FAQ | Szukaj | Kalendarz |  Zarejestruj się |  Profil | Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości | Zaloguj

Witryny zrzeszone w forum:
Hobbiton  Pod Rozbrykanym Balrogiem

"Głupcem jest ten, kto wchodzi w układy z Morgothem." Hurin, Silmarillion

Temat: Czy jest w Polsce ulica J.R.R. Tolkiena? (Strona 1 z 2)

Idź do strony 1, 2  Następna
  skocz na koniec strony
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wydruk
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dziki człowiek z lasu
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 81

Wysłany: 12-03-2004 14:03    Temat wpisu: Czy jest w Polsce ulica J.R.R. Tolkiena? Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Szukałem kiedyś na mapie miasta Łajba jakiejś ulicy na Ka. Przypadkowo odkryłem ulicę Krasnoludków. Okazało się, że istnieje całe takie "bajkowe" osiedle, a jedna z ulic nosi imię Andersena. Wtedy przyszła mi do głowy pewna myśl, zawarta w temacie, choć wtedy ograniczona tylko do Łodzi. Niestety, wg mojej mapy na rok 2001, w Łodzi nie ma choćby malutkiej uliczki imienia Mistrza. Czy gdzieś w Polsce jest lepiej, czy też wszędzie taka sama mizeria?

mata
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 109

Wysłany: 13-03-2004 15:20    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

bardzo wątpię, byśmy się w tym niespecjalnie normalnym kraju doczekali ulicy Mistrza. Jestem z Warszawy i pamiętam jakie były problemy z nazwanie ulicy imieniem Johna Lennona. W końcu się udało i jego imię nosi mała błotnista uliczka przy parku.... Nasi oświeceni innaczej radni nie uznali również prpozyacji nazwania ulicy imieniem Zbyszka Cybulskiego / dla mniej zorientowanych - grał w Popiół i diamenet, nie żyje od dawna/ , albowiem pił alkohol... Więc co tu mowić o Tolkienie.. Uśmiech
Powrót do góry

Sarnond
Weteran Bitwy Pięciu Armii

Wpisy: 495

Wysłany: 24-03-2004 02:31    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Mnie też trochę to ciekawiło i może dobrze, że nie dałem za wygraną. Język Jak świat stary, wiadomo, że najlepsze źródło wiedzy to internet, więc tam poszperałem. Spox Jestem za Najpierw na jakiejkolwiek możliwej wyszukiwarce szukałem frazy "ulica" + "Tolkiena" (i insze pokrewne) co nie dało żadnego rezultatu. W końcu na stronie Poczty Polskiej (tak, najciemniej pod latarnią) znalazłem wszukiwarkę kodów pocztowych. Przydatne narzędzie, bo mimo, że głównie szuka kodów, to jednym z kryteriów poszukiwań jest nazwa jakiejkolwiek ulicy w kraju. Są raczej wszystkie - nawet moja ulica (długości może 30 metrów) jest tam wyszególniona, więc wiarygodność imho bardzo duża. No i tam też nie znalazłem ulicy Tolkiena... Nic nowego więc może kiedyś, ale na pewno nie dzisiaj. Skrzywienie

Pzdr
Sarn

Elek

Wpisy: 606

Wysłany: 14-09-2004 08:46    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ja cały czas walczę żeby w Bielawie Park Miejski nazwali Parkiem im. JRRT.
Jak wiadomo mistrz bardzo kochał drzewa dlatego park byłby najodpowiedniejszy.

Adiemus
One Ring - One TolkFolk :)

Wpisy: 1992

Wysłany: 14-09-2004 13:30    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elek na Prezydenta!!! Jestem za Rządzę Złośliwy uśmiech
Przynajmniej Bielawy -bedzie Park im. Tolkiena -a my będziemy robić tam pikniki wszystko mi się pomieszało

Powrót do góry

Ugrunîlo

Wpisy: 349

Wysłany: 16-09-2004 16:19    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Elku walcz!! Pserwa jesteśmy z Tobą! Po tylu TFach tio aż wypada, żeby w Bielawie nazwisko Tolkiena zagościło na stałe Uśmiech
Jakbyś zamierzał zbierać jakieś podpisy Notka tio ja Język rękami i nogami się podpisuję jako tolkfolkowicz (jako bielawianka Język niestety nie mogę Jestem rozwalony )

"I choć sami nie wiemy, czy opowieści te są prawdą, to wiemy na pewno, że mądrzy ludzie dawnych czasów uważali je za prawdę."
Snorri Sturluson
Powrót do góry

Nifrodel
Alsílatiel / Administrator

Wpisy: 2724
Nieobecny(a): panta rhei...

Wysłany: 24-03-2005 11:51    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Vinyanov napisał(a) (zobacz wpis):
Fajne to...

ulica Elfów - Tychy, woj. Śląskie Śmiech

Jest jeszcze jedna ulica Elfów, w Gdańsku Elfik Jestem za

miejscowość: Gdańsk województwo: POMORSKIE Uśmiech (chyba jakaś nowa Język skoro jej wcześniej nie znaleźliśmy )

Ulicy Krasnoludów nie znalazłam Nie Nie , ale za to ile mamy ulic Smoczych Pserwa Są w Krakowie, w Warszawie, w Gdańsku, w Łodzi i w Szczecinie Uśmiech Jestem za

Ps. Elku, a jak idą walki o Park im. J.R.R Tolkiena w Bielawie? Uśmiech

blask się do niej garnął...

~~~~~~~~
Almanach Tolkienowski Aiglos
Eldalairië
Powrót do góry

Elenwe
Członek Kompanii Thorina

Wpisy: 213

Wysłany: 25-03-2005 19:56    Temat wpisu: Odpowiedz z cytatem Szukaj na forum

Ulica Elfów znajduje się też w podwarszawskim Julianowie i krzyżuje się z ulicą... hm, hm... (S)krzatów Jestem rozwalony Natomiast w Warszawie jest ulica, której nazwa zawsze kojarzyła mi się z Henneth Annun - Zachodzącego Słońca.
Powrót do góry

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum tolkienowskie -> Ogólna dyskusja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następna

Temat: Czy jest w Polsce ulica J.R.R. Tolkiena? (Strona 1 z 2)

Skocz do: